Konjički klub Varaždin '95
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjički klub Varaždin '95

If your horse says no, you either asked the wrong question, or asked the question wrong.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  Registracija  Login  

 

 Potkivanje, obrezivanje

Go down 
+15
DinBru9698
Amalka
Picek
FEKHRA
Sweetie
liberty
carmen...
call me
my_love
Denc
Maura
Nikec
Klamzy
BeRtA
black pearl
19 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Potkivanje, obrezivanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Potkivanje, obrezivanje   Potkivanje, obrezivanje - Page 2 Emptysub 16 kol 2008 - 18:23

Call,mogu da slikam.Ne znam kako se to kod vas zove,ali kada rep zavežeš tj.provučeš rep kroz tu "O"koja je zakačena za kanap a kanapom nekako zavežeš nogu(zadnju).grozno,ugl...Skužila si nešto?
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Amalka
1. year of riding
1. year of riding
Amalka


Female
Broj postova : 57
Location : HR
Registration date : 12.05.2010

Potkivanje, obrezivanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Potkivanje, obrezivanje   Potkivanje, obrezivanje - Page 2 Emptysri 12 svi 2010 - 10:59

Sami obrezujemo svaka 3-5 mjeseci,zavisi kak potroši,ne potkivam niti nebum
[Vrh] Go down
DinBru9698
1. year of riding
1. year of riding



Female
Broj postova : 10
Location : Zagreb
Registration date : 13.07.2010

Potkivanje, obrezivanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Potkivanje, obrezivanje   Potkivanje, obrezivanje - Page 2 Emptyuto 13 srp 2010 - 8:54

Bavim se kopitima konja, uredno radimo obrezivanje ali radimo i potkivanje.
Sve ovisi što konj radi, na kojem terenu "radi" i koliko često.
I jedno i drugo ima svoje prednosti i mane.
Definitivno nije potrebno potkivati konja koji jaši samo po mekanom terenu, a isto tako konj koji se jaši po asfaltu, kamenu i sl. bi trebao biti potkovan.
Bacanje novaca je potkivanje konja kojem to nije potrebno.
Amalka, osobno mislim da obrezivanje svaka 3-5 mjeseci nikako nije dovoljno, iako vi kao vlasnici možete valjda najbolje procjeniti. Konj bi se trebao obrezivati od 5 do 8 tjedana.
[Vrh] Go down
Amalka
1. year of riding
1. year of riding
Amalka


Female
Broj postova : 57
Location : HR
Registration date : 12.05.2010

Potkivanje, obrezivanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Potkivanje, obrezivanje   Potkivanje, obrezivanje - Page 2 Emptyuto 13 srp 2010 - 12:03

5-8 tjedana?? Čemu to?
Sama troši i nema potrebe obrezivat tolko često
[Vrh] Go down
DinBru9698
1. year of riding
1. year of riding



Female
Broj postova : 10
Location : Zagreb
Registration date : 13.07.2010

Potkivanje, obrezivanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Potkivanje, obrezivanje   Potkivanje, obrezivanje - Page 2 Emptyuto 13 srp 2010 - 13:37

Svakom po željama za njegovog konja Smile osobno mislim da je to predug period a da trošenje nije ravnomjerno, ali kako rekoh....svatko zna najbolje što je najbolje za njegovog ljubimca Smile
[Vrh] Go down
maja_horses
4. year of riding
4. year of riding
maja_horses


Female
Broj postova : 1333
Age : 27
Location : Zagreb
Opomene : nijedna =)
Registration date : 04.07.2008

Potkivanje, obrezivanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Potkivanje, obrezivanje   Potkivanje, obrezivanje - Page 2 Emptyuto 13 srp 2010 - 16:07

6-8 tjedana se i treba obrezivat/potkivat. Wink
Bar tolko često moja dobiva nove potkovice. Smile
[Vrh] Go down
Amalka
1. year of riding
1. year of riding
Amalka


Female
Broj postova : 57
Location : HR
Registration date : 12.05.2010

Potkivanje, obrezivanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Potkivanje, obrezivanje   Potkivanje, obrezivanje - Page 2 Emptysri 14 srp 2010 - 9:36

nije isto obrezivat konja koji nosi potkove i koji ne nosi..koji je bosonog prirodno troši kopita i netreba se tak često obrezivat
[Vrh] Go down
DinBru9698
1. year of riding
1. year of riding



Female
Broj postova : 10
Location : Zagreb
Registration date : 13.07.2010

Potkivanje, obrezivanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Potkivanje, obrezivanje   Potkivanje, obrezivanje - Page 2 Emptysri 14 srp 2010 - 9:41

Imam klijenata koji to rade svakih 5-6 tjedana i onih koji to rade 6-8 tjedana. Sve su to konji koji se nikada ne potkivaju. I jednima i drugima kopita su ok kada dođemo, s tim da kod ovih drugih ima malo više posla.
Problem je sa svima koji nisu obezivani 3 mjeseca i više. Eto nedavno je par kobila imalo "skije" i počeli su šepati. A sve radi 150 kuna uštede za obrezivanje.
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Potkivanje, obrezivanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Potkivanje, obrezivanje   Potkivanje, obrezivanje - Page 2 Emptysri 14 srp 2010 - 9:51

Mi Kinču damo obrezati svakih 6-8 tjedana. Ili ponekad i prije, ovisi kakva je situacija. Pratimo pa djelujemo kad treba. I najčešće ju Boro obrezuje, iako zadnji put je Gvido.
I mi smo zadovoljni.

Amalka, i ja mislim da je to malo previše razmaka između obrezivanja.
[Vrh] Go down
Amalka
1. year of riding
1. year of riding
Amalka


Female
Broj postova : 57
Location : HR
Registration date : 12.05.2010

Potkivanje, obrezivanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Potkivanje, obrezivanje   Potkivanje, obrezivanje - Page 2 Emptysri 14 srp 2010 - 10:17

Ja ne plačam obrezivanje jer to sami doma radimo,tak da mi nije problem obrezivanje,,ali nemam potreba obrezivat ono kaj se nema,konj može šepat i od preobrezanosti
[Vrh] Go down
DinBru9698
1. year of riding
1. year of riding



Female
Broj postova : 10
Location : Zagreb
Registration date : 13.07.2010

Potkivanje, obrezivanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Potkivanje, obrezivanje   Potkivanje, obrezivanje - Page 2 Emptysri 14 srp 2010 - 10:23

Slažem se i da konj može šepati od preobrezanosti. Vidjeh to kad su nas zvali na potkivanje, a konj je bio preobrezan koji tjedan prije i stvarno je šepao od toga.
Bez obzira što je obrezivanje i potkivanje moj posao, uvjek me veseli da ima vlasnika koji to i sami odrade. Posebno ako to odrade ok. Dakle Amalka svaka pohvala za to. A kaj se tiče perioda i dalje stojim iza svog mišljenja, ali sasvim je ok ne složiti se u svemu a i poštivati tuđe mišljenje Smile)
[Vrh] Go down
Amalka
1. year of riding
1. year of riding
Amalka


Female
Broj postova : 57
Location : HR
Registration date : 12.05.2010

Potkivanje, obrezivanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Potkivanje, obrezivanje   Potkivanje, obrezivanje - Page 2 Emptysri 14 srp 2010 - 10:31

ma da..to je velika ušteda novaca a i iskreno nemam pojma ko u mojoj okolici to radi jer je slabo konja,a ovi kaj imaju sami obrezuju...
Na sreču mojoj ne pucaju kopita i uredno ih čistim i mažem s masti i održavam kolko got mogu
[Vrh] Go down
ivce
5. year of riding
5. year of riding
ivce


Female
Broj postova : 3235
Age : 31
Location : Croatia
Registration date : 31.12.2007

Potkivanje, obrezivanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Potkivanje, obrezivanje   Potkivanje, obrezivanje - Page 2 Emptysri 14 srp 2010 - 10:34

Uvelika je tu bitna i prehrana konja. Mislim da sve masti ovog svijeta ne mogu pomoć kopitu, ako je prehrana loša ili nekvalitetna..

Din kad ste već tu jel bi mogli malo pisat o tome? Potkivanje, obrezivanje - Page 2 Icon_biggrin Živo me zanima Potkivanje, obrezivanje - Page 2 Icon_smile
[Vrh] Go down
DinBru9698
1. year of riding
1. year of riding



Female
Broj postova : 10
Location : Zagreb
Registration date : 13.07.2010

Potkivanje, obrezivanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Potkivanje, obrezivanje   Potkivanje, obrezivanje - Page 2 Emptysri 14 srp 2010 - 14:25

Čišćenje i mazanje kopita je vrlo bitna stavka. Iako, kako Ivce kaže, prehrana je još bitnija.
Usporedimo to s našim noktima: nešto nam je genetski (dano rođenjem i inim stvarima koje to uvjetuju), podosta je prehrana. Ako u našem organizmu radi prehrane i/ili drugih uvjeta nedostaje neki vitamin, moguće je da ćemo imati problema sa noktima.
Tako i kod konja.
Dodacima u prehranu se postiže jako puno za kopita i dlaku. Uz sve to, mazanje je kao kod nas balzam za nokte. Pomaže, ali ne rješava problem iznutra.
Redovno i pravilno obrezivanje (kod nekih i potkivanje) će doprinjeti zdravom kopitu.
Eto mi smo danas ženi koja ima 16 konja prodali dodatak prehrani za konje, ali iako je tražila 2 kante, predložii smo joj da testira na jednom konju mjesec dana, a tek onda naruči za druge konje. Tretman traje mjesec dana!!!
Od 16 konja, ovaj dodatak prehrani trebaju 3 konja. Ostalim to nije potrebno!!! Za ostale smo predložili samo mazanje kopita da učvrsnu.
Ima tu mjesta za diskusije i pitanja, pa da ne duljim Smile
P.s. Ivce, strahovito mi se sviđa tvoj potpis Smile
[Vrh] Go down
Gabrijela
1. year of riding
1. year of riding
Gabrijela


Female
Broj postova : 127
Location : Vinkovci
Opomene : ....
Registration date : 05.04.2011

Potkivanje, obrezivanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Potkivanje, obrezivanje   Potkivanje, obrezivanje - Page 2 Emptyned 10 tra 2011 - 19:38

Ne razumijem se baš u to potkivanje i obrezivanje.Gledala sam nešto u klubu kako obrezuju ali...Zanima me da li se konj s potkovama lakše može poskliznut na betonu ili mokroj travi te suhoj (svejedno),a da li se konj bez potkova uopče može oskliznuti.Kako možemo znati kada se kopito treba obrezati?Da li su potrebne potkove na betonu bez kamenja i kada se jaši na tvrđoj ili mekšoj zemlji,travi???Hvala unaprijed WinkSmile..
[Vrh] Go down
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Potkivanje, obrezivanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Potkivanje, obrezivanje   Potkivanje, obrezivanje - Page 2 Emptyned 8 svi 2011 - 15:00

da.može se lakše poskliznut, ali i za to postoji rješenje.na potkovama ( ne svakim ) postoje rupice di se stave tzv. štulne koje sprečavaju sklizanje po mokroj travi, a konj na suhoj travi se baš i ne skliže Very Happy koliko znam 'zdravije' je bez potkova, ali potkove svakako pomažu konju, te tako imaju manje opterećenje tijekom rada.
[Vrh] Go down
Gabrijela
1. year of riding
1. year of riding
Gabrijela


Female
Broj postova : 127
Location : Vinkovci
Opomene : ....
Registration date : 05.04.2011

Potkivanje, obrezivanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Potkivanje, obrezivanje   Potkivanje, obrezivanje - Page 2 Emptypon 16 svi 2011 - 12:25

Ok hvala Smile
[Vrh] Go down
Sponsored content





Potkivanje, obrezivanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Potkivanje, obrezivanje   Potkivanje, obrezivanje - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Potkivanje, obrezivanje
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konjički klub Varaždin '95 :: KONJ&JAHAČ :: Njega-
Forum(o)Bir: