Konjički klub Varaždin '95
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjički klub Varaždin '95

If your horse says no, you either asked the wrong question, or asked the question wrong.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  Registracija  Login  

 

 Zaustavljanje galopera

Go down 
+5
Emma
Nikec
Magdalena
call me
black pearl
9 posters
Autor/icaPoruka
black pearl
3. year of riding
3. year of riding
black pearl


Female
Broj postova : 767
Age : 31
Location : zg
Registration date : 24.12.2007

Zaustavljanje galopera Empty
PostajNaslov: Re: Zaustavljanje galopera   Zaustavljanje galopera Emptyčet 1 svi 2008 - 19:45

mene je također strah kad ne mogu konja zaustavit, npr. kad sam jašila engleske punokrvnjake (galopere) na terenu (na nasipu)... bilo je situacija kad si je konj zabrijao da je na stazi i da se trka... nisam ga mogla zaustaviti... ali onda sam često jašila sa pravim jocekyma (đokejima) i naučili su me kako se jasi i u galopskom sedlu na kratke uzengije i kako se te konje zaustavlja... iskreno.. zanimljiva teorija koja pali !!! Wink
[Vrh] Go down
call me
3. year of riding
3. year of riding
call me


Female
Broj postova : 818
Age : 40
Registration date : 25.03.2008

Zaustavljanje galopera Empty
PostajNaslov: Re: Zaustavljanje galopera   Zaustavljanje galopera Emptyčet 1 svi 2008 - 19:46

koja teorija?
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Zaustavljanje galopera Empty
PostajNaslov: Re: Zaustavljanje galopera   Zaustavljanje galopera Emptyčet 1 svi 2008 - 19:49

pa valjda zaustavljanje i jahanje (đokeja) konja s galoperskim sedlom....na kratke uzengije...ili?
[Vrh] Go down
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Zaustavljanje galopera Empty
PostajNaslov: Re: Zaustavljanje galopera   Zaustavljanje galopera Emptyčet 1 svi 2008 - 19:51

Pa da...
Ali kako glasi teorija? Wink
[Vrh] Go down
call me
3. year of riding
3. year of riding
call me


Female
Broj postova : 818
Age : 40
Registration date : 25.03.2008

Zaustavljanje galopera Empty
PostajNaslov: Re: Zaustavljanje galopera   Zaustavljanje galopera Emptyčet 1 svi 2008 - 19:51

ne,nego zaustavljanje konja,ta terorija, odnosno kaj su joj rekli.

i nemoj mislit sad da te spustam ili nekaj!!!
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Zaustavljanje galopera Empty
PostajNaslov: Re: Zaustavljanje galopera   Zaustavljanje galopera Emptyčet 1 svi 2008 - 20:01

koga?
[Vrh] Go down
black pearl
3. year of riding
3. year of riding
black pearl


Female
Broj postova : 767
Age : 31
Location : zg
Registration date : 24.12.2007

Zaustavljanje galopera Empty
PostajNaslov: Re: Zaustavljanje galopera   Zaustavljanje galopera Emptyčet 1 svi 2008 - 20:10

da... mislim teorija... onak... kao neka pravila... fkt je upalio...

npr. bas to zaustavljanje... pošto su ti konji koje sam jasila bili vec u trkama i cijeli zivot sproveli na stazi.. ono... krenuli smo lagani galop, i moj sujahač (jockey) je onak malo doso ispred mene, e meni kobila fiiijuu... nema šanse, nisam ju mogla drzati... okrenula sam se i vikala da ju nemrem držat i nije htjela stat... a u takvom špriceru je nemoguće sjest u sedlo i ja se nagnula nazat nekak i uopce neznam kak ali stala je... i dosla petra (ona je jockey) do mene i rekla mi kao da se engleze jasi na malo opustenje dizgine, jer njih sto se vise steze to oni jače idu (zato i na trkama vidite kak su im zategnuti dizgini), a meni kad je kobila krenula sam ju ja pocela zaustavljat kao normalnog toplokrvnjaka, pritegnut dizgine, a onda ona meni krenula jos jace pa je zato rekla petra da treba opustit dizgine i ruke spustit njezno na vrat, također mi je pokazala kako treba držat dizgine (u križ), i tak mi je rekla kao da se na trkaćeg engleza kao moze i pelham stavit i navlačit do sutra i da on nece stat, najbolje ih je jasit na jako meku zvalu i opustenim dizginima... i drugi put vjerovali ili ne ali sam kobilu drzala u normalnom tempu...

onda sam isto jasila pastuha (također englez) koji je imao 3 godine i nije bio u trkama, ali je trebo ic, i bio je na trci, odnosno trka jos nije krenula i nije si dao stavit uzdu i kad su nekako uspijeli stavit uzdu su ga uveli u padok i uzda pukla i nis od trke (tak sam bar cula)... njega kad sam jasila, bio je puno bolji od one kobile, makar sam se na njoj vec bila ispraksirala ali ipak se dao lakše kontrolirat tako da smo se utrkivale bez problema sa zaustavljanjem...


sad sam se fkt raspisala... Wink

jeste bar kaj skuzili o tom zaustavljanju ??? tak da ako budete ikad jašili galopere da znate... Wink
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Zaustavljanje galopera Empty
PostajNaslov: Re: Zaustavljanje galopera   Zaustavljanje galopera Emptyčet 1 svi 2008 - 20:16

da...makar ne vjerujem da budem....Wink...hvala...

al...meni se čini da smo mi malo off.... Wink
[Vrh] Go down
black pearl
3. year of riding
3. year of riding
black pearl


Female
Broj postova : 767
Age : 31
Location : zg
Registration date : 24.12.2007

Zaustavljanje galopera Empty
PostajNaslov: Re: Zaustavljanje galopera   Zaustavljanje galopera Emptyčet 1 svi 2008 - 20:18

malo da... nek se tepa premjesti u "zaustavljanje galopera" ili sl.
[Vrh] Go down
Emma
5. year of riding
5. year of riding
Emma


Female
Broj postova : 3450
Registration date : 09.02.2008

Zaustavljanje galopera Empty
PostajNaslov: Re: Zaustavljanje galopera   Zaustavljanje galopera Emptysri 14 svi 2008 - 6:14

U super si to objasnila Very Happy
Sada znam ako budem ikada jašila galpera, kako ga zaustatviti Razz
Hvala Zaustavljanje galopera 477762
[Vrh] Go down
http://google.hr
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Zaustavljanje galopera Empty
PostajNaslov: Re: Zaustavljanje galopera   Zaustavljanje galopera Emptyuto 12 kol 2008 - 21:03

Omg,pmateno dete tek sad ovo vidi Zaustavljanje galopera 86067
zanimljiva teorija Zaustavljanje galopera 477762 hvala...
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Pferd
1. year of riding
1. year of riding
Pferd


Female
Broj postova : 6
Location : 1
Registration date : 05.05.2010

Zaustavljanje galopera Empty
PostajNaslov: Re: Zaustavljanje galopera   Zaustavljanje galopera Emptysub 7 kol 2010 - 4:19

Ja mislim da ova teorija nije nimalo tačna nego da se i galoperi zaustavljaju kao i svi drugi.
[Vrh] Go down
maja_horses
4. year of riding
4. year of riding
maja_horses


Female
Broj postova : 1333
Age : 27
Location : Zagreb
Opomene : nijedna =)
Registration date : 04.07.2008

Zaustavljanje galopera Empty
PostajNaslov: Re: Zaustavljanje galopera   Zaustavljanje galopera Emptysub 7 kol 2010 - 20:29

O Bože ako su joj jockeyi tako rekli.
[Vrh] Go down
Lejla
1. year of riding
1. year of riding
Lejla


Female
Broj postova : 5
Location : na ledima konja
Registration date : 15.11.2013

Zaustavljanje galopera Empty
PostajNaslov: Re: Zaustavljanje galopera   Zaustavljanje galopera Emptypet 15 stu 2013 - 4:36

Pferd je napisao/la:
Ja mislim da ova teorija nije nimalo tačna nego da se i galoperi zaustavljaju kao i svi drugi.
Ne zaustavljaju. Kad galoperima zategnes dizgine oni se "nabriju" te misle da moraju trcat. Naime dok su im dizgini opusteni idu kud zelis i kako zelis. Opet sve ovisi do toga kako je konj naucen. Sve je stvar poluge
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zaustavljanje galopera Empty
PostajNaslov: Re: Zaustavljanje galopera   Zaustavljanje galopera Empty

[Vrh] Go down
 
Zaustavljanje galopera
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Slike galopera
» Slike galopera

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konjički klub Varaždin '95 :: KONJ&JAHAČ :: Vrste jahanja :: Galoperi-
Forum(o)Bir: