Konjički klub Varaždin '95
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjički klub Varaždin '95

If your horse says no, you either asked the wrong question, or asked the question wrong.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  Registracija  Login  

 

 Funkcija koljena

Go down 
+8
Sunshine
my_love
Lilika
Denc
wendy
Mia
Nikec
Magdalena
12 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Funkcija koljena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena - Page 3 Emptyuto 30 pro 2008 - 12:28

wendy je napisao/la:
Citat :
jahanje bez sedla... nikad nisam.. niti nebudem...
mogu pitat zasto?
Vi to ne prakticirate u klubu, ili?
Zato što bi odletela ko zna gde po tom principu da se ne drži kolenima :S .
E ovo je dobro pitanje Ivino..Kako Pia skače?Samo se digne na uzengije ništa se ne drži kolenima?
(sorry ja sma malo zapela,ali ništa od ovog fkt nije napadanje Wink )
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Funkcija koljena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena - Page 3 Emptyuto 30 pro 2008 - 12:30

suki je napisao/la:
bas si smjesna magdalena, naljutis se ko djete od 5 god jer nisu rekli da je tvoje nesto dobro i ljepo. daj odrasti i shvati da ce ti se u zivotu desavat i gore stvari od tog da se neko cudi tvom jahanju i nije ga komentirao da je super odlicno i bajno divno i krasno. pa odrasti curo!!

Funkcija koljena - Page 3 801630...ajde napiši nekaj pametno, a ne ovak smiješno...Laughing...jer si poznata/poznat po pametnim postovima..odnosno, jednim postom na mjesec...i kak je wendy rekla, mi smo to riješile..
a ovaj zadnji dio....haha...jao, očito ne zalaziš u sve teme ovog foruma...Laughing....

al sam off...maknem kasnije...Wink...
[Vrh] Go down
Sunshine
5. year of riding
5. year of riding
Sunshine


Female
Broj postova : 3417
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

Funkcija koljena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena - Page 3 Emptyuto 30 pro 2008 - 18:47

Nikec je napisao/la:
Lilika je napisao/la:
konj mi se i propel.. i okrenul za 180 stupnjeva...

kad mi se propel.. samo sam se za vrat uhvatila.. tj. zagrlila sam ga Laughing koljena ništa...

a za onih 180 stupnjeva.. lovila sam sve živo po zraku. i mislim da se tu jesam čak stisnula s koljenima...
jahanje bez sedla... nikad nisam.. niti nebudem...

a jahanje bez uzengija... jahala sam i kas i galop... u kasu se obično primim za sedlo s rukama... a noge skrooooooooooooooooooz opustim.. i ne stiskam se s koljenima.. jer odma počnem skakati po sedlu...

Zašto se primaš rukama?

Zato što se ne drži koljenima. Wink

ivce

Funkcija koljena - Page 3 Emptyuto 30 pro - 13:16
da pa ja sam na quelle u školi kasala bez ruku, bez uzengija lako jahanje Suspect
ne bi preživjela da se nisam držala s koljenima


Jap, tako i ja. Malo smo vježbali s jednim konjem, stavili ga na lonžu i malo sam radila te vježbe ravnoteže i spike. Dizgine smo zavezali konju na vrat da se samo nogama držim. I odjednom se konj prepao i počeo se ritat. I normalno da sam se primila nogama i nagnula iza. Za kaj drugo da se držim , za zrak. :S
[Vrh] Go down
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Funkcija koljena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena - Page 3 Emptyuto 30 pro 2008 - 19:17

E pa baš sam ju htjela navest da sama to napiše Funkcija koljena - Page 3 86067
Kud se guraš,Sunčica Laughing
[Vrh] Go down
Sunshine
5. year of riding
5. year of riding
Sunshine


Female
Broj postova : 3417
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

Funkcija koljena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena - Page 3 Emptyuto 30 pro 2008 - 19:24

Da navedem nekog da me potpiše. Funkcija koljena - Page 3 86067
[Vrh] Go down
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Funkcija koljena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena - Page 3 Emptyuto 30 pro 2008 - 19:33

haha..smijeh
[Vrh] Go down
ivce
5. year of riding
5. year of riding
ivce


Female
Broj postova : 3235
Age : 31
Location : Croatia
Registration date : 31.12.2007

Funkcija koljena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena - Page 3 Emptyuto 30 pro 2008 - 19:50

sunči ja sam plava, objasni zašto si qoutala moj post Laughing Laughing
[Vrh] Go down
Lilika
Adminstratorica
Adminstratorica
Lilika


Female
Broj postova : 4277
Age : 29
Location : trnovec-vž
Registration date : 22.12.2007

Funkcija koljena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena - Page 3 Emptysri 31 pro 2008 - 12:31

maja.. il.. ko već.. xD..


da.. mi to u klubu ne prakticiramo (jahanje bez sedla)... i nisam nikoga vidla da bi jahal bez sedla.. jedino piu prošle god.. na leu.. u hodu... kad smo klubu pripremile ono iznenađenje,.. ili jednom kad je morala Quattra hladit pa ga je prošetala bez sedla....

al ovak.. niko... nikad...

a i mislim.. da... ja nebi imala hrabrosti sjest na konja bez sedla.. na lea pogotovo ne.. jer dok on počne sranja radit.. msilim da bi se usr*la....
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Funkcija koljena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena - Page 3 Emptysri 31 pro 2008 - 15:12

E znas sto mi je jedino drago, sto si priznala da se ne bi usudila Wink
a ovak opcenito, steta sto to ne prakticirate jer je jahanje bez sedla jako dobro za jahaca, za leda i opcenito samo drzanje i ravnotezu Wink
[Vrh] Go down
ivce
5. year of riding
5. year of riding
ivce


Female
Broj postova : 3235
Age : 31
Location : Croatia
Registration date : 31.12.2007

Funkcija koljena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena - Page 3 Emptysri 31 pro 2008 - 15:23

Pogotovo ako jašiš na nekom debelom konju
Isse ja kad sam bila mala a jašila na svojim posavkama, dva sata kasnije sam hodala koda između nogu imam dinamit Laughing
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Funkcija koljena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena - Page 3 Emptysri 31 pro 2008 - 18:14

hahaha....Laughing....iva, vrlo korisna informacija...Laughing....Laughing....
je, ni ja se nebi usudila jahati bez sedla....možda kasnije dok steknem malo iskustva i to, al sad....aaa ne....Laughing...sad možda jedino kad bi hladila konja (i to nekog mirnog) poslie jahanja, a to znači samo hod....Wink....
[Vrh] Go down
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Funkcija koljena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena - Page 3 Emptysri 31 pro 2008 - 18:23

eto ljepo da priznate...kad se meni Pinta krenula ritat bez sedla u galopu,da nije bilo koljena znate di bi zavrsila... Funkcija koljena - Page 3 86067
[Vrh] Go down
Sunshine
5. year of riding
5. year of riding
Sunshine


Female
Broj postova : 3417
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

Funkcija koljena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena - Page 3 Emptyčet 1 sij 2009 - 18:34

Sunshine je napisao/la:
Nikec je napisao/la:
Lilika je napisao/la:
konj mi se i propel.. i okrenul za 180 stupnjeva...

kad mi se propel.. samo sam se za vrat uhvatila.. tj. zagrlila sam ga Laughing koljena ništa...

a za onih 180 stupnjeva.. lovila sam sve živo po zraku. i mislim da se tu jesam čak stisnula s koljenima...
jahanje bez sedla... nikad nisam.. niti nebudem...

a jahanje bez uzengija... jahala sam i kas i galop... u kasu se obično primim za sedlo s rukama... a noge skrooooooooooooooooooz opustim.. i ne stiskam se s koljenima.. jer odma počnem skakati po sedlu...

Zašto se primaš rukama?

Zato što se ne drži koljenima. Wink

ivce

Funkcija koljena - Page 3 Emptyuto 30 pro - 13:16
da pa ja sam na quelle u školi kasala bez ruku, bez uzengija lako jahanje Suspect
ne bi preživjela da se nisam držala s koljenima


Jap, tako i ja. Malo smo vježbali s jednim konjem, stavili ga na lonžu i malo sam radila te vježbe ravnoteže i spike. Dizgine smo zavezali konju na vrat da se samo nogama držim. I odjednom se konj prepao i počeo se ritat. I normalno da sam se primila nogama i nagnula iza. Za kaj drugo da se držim , za zrak. :S

Jer se na tvoj post nastavlja moj. Laughing
[Vrh] Go down
ivce
5. year of riding
5. year of riding
ivce


Female
Broj postova : 3235
Age : 31
Location : Croatia
Registration date : 31.12.2007

Funkcija koljena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena - Page 3 Emptyčet 1 sij 2009 - 18:55

a moj je bil dobar, ali sam doma išla u transu
sljedeći dan sam izbjegavala stepenice Funkcija koljena - Page 3 86067
[Vrh] Go down
Sunshine
5. year of riding
5. year of riding
Sunshine


Female
Broj postova : 3417
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

Funkcija koljena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena - Page 3 Emptyned 16 lis 2011 - 16:52

Ahm..dižem staru temu,ali...

Skužila sam da su mi prsti prema konju i dalje velik problem.

Kad idem na terene,obično je frendica iza mene i cijelih sat vremena :"Prste prema konju,prsti,prsti,moooooolim te prste prema konju." XD

Teorija je ta da ako se primiš koljenima ,prsti će automatski biti usmjereni unutra. ALi meni nisu,držim se ,imam ravnotežu, peta je dolje. Kad mi se kobila prije par mjeseci počela divljački bacati po manježu ostala sam gore ,nisam zgubila uzengiju ni ništa. I dosta mi je mirna noga.

Ali zbilja ne znam kaj da više radim s tim prstima.

Pa ako neko ima neki koristan savjet,pišite. : (
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Funkcija koljena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena - Page 3 Emptyned 16 lis 2011 - 20:09

Sunn,moras da se drzis skoro pa zglobnim delom kolena, znaci da dok sedis imas oseca d ti je casica kolena zvrsto uz sedlo,a samim tim su i prsti prema unutra...Znaci sto vise pokusaj da drzis ovim delom kolena koji nije unutrasnji.
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Sunshine
5. year of riding
5. year of riding
Sunshine


Female
Broj postova : 3417
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

Funkcija koljena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena - Page 3 Emptypon 17 lis 2011 - 18:12

Ne kužim pa ne mogu se držati vanjskim dijelom koljena. Razz
[Vrh] Go down
Sponsored content





Funkcija koljena - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Funkcija koljena   Funkcija koljena - Page 3 Empty

[Vrh] Go down
 
Funkcija koljena
[Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konjički klub Varaždin '95 :: KONJ&JAHAČ :: Općenito o jahanju-
Forum(o)Bir: