Konjički klub Varaždin '95
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjički klub Varaždin '95

If your horse says no, you either asked the wrong question, or asked the question wrong.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  Registracija  Login  

 

 Strah

Go down 
+13
Mia
ivce
Manticore
Ai La
Denc
Maura
Magdalena
Lilika
call me
Sunshine
black pearl
Emma
Nikec
17 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Strah - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Strah   Strah - Page 2 Emptyuto 27 sij 2009 - 19:28

a jadna Laughing ..meni se to desavalo svakodnevno xD
[Vrh] Go down
goodghost
Adminstratorica
Adminstratorica
goodghost


Female
Broj postova : 376
Location : Trnovec-Varaždin
Registration date : 23.12.2007

Strah - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Strah   Strah - Page 2 Emptyuto 27 sij 2009 - 21:10

ja se konja bojim....jer sam.... note
jedino Dilike i Lune ne, iako mi je Luna otišla s lonže zaljubljeni ali to je bilo još na početku Strah - Page 2 61795
[Vrh] Go down
http://goodghost.bloger.hr
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Strah - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Strah   Strah - Page 2 Emptyuto 27 sij 2009 - 21:36

Hehe.
Erm,ja sam se bojala da ću pasti(mislim retko,ali to mi bio kao neki jedini strah) dok nisam pala Razz
A ne znam,sad se ne bojim jer ne znam čega da se bojim.
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Strah - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Strah   Strah - Page 2 Emptyuto 27 sij 2009 - 21:38

Ai La je napisao/la:
ili mi je još bolje, dođu: ja se ničeg ne bojim.. ja sam jaho i jaho sve i svašta.. uff, ja sam svašta preživio. dajte vi meni najživahnijeg konja kojeg imate.. onda sjednu na nekog konja, konj poskoči a oni se u***u od straha.. Rolling Eyes
E ja isto takve ne volim..to mi je ono, kad su uvjereni u sebe, oni su jahali ovakve onakve konje..*bljuc*
ali kad malo pogledam, na neki nacin sam i ja takva samo sto ja mislim da je to opravdano...
Iskreno, ja mislim da mogu jahat bilo kojeg konja. To je mozda licemjerno od mene, ali ja jednostavno imam takav osjecaj jer ne znam sta bi mi konj jos mogo napravit a da nisam dozivjela..

Na prvi teren sam isla na Atili, konj plah do bola, tvrd na zvalu, jasi se jednom mjesecno...A ja sam jahala 2 mjeseca.. Cisti pocetak
Sve bilo ok, vracamo se sa terena, laganini galop prema manjezu, krenem jos na livadi krug napravit i uc galopom u manjez. Kad je taj povuko, meni uzengija ispala, na zvalu ne reagira ni pol posto.. Sam sam cekala da preskoci ogradu od manjeza Neutral
usrala sam se ko niad u zivotu..al sam bila tak ponosna na sebe poslije Strah - Page 2 86067

Lady mi se svaki prokleti put rita i propinje ne znam kak, nedavno smo bile na livadi, nju nest puknulo, koji je ona spricer opalila prema stali, mislila sam da cu jos na stoku ostat, zavrtila sam je u krug i na pola kruga je zaustavila sjedistem.Frendica me gleda u soku kaj je Lady puknulo. ( kretale smo na teren )

Toliko takvih nekakvih neocekaivanih stvari, ljudi me blijedo gledaju kad im kazem da je meni normalno da mi se konj svaki put propinje.
*preko ljeta sam galopirala na livadi koja ima nagib prema gore i Atila krenuo u full galop, nisam znala sta da napravim, da ga okrenem il ga pustim da prekoci ogradu od manjeza. jer bi to 100% napravio da sam ga pustila, a naucila sam preskakat prepone pa me nije bilo frka..ugl..

Isprike na poduzem postu.. Imala bi ja jos tu za pisat, al vas ne zelim ubit. Pitanje dal cete uopce i ovo procitat.. Laughing
[Vrh] Go down
ivce
5. year of riding
5. year of riding
ivce


Female
Broj postova : 3235
Age : 31
Location : Croatia
Registration date : 31.12.2007

Strah - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Strah   Strah - Page 2 Emptysri 28 sij 2009 - 7:12

Ja recimo uvijek računam na te nagibe, tj "penjanje" po nekom nagibu.. Onak ima nade, sad će malo usporit, kad ono ništ operi šišaj dalje Laughing Laughing .. Još su brži kad trče gore, ja gledam onak Suspect
A Maja sve ok, ali po meni mislim da to nije u redu od znaš koga kaj te stavil na takvog konja, a jašila si tek 2mj nakon duge pauze...
Ako sam u krivu ispravi me..
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Strah - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Strah   Strah - Page 2 Emptysri 28 sij 2009 - 8:51

maja, gle...samo ti piši...bez brige...većina nas bude pročitala...Smile...hvala Bogu, da neko hoće i može pisati...Strah - Page 2 762858...
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Strah - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Strah   Strah - Page 2 Emptysri 28 sij 2009 - 9:36

ivce je napisao/la:
A Maja sve ok, ali po meni mislim da to nije u redu od znaš koga kaj te stavil na takvog konja, a jašila si tek 2mj nakon duge pauze...
Ako sam u krivu ispravi me..
Gle, ja sam silno zeljela ic na teren i isla je ekipa s kojom sam svakodnevno jahala, planirali su duzi teren i to je zvucalo tako bajno Strah - Page 2 404390
I ja sam rekla da bi jako voljela ic, meni je on rekao da mi je jos samo Atila ostao i to mi je bilo ono, vrh svijeta, ja cu ga jasit, kuzis Laughing
A od ekipe nitko nije imao muda da se mijenja sa mnom. Ja sam sama odlucila da idem na njemu. Wink nisam morala
A na terenu je bio jako dobar, bubica mala, a puno me stvari naucio
ovo pred kraj je bilo jos jedno iskustvo+, u prijevodu: naucila sam cemu sluze koljena Very Happy
[Vrh] Go down
ivce
5. year of riding
5. year of riding
ivce


Female
Broj postova : 3235
Age : 31
Location : Croatia
Registration date : 31.12.2007

Strah - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Strah   Strah - Page 2 Emptysri 28 sij 2009 - 10:04

A to je druga stvar, ali opet Neutral
Ugl mene recimo uhvati panika kad recimo kobila ide, ide onak brzinski kasom i onak držim ju na žvali i ne usporava.. da bi se na kraju zaustavila par metara pred drvetom scare
Onak na terenu mi je ok imaš kud skretat, ali u malom prostoru je malo bed, pogotovo kad si zabriju da su na trkama..
Ja recimo kad sam jašila one mlade kasačice, jooj tak sam bila ponosna kad mi je trenerica rekla da se penjem gore zaljubljeni ..
E, al kad smo krenule evo ti belaja.. Oni su dosta ovako nervozni kada ih držiš grčevito, a ja sam to radila jer sam se bojala da mi ne pobjegne.. Pa sam malo popustila pa sve 5.. Sve u redu kad idemo hodom, e, al kad ideš kasom uuu držala sam se ko priljepak.. I kad smo se vraćale iz reda(jašimo između reda voćaka), ona je samo ubrzala odjednom.. A ja se nisam odmah snašla i mislim da me čak malo izbacila i iz sedla, em kad sam došla k sebi i u toj sekundi shvatila kaj se događa, onda smo sretno zakočile Smile
Ali ja se najviše bojim da se nešt ne desi tim konjima kaj jašim, ipak ih ja jašim i to je velika odgovornost Strah - Page 2 625526
[Vrh] Go down
goodghost
Adminstratorica
Adminstratorica
goodghost


Female
Broj postova : 376
Location : Trnovec-Varaždin
Registration date : 23.12.2007

Strah - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Strah   Strah - Page 2 Emptysri 28 sij 2009 - 10:27

Strah je negativan osjećaj koji čovjek
doživljava kad vidi opasnost, bila ona stvarna ili nerealna (nestvarna,
tj. opasnost zapravo ne postoji). Strah je primarna emocija koja
nastaje usred opažanja ili očekivanja stvarne ili zamišljene opasnosti,
ili ozbiljne prijetnje. To je urođena, genetski programirana reakcija
na prijeteći ili bolan stimulus.
Postoji cijeli raspon mogućih negativnih osjećaja ovisno o situaciji u kojoj se čovjek nalazi:

  • čovjek može izbjeći opasnost - strah
  • čovjek nije siguran može li izbjeći opasnost - panika
  • čovjek je siguran da ne može pobjeći opasnosti - užas

Postoji također cijeli raspon nerealnih (iracionalnih, nestvarnih) strahova koje nazivamo fobijama (fobija nije nužno iracionalna, ali je uvijek pretjerani strah). Na fiziološkom planu, manifestira se ubrzanim radom srca, porastom tonusa mišića, povišenim krvnim pritiskom, povećanim lučenjem adrenalina,
ubrzanim disanjem, sušenjem usta itd. Na planu ponašanja, manifestira
se karakterističnim držanjem tijela koje je biološki signalna reakcija
na opasnost.
Osim realnog, postoji i neurotični strah, kao što je: strah od ispita, strah od kastracije, komadanja i sl.
-wikipedija-
dodatak (što se ne spominje u članku)
meni su rekli da je normalno bojati se, jer onaj koji se ne boji (misli se na izniomne siruacije u kojima se nađe) nije normalan,- affraid eto ti ga sad
[Vrh] Go down
http://goodghost.bloger.hr
Kika
1. year of riding
1. year of riding
Kika


Female
Broj postova : 177
Age : 30
Location : Varaždin
Registration date : 09.11.2008

Strah - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Strah   Strah - Page 2 Emptysri 28 sij 2009 - 11:00

ovo je bas dobro Very Happy ,ja sam u svakom slučaju normalna Laughing
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Strah - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Strah   Strah - Page 2 Emptysri 28 sij 2009 - 11:11

super napisano...Smile....hehe, i ja sam u svakom slučaju normalna...Laughing...
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Strah - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Strah   Strah - Page 2 Emptysri 28 sij 2009 - 11:49

E jbga, onda ja nisam. Laughing
ja se s time ne slazem. Jer ne mozes opusten biti i raditi sa konjem ako se bojis prirode oko sebe i svakog pokreta koji konj napravi a da odudara od uobicajenog.
Ja jesam oprezna, ali se ne bojim.
I u tome postoji velika razlika.
Isto kad mi klinci dodu na jahanje, mi bi jahali al se bojimo. Bojim se osedlat konja, bojim se sjest na njega, bojim se pomazit ga, al bi jaho i galopiro bi..Rolling Eyes
takve sam i iskusnije jahace vidjela i dozivjela koji znaju super jahat, al se ne znaju npr. ophodit prema konjima.

Ili kad timare konja, on napravi korak u lijevo, a oni ga odalame. Zasto? jer ih je strah, konj se pomaknuo.. No ovdje vec malo odstupam od teme.
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Strah - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Strah   Strah - Page 2 Emptysri 28 sij 2009 - 11:56

da, velika je razlika između straha i opreza...al mislim da si nas (zapravo, govorim za sebe) krivo shvatila...nisam napisala da u strahu čekam da konj nekaj napravi., a niti da nisam opuštena......al opet, imam tolko malo straha...Strah - Page 2 762858....mislim da uvijek treba biti na oprezu, s bilokakvim konjem...Smile....uostalom, bolje se malo bojati nečeg, pa to pokušati riješiti na dobar način...Smile.....
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Strah - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Strah   Strah - Page 2 Emptysri 28 sij 2009 - 12:26

wendy je napisao/la:
E jbga, onda ja nisam. Laughing
ja se s time ne slazem. Jer ne mozes opusten biti i raditi sa konjem ako se bojis prirode oko sebe i svakog pokreta koji konj napravi a da odudara od uobicajenog.
Ja jesam oprezna, ali se ne bojim.
I u tome postoji velika razlika.
Isto kad mi klinci dodu na jahanje, mi bi jahali al se bojimo. Bojim se osedlat konja, bojim se sjest na njega, bojim se pomazit ga, al bi jaho i galopiro bi..Rolling Eyes
takve sam i iskusnije jahace vidjela i dozivjela koji znaju super jahat, al se ne znaju npr. ophodit prema konjima.

Ili kad timare konja, on napravi korak u lijevo, a oni ga odalame. Zasto? jer ih je strah, konj se pomaknuo.. No ovdje vec malo odstupam od teme.
I agree.Sa svim...Isto..
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
ivce
5. year of riding
5. year of riding
ivce


Female
Broj postova : 3235
Age : 31
Location : Croatia
Registration date : 31.12.2007

Strah - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Strah   Strah - Page 2 Emptysri 28 sij 2009 - 19:34

wendy je napisao/la:
Ili kad timare konja, on napravi korak u lijevo, a oni ga odalame. Zasto? jer ih je strah, konj se pomaknuo.. No ovdje vec malo odstupam od teme.
Hmm mislimo li na istu osobu?
Jer ja mislim da takve osobe se ne boje konja, već mu samo na krivi način žele dokazat da trebaju njega slušat, tj ja sam šef
A to se na takav način ne radi, ali ok to je za neku drugu temu
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Strah - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Strah   Strah - Page 2 Emptysri 28 sij 2009 - 21:43

Rekoh da odstupam od teme, pomislila sam na tu osobu i tako je, to nije ucinjeno iz straha vec ovoga sto si napisala, ali sam opet vidjela i ljude koji to rade iz straha jer su mi to sami rekli...Rolling Eyes katastrofa
[Vrh] Go down
goodghost
Adminstratorica
Adminstratorica
goodghost


Female
Broj postova : 376
Location : Trnovec-Varaždin
Registration date : 23.12.2007

Strah - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Strah   Strah - Page 2 Emptysri 28 sij 2009 - 22:13

ja znam reči: "bolje se bojati, nego prestrašiti" Very Happy
[Vrh] Go down
http://goodghost.bloger.hr
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Strah - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Strah   Strah - Page 2 Emptyčet 29 sij 2009 - 10:21

"Dobar je strah kome ga je Bog dao/tata napravio..."

Baš kako Magy kaže,razlika je izmeđi straha i opreza.
A meni se sad taako pišee x( i mogla bih pisati do sutra,ali ne mogu zbog j***nih virusa..=(
Budem Very Happy
[Vrh] Go down
ivce
5. year of riding
5. year of riding
ivce


Female
Broj postova : 3235
Age : 31
Location : Croatia
Registration date : 31.12.2007

Strah - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Strah   Strah - Page 2 Emptypet 27 vel 2009 - 19:24

Nika ajd nam sad napiši.. Čitam malo stare teme, pa sam na ovu naletila Smile
[Vrh] Go down
Sponsored content





Strah - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Strah   Strah - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Strah
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konjički klub Varaždin '95 :: KONJ&JAHAČ :: Općenito o konjima-
Forum(o)Bir: