Konjički klub Varaždin '95
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjički klub Varaždin '95

If your horse says no, you either asked the wrong question, or asked the question wrong.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  Registracija  Login  

 

 Veliki misteriji: Duhovi

Go down 
+24
maja_horses
Equinox
suki
Teychee
Vikica
aky-mala
carmen...
Curly
my_love
Maura
Manticore
Nikec
Sunshine
Picek
BeRtA
Volim konje
Mia
Emma
goodghost
Melita
Lilika
Haflinger
Denc
Magdalena
28 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Autor/icaPoruka
Melita
3. year of riding
3. year of riding
Melita


Broj postova : 576
Age : 51
Registration date : 16.03.2008

Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veliki misteriji: Duhovi   Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Emptypon 7 tra 2008 - 13:54

Gotovo sam sigurna da duhovi postoje!
Ima jedan koji se povremeno pojavi, obično u kuhinji Laughing Onda ja s njim pričam Laughing Laughing Laughing
Kak znam da je duh? Pa jednostavno, stvari se počnu pomicati ili netko ko da mi gurne ruku, pa počnem proljevati sve živo. Prvo sam se živcirala, a onda mi je to postalo normalno, pa sam okrenula na šalu. Moj suprug mi se smijao, a onda je on išao jedan dan napraviti palačinke, pa je prolio tijesto po čitavoj kuhinjskoj ploči. Tijesto se scijedilo u najmanje rupice onih plinskih grijača. Od onda se i on nasmije kad se ja "svadim" s duhom.
[Vrh] Go down
Lilika
Adminstratorica
Adminstratorica
Lilika


Female
Broj postova : 4277
Age : 29
Location : trnovec-vž
Registration date : 22.12.2007

Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veliki misteriji: Duhovi   Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Emptypon 7 tra 2008 - 17:07

Laughing Laughing Laughing

meni zna u kuhinji..nekad.. nekaj zaružiti.... Very Happy:D
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veliki misteriji: Duhovi   Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Emptypon 7 tra 2008 - 18:52

melita-STVARNO????Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 952797


ja bih se bojala Laughing
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veliki misteriji: Duhovi   Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Emptypon 7 tra 2008 - 19:46

Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 356150 ...

lidy...di ti je mama??

Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 68583
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veliki misteriji: Duhovi   Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Emptypon 7 tra 2008 - 19:55

a za to vrijeme dok dođe lidijina mama...

Evo još jedna priča iz one iste knjige..hehe….


Još jedna poznata britanska turistička atrakcija je i dvorac Windsor, dom članova kraljevske obitelji od 11. stoljeća do danas, koji već stoljećima svjedoči o brojnim rođenjima i smrtima i povezuju se s mnogim legendama o duhovima, vješticama i izdajama…
Od svih prikaza, za koje se šuška da obutavaju na imaju, među zidinama dvorca ukazala su se i 3 kralja…Korake i bolne uzdahe kralja Henrika VIII navodno su čuli mnogi posjetitelji, dok duh kralja Charlesa I također luta dvorcem i viđen je s glavom na ramenima u knjižnici i kanonikovoj kući…Zabilježena su i prikazanja poludjela kralja Georgea III koji je prije smrti bio zatočen u tom dvorcu….

Još jedna pričica u nizu…heh…ima ih jaako puno…heh…

N sličan način poznat je i škotski dvorac Edinburgh, palačaveličanstvena po odbojnom izgledu…Sagređena na mjestu nekoć aktivnog vulkana, ova gotovo 1000 godina stara građevina u svojim zidovima čuva uspomene na neobičnu količinu nasilja i smrti, čimbenike koji su utjecali na pojavu sablasnih stvorenja u njenoj okolici…Najpoznatiji od njih su duhovi bezglavog bubnjara i gajdaša koji lutaju dvorcem i još uvijek sviraju na svojim instrumentima…

Posljednjih godina pojavile su se priče o susretima s duhovima koje proizlaze iz zapanjujućih otkrića u tom početkom devedesetih prošlog stoljeća…Tijekom procesa renoviranja, pronađeni su ostaci građevina zakopanih ispod postojećeg grada…Poznato je da je u doba Crne smrti 1665. godine, Edinburgh pokosila kuga i drastično smanjila broj stanovnika…I dok je bolest polako nestajala, preživjeli su dužnosnici smatrali da je najbolje da nove građevine sagrade na mjestu postojećih, zakopavši pogođene zgrade i preostale živuće patnike pod novim konstrukcijama…Budući da je taj nepoznati svijet sada izašao na vidjelo, mnogi kažu da su čuli glasove duhova i vidjeli predivna bljeskajuća svijetla koja dolaze iz podzemnog grada….

đizz…koja priča...uužžaass….

al…evo još jedne….

Svijetu je poznat još jedan škotski dvorac po imenu Glamis o kojemu govori Shakespeare u svojoj tragediji Macbeth…Zagonetna događanja u tom dvorcu nisu ograničena samo na kazališne daske – unutar tih drevnih zidina odigrala su se mnoga mračna djela i opsjedanja…
Legende govore o zlodjelima drugoga grofa og Glamisa, za kojega se kaže da mu je njegovo poigravanje s vragom u naslijeđe ostavilo strašno nasilje koje je uslijedilo… GROF BRADICA ili ZLOČESTI GROF, kako su ga zvali, bio je prema svemu sudeći strastven kockar i pijanica….lool….Jedne večeri u nemogućnosti da pronađe partnera za kockanje, navodno je objavio da bi kockao i sa samim vragom…Nekoliko trenutaka kasnije, začulo se kucanje i na vratima je stajao visok čovjek s bradom,, obučen u CRNO te upitao grofa treba li još uvijek partnera za kockanje…Kd su sluge začule povike i zvukove razbijanja pokućstva, jedan od njih dopuzao je do ključanice da bi vidio što se događa, a tad ga je uhvatio njegov gospodar…hhh…..Kad se grof Glamis vratio natrag u sobu, a mračni je neznanac nestao uzevši sa sobom dušu kockarskog aristokrata…Umro je 5 godina kasnije, apriča se da njegov duh još luta dvorcem i da želi kockati s vragom…

Taj je dvorac i dom duha Janet Douglas, žene šestoga grofa od Glamisa…Nakon njegove smrti, optužena je za umorstvo i čarobnjaštvo, iako za to nisu postojali dokazi…hm…lol…Odvedena je na suđenje tijekomkojega je proglašena krivom za planiranje ubojstva kralja Škotske te na kraju pogubljena u Ediburghu 1537. godine….joooj….Priča se da njezin duh luta hodnicima i da je često vide u kapelici kako se moli jer je tamo pokušala naći utočište prije 500 godina…Je li moguće, da grofica Douglas, poput mnogih duhova koji obitavaju u Velikoj Britaniji, traži pravdu???????????????????????????????????????????????
Bez obzira na motive tih sablasnih bića, vrlo je vjerojatno da će i dalje opsjedati neke od naših drevnih spomenika i zauvijek ostati trajan izvor ljudske mašte….

I….samo da vas pitam…..znate li tko sad stoji pokraj vas…!?!.......

Evo….jedna iz naših krajeva…..

Dvorac Veliki Tabor…Priča se da u njemu živi duh djevojke Veronike koju je tadašnji grof živu zazidao u zidove Velikog tabora….jooooj…..Njegov sin i ona su se zaljubili, al grof to nije mogao dopustiti jer je Veronika bila siromašna, a oni bogati…Zbog toga je poslao svog sine na poslovni put i tada ju živu zazidao….kreten…..
Shocked
[Vrh] Go down
Lilika
Adminstratorica
Adminstratorica
Lilika


Female
Broj postova : 4277
Age : 29
Location : trnovec-vž
Registration date : 22.12.2007

Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veliki misteriji: Duhovi   Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Emptyčet 10 tra 2008 - 11:48

hhhhhmeeeek... dobre priče! ja bi duha htjela sresti................. je ja bi htela..i onda da mi dojde bi se us**la... Laughing

evoo ovoga.. isto s.. bloga..........

Ni o jednoj kući duhova nije se tako dugo i tako intenzivno priča1o kao o župnom uredu u Borleyju, vili koja se nalazi između Essexa i Suffolka. Bila je sagrađena za svečenika Bulla.
Noću su se čuli koraci i zvuci kucanja. Pjesme duhova odzvanjale su hodnicima. Četrnaestero svečenikove djece često su viđali kako staromodno odjeven muškarac stoji pokraj njihovih kreveta. Dvadeset ljudi, među njima i č1anovi istražnog povjerenstva, promatrali su neku redovnicu u vrtu. Godine 1929. pridružio im se još i divlji poltergajst. Šljunak, ključevi i medaljoni letjeli su zrakom. Na zidovima i papirićima pojavljivale su se poruke: “Idi po pomoć, Marianne.” Marianne je bilo ime žene evangeličkoga svečenika Lionela Foystera koji je u međuvremenu kupio kuću. Ime Marianne često je odjekivalo hodnicima kuće. Nakon što su nevidijivi fizički napali bračni par, oni su se iživcirani odselili.
“Lovac na duhove” Harry Price uselio se s ekipom od 20 znanstvenika u kuću duhova. Harry Price bio je istraživač koji se intenzivno bavio duhovima i utvarama i već je raskrinkao desetine varalica i šarlatana. Ekipa je doživje1a iznenadne provale hladnoće s naglim padom temperature u kući od desetak stupnjeva. Police s teškim knjigama padale su bez razloga. Benediktinski svečenik koji je pokušao istjerivati duhove natjeran je u bijeg tučom kamenja.

Jednom mediju “glas s onoga svijeta” priopćio je tko u kući hoda kao duh. To je Marrie Lairre, redovnica koju su zaveli da napusti svoj samostan kako bi se udala za nekog plemića. Plemićko imanje Borley stajalo je točno na mjestu gdje je poslije sagrađen župni dvor.
U svibnju 1667. nevjerna je redovnica zadavljena. Godine 1943. pri iskapanjima u podrumu kuće pronađen je kostur žene na dubini od jednog metra. Uz njezine ostatke nađeni su križ i vjerski privjesci. Engleski istraživači duhova bili su uvjereni da je to truplo nesretne Marrie Lairre.

Najpoznatija kuća duhova na svijetu!?
Poruke s drugoga svijeta?
Duhovi, utvare, prikaze — prastara priča. Ima li ih? Tisuće godina nije se u to dvojilo. U Africi, Južnoj Americi, Aziji, duhovi i utvare nisu bili upitni. To su postali tek u Europi u doba prosvjetiteljstva. Danas se sve više znanstvenih ustanova posvečuje tim “neznanstvenim” temama. Tisuće opisa duhova i nevjerojatnih susreta više se ne može ignorirati. Ima mnogo ljudi koji se u trenutku smrti još jednom pojavljuju kod svojih obitelji. Tu se govori o kučama duhova u kojima se sto1jećima događaju jezive stvari. Ne zaboravimo brodove duhova, slikarstvo s drugoga svijeta, poltergajste. Popis je beskonačan. Često se čini da na duhove nailaze upravo oni ljudi koji su još prije nekoliko sati energično nijekali njihovo postojanje.

Engleska je zemlja s uistinu dugom povijesti, tradicijom i legendama. Na njenom se području nalazi preko 1400 srednjovjekovnih dvoraca i, naravno, za većinu od njih kruže priče o tome kako u njima žive duhovi i javljaju se razne druge nadnaravne pojave. Tri naj, naj…


DVORCI DUHOVA
Chillingham Castle
[You must be registered and logged in to see this image.]
Obilježen kao dvorac s najviše duhova, Chillingham Castle u Northumberlandu na sjeveru Engleske poznat je po cijeloj zbirci nemirnih duša. Najpoznatiji među njima prozvan je Blue Boy, a njegovi stravični krici odjekuju navodno oko ponoći od hodnika dvorca do najbližih naselja.

Nakon toga, kaže legenda, svjetlost obasja veliki bračni krevet u obližnjoj sobi i lik malog dječaka se ukaže na nekoliko sekundi. Najjezovitije u cijeloj priči jest što su prije nekoliko godina u zidu iza kreveta pronašli kosti malenog dječaka i ostatke plave odjeće na njima.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Old Wardour Castle
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sagrađen u 14. stoljeću, Old Wardour Castle u Wiltshireu na jugozapadu Engleske slovi kao najromantičniji među engleskim dvorcima. Na imanju je snimljen i film s Kevinom Costnerom 'Robin Hood: princ lopova', no nešto drugo mu je dalo zasluženo mjesto na ovom popisu.

Lady Blanche Arundell je tijekom engleskog građanskog rata u 17. stoljeću izdržala sa svojim slugama Cromwellovu opsadu koja je trajala skoro mjesec dana. Nakon što je dvorac osvojen Lady Blanche je zatvorena i ubrzo pogubljena. Naravno, prema nekim navodima, ona se još uvijek rado prošeće od dvorca do jezera, pa postoji vrlo velika vjerojatnost da ćete je sresti nađete li se tamo u sumrak.

Berry Pomeroy Castle

Nedaleko od nacionalnog parka Dartmoor u Devonu nalazi se ukleti dvorac Berryja Pomeroya. Danas romantična ruševina, ovaj dvorac iz 13. stoljeća je dom mnogim nadnaravnim događanjima, od kojih je najčešće pojavljivanje dotične White Lady. Pojavljuje se u mračnim tamnicama ispod dvorca te na vrhu dvorca. Pretpostavlja se da je riječ o duhu Margaret Pomeroy koju je u tamnicu zatvorila njena vlastita sestra ostavivši je tamo da polako i u mukama umre od gladi.

PARIŠKE KATAKOMBE

Takozvano carstvo mrtvih iliti pariške katakombe skrivaju u svojoj utrobi više od sedam milijuna leševa stanovnika Pariza. Katakombe su bile dio rudnika, no kako su se krajem 18. stoljeća gradska groblja počela bjesomučno puniti, vlasti su odlučile višak mrtvih preseliti ispod grada.

Leševi su lijepo poslagani i označeni po godinama smrti, a hodnici se prostiru na preko 300 kilometara i dosta su komplicirana oblika, pa bez obzira na to je li običan dan, petak 13. ili Noć vještica - nemojte bauljati onuda sami.

KAPELICA KOSTIJU
[You must be registered and logged in to see this image.]
'Mi kosti čekamo vaše', stoji poput dobrodošlice na ulaznim vratima Capele dos Ossos - Kapelice kostiju, glavne turističke atrakcije u portugalskom gradiću Evori.

Šarmantno, rekli bi neki, a isto su vjerojatno mislili i svećenici koji su u 17. stoljeću prikupili kosti s lokalnih groblja te proveli mnoge sretne sate gradeći ovu nevjerojatnu kapelicu, u kojoj će vam zadnja stvar na pameti biti molitva. Osim možda one za vlastiti život.

U izgradnji Kapelice kostiju upotrijebljene su kosti pet tisuća ljudi, a jednom kad uđete u nju nećete moći odvojiti pogled od zidova, stupova, stropa, po kojima se sustavno isprepliću lubanje i kosti, tvoreći tako toliko morbidni ambijent da već nakon nekoliko trenutaka postaje potpuno fascinantan.

Onima najhrabrijima preporučujemo posjet otoku Poveglia u blizini Venecije, gdje su smještena tijela umrlih od kuge koja je taj grad snašla 1576, a koji je nekoliko stoljeća kasnije postao dom i jedne bolnice u kojoj je ozloglašeni liječnik mučio svoje pacijente. Dovoljno stravično?

SOBA ANNE FRANK
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na našoj listi jezivih mjesta našla se i soba u kojoj se tijekom rata skrivala Anna Frank. Neki, naime, tvrde kako kad uđete u sobicu možete osjetiti hladne struje na nekim mjestima, a kad otkuca ponoć pojavljuje se i figura mlade djevojke. Većina, naravno, vjeruje da je riječ o Anni koja u trenucima ukazanja stoji nepokretna i gleda kroz prozor.

'Zabilježen' je i zvuk kotrljanja podno stepenica, na kojima se jednom prilikom prosula vreća graha. Navodno se identičan zvuk ponavlja s vremena na vrijeme bez nekog određenog vanjskog faktora. Kako god bilo, čak i ako ne vjerujete u nadnaravno, morate priznati da kada je Noć vještica u pitanju djeluje zabavnije od zamaskiranog izlaska u lokalni kafić. A prođe li vas jeza ili žmarci na nekom mjestu, što god radili, ne okrećite se...
[Vrh] Go down
Lilika
Adminstratorica
Adminstratorica
Lilika


Female
Broj postova : 4277
Age : 29
Location : trnovec-vž
Registration date : 22.12.2007

Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veliki misteriji: Duhovi   Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Emptyčet 10 tra 2008 - 11:50

EEEEEEE evo jedna priča o duhovima.. al ne ljudi nego životinja!

DUHOVI ŽIVOTINJA
Cindy Codori-Shultz stalno sluša ovakve priče. “Viđenja duhova toliko su česta da nas to uistinu više ne plaši”, kaže vlasnica Sanjive doline iz organiziranih tura duhova Gettysburg Candlelight Ghost Tours. Mogu li se životinje vraćati i posjećivati omiljeno mjesto? Nitko ne može sa sigurnošću reći. No, možda će ti ove priče o duhovima životinja pomoći da odlučiš što ti o tome misliš.


Ne tako davno konj na kojem je jahao vojnik iz američkog građanskog rata pojavio se na maglovitom bojnom polju Gettysburg u Pennsylvaniji. Misleći da su konj i jahač glumci, turist im se obratio. No, i konj i vojnik samo su zurili – i zatim nestali.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Sablasna mačka
Mačke su u glavnom gradu SAD-a, Washingtonu, 1800-ih pomogle u suzbijanju ozbiljnog problema sa štakorima – čak i unutar same zgrade Kongresa. No, jedna mačka možda nije samo lovila miševe. Neki kažu da njezin duh obilazi hodnike Kongresa. Prema legendi, mačka DC pojavljuje se iz sjene, sjajnih očiju koje svjetlucaju u mraku. Ljudi su prijavili da su vidjeli mačku prije sloma burze 1929. koji je potaknuo veliku depresiju, te također prije atentata na predsjednika Johna F. Kennedyja 1963. godine. “Neki pripadnici noćne stražarske službe zadrhte pri pomisli da bi mogli susresti DC”, napisao je John Alexander u knjizi Duhovi: Ponovni posjet Washingtonu (Ghosts: Washington Revisited).
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veliki misteriji: Duhovi   Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Emptyčet 10 tra 2008 - 17:49

wooooooooooooow
impresivno Laughing
super ti je
bum ja neš prepisala iz jednog časopisa o duhovima životinja Very Happy
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veliki misteriji: Duhovi   Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Emptyčet 10 tra 2008 - 20:55

waooo...lidy....super kaj si ovo stavila.... Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 477762 .... Laughing ....

zanimljivo.....jako.... Shocked
[Vrh] Go down
goodghost
Adminstratorica
Adminstratorica
goodghost


Female
Broj postova : 376
Location : Trnovec-Varaždin
Registration date : 23.12.2007

Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veliki misteriji: Duhovi   Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Emptypet 11 tra 2008 - 9:12

Lidyy je napisao/la:
Laughing Laughing Laughing

meni zna u kuhinji..nekad.. nekaj zaružiti.... Very Happy:D

parketi Lydy, parketi Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 61795
[Vrh] Go down
http://goodghost.bloger.hr
goodghost
Adminstratorica
Adminstratorica
goodghost


Female
Broj postova : 376
Location : Trnovec-Varaždin
Registration date : 23.12.2007

Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veliki misteriji: Duhovi   Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Emptypet 11 tra 2008 - 9:17

Melita kod tebe mora da je jako zanimljivo............ opiši nam malo svog sustanara i kuću
[Vrh] Go down
http://goodghost.bloger.hr
Gost
Gost
Anonymous



Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veliki misteriji: Duhovi   Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Emptypet 11 tra 2008 - 11:19

Lidyy je napisao/la:
s prizivanjem duhova se nesmije šaliti.. to nebi trebal svako raditi... lako ga je dozvati... al kako ga vratiti opet?!?

vama je sve to zabavno...

joj prizivali smo duhove.. i došel nam je...
super.. a kakve posljedice to može izazvat...?!?!

ma.. kaj vam ja tu pričam...

znam ja kai si vi mislite... joj ajde mala kaj pa ti znaš.. vjerujte znam...

ma bum ja rekla staroj neg dojde sim... pa se vi uvjerite


mi se ne šalimo s tim...
ono da sad za pravo prizivamo...nek dođe...
i weee svi sretni...-.-'

mi na baš...pravi način...nismo prizivali...
niti se usudimo... niti ikad budemo..
a ako neki od nas koji se družimo to odluče, ja neću...i briga me...

a što je bilo tvojoj mami da buš ju zvala...?
[Vrh] Go down
Lilika
Adminstratorica
Adminstratorica
Lilika


Female
Broj postova : 4277
Age : 29
Location : trnovec-vž
Registration date : 22.12.2007

Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veliki misteriji: Duhovi   Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Emptypet 11 tra 2008 - 12:13

pa moja mama je goodghost... Laughing

već je tu... Very Happy:D
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veliki misteriji: Duhovi   Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Emptypet 11 tra 2008 - 19:50

goodghost je napisao/la:
Melita kod tebe mora da je jako zanimljivo............ opiši nam malo svog sustanara i kuću

daa Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 61795
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veliki misteriji: Duhovi   Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Emptypet 11 tra 2008 - 20:43

Ne tako davno konj koji je nosio vojnika iz Građanskog rata u Americi pojavio se na izmaglicom obavijenim bojnim poljem Getizbreg U Pensilvaniji.Mislići da su konj i jahač glumci,jedan turista im se obratio.Ali njih dvoje su samo zurili u njega -i onda nestali.

Sindi Kodori- Šulc ovakve priče sluša stalno.''Ljudi toliko često viđaju duhove da naa od toga nehvata jeza-više ne'' kaže vlasnik ''Pospane rupe'' koja je deo programa ''Getisburške ture sa duhovima,pri svetloszi sveća--.Da li životinje mogu da se vrate da pohode svoje omiljeno mesto?Neko vam to nemože sa sigurnošću reći.Ali ove priče sa duhovima možad će vama pomoći da odlučite.
1. e sad prva je priča to što je Lidija napisala samo je malčice izmenjena pa je neću pisat.
(Jeziva Mačka)

2. Duhovi konja

Konjanici ''Pony expres''prenosili su poštu širom Amerike od O4 mj. 1860 pa do 10. mj 1861 godine.Ali duh expresa živi i danas -na više načina .

Postaja Holenbergove službe još stoji na širokim prostranstvima Kanazasa-a neki ljudi veruju da su nekadašnji konji i jahači takođe još tu.Iznenađeni posetioci noću čuju tutnjavu kopita i osete nalet vetra kada konji zagrme pored njih.Čudne stvari događaju se takođe i unutar same postaje. ''Naročito kad vetar krene da duva ,čuje se neko škripanje i cviljenje '' kaže Dvejn Derst,upravnik postaje Holenberg,''kao da neko gore hoda.''

3. Pas čuvar
Borba je bila žestoka u u Getizburgu 1.o7.1863 godine kada je jedna od bitaka Američkog građanskog rata bila u jeku.Bulterijer Sali je bila maskota pešadijskog puka Unije.Ostala je uz vojnike posle bitke i držala uamnjeno bdenje nad ljudima koji su izginuli.Neki ljudi veruju da je Sali još tamo...''Prvih dana 7 mj. ako se previša približite mestu gde su pali vojnici Unije ,možete čuti stravično režanje psa.Neki kažu da je to Sali koja još čuva čuva svoje poginule drugove''
No Sad

Ima još puno zanimljiv stavri ali neda mis e prepisivat Smile

*Prepisano iz časopisa National Geographic Junior*
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Gost
Gost
Anonymous



Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veliki misteriji: Duhovi   Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Emptypet 11 tra 2008 - 21:06

Lidyy je napisao/la:
pa moja mama je goodghost... Laughing

već je tu... Very Happy:D

ahaaaaaaaaaaaaaaa Laughing
kewl Very Happy
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veliki misteriji: Duhovi   Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Emptysub 12 tra 2008 - 20:18

affraid affraid affraid

ideš...daj prepiši joooš.... Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 384910
[Vrh] Go down
Lilika
Adminstratorica
Adminstratorica
Lilika


Female
Broj postova : 4277
Age : 29
Location : trnovec-vž
Registration date : 22.12.2007

Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veliki misteriji: Duhovi   Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Emptyned 13 tra 2008 - 10:40

neam od kud..
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veliki misteriji: Duhovi   Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Emptyned 13 tra 2008 - 19:50

grrrr....ma ok..... Wink ...... Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 477762 ...

lidy....di je mama?
zakaj niš ne piše?
Cool
[Vrh] Go down
Emma
5. year of riding
5. year of riding
Emma


Female
Broj postova : 3450
Registration date : 09.02.2008

Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veliki misteriji: Duhovi   Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Emptyned 18 svi 2008 - 11:07

[You must be registered and logged in to see this link.]

Shocked
[Vrh] Go down
http://google.hr
Mia
6. year of riding
Mia


Female
Broj postova : 3759
Age : 29
Location : kod Xanthya...
Registration date : 28.03.2008

Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veliki misteriji: Duhovi   Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Emptyned 18 svi 2008 - 11:35

MAMA......
[Vrh] Go down
Volim konje
2. year of riding
2. year of riding
Volim konje


Female
Broj postova : 323
Age : 27
Location : Rijeka, Kod Jolly-a
Opomene : Dvije
Registration date : 05.02.2008

Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veliki misteriji: Duhovi   Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Emptyned 18 svi 2008 - 11:38

Je**te

MaRe, ja sam sama doma...
MAMA!!!!!!!!!!!!!
Bojim se!!!!!!!!! Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 211526

Laughing Laughing


Zadnja promjena: Volim konje; ned 18 svi 2008 - 11:51; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
http://love-horses.forum777.com
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veliki misteriji: Duhovi   Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Emptyned 18 svi 2008 - 11:41

nis strasno Rolling Eyes ..ja sam sama doma i sad cu duhove prizivat Twisted Evil
[Vrh] Go down
Volim konje
2. year of riding
2. year of riding
Volim konje


Female
Broj postova : 323
Age : 27
Location : Rijeka, Kod Jolly-a
Opomene : Dvije
Registration date : 05.02.2008

Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veliki misteriji: Duhovi   Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Emptyned 18 svi 2008 - 11:45

Moja baka je imala iskustva s duhom.
Neda mi se pisat. koga zanima nek pita.
ugl. dan danas ima nočne more

Još jedna priča...
2 cure su navečer dozivale duhove.
Ništa se nije desilo.
Otišle su svaka svojoj kući.
Drugi dan ta cura je došla kod frendice s kojom je dozivala duhove i našla ju mrtvu Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 211526 spava


Zadnja promjena: Volim konje; ned 18 svi 2008 - 11:54; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
http://love-horses.forum777.com
Picek
4. year of riding
4. year of riding



Male
Broj postova : 1816
Age : 30
Registration date : 14.04.2008

Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veliki misteriji: Duhovi   Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Emptyned 18 svi 2008 - 11:47

Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 933848


P.S. onaj video e jeziv maaaaalkice affraid
[Vrh] Go down
Sponsored content





Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Veliki misteriji: Duhovi   Veliki misteriji: Duhovi - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Veliki misteriji: Duhovi
[Vrh] 
Stranica 2 / 9.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Veliki misteriji: Vampiri

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konjički klub Varaždin '95 :: OSTATAK :: Psihologija & filozofija-
Forum(o)Bir: