Konjički klub Varaždin '95
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjički klub Varaždin '95

If your horse says no, you either asked the wrong question, or asked the question wrong.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  Registracija  Login  

 

 Sopstvena "definicija" nastanka sveta.

Go down 
4 posters

?
1.Darvinovo objašnjenje
Sopstvena "definicija" nastanka sveta. Vote_lcap86%Sopstvena "definicija" nastanka sveta. Vote_rcap
 86% [ 6 ]
2.Versko objašnjenje
Sopstvena "definicija" nastanka sveta. Vote_lcap14%Sopstvena "definicija" nastanka sveta. Vote_rcap
 14% [ 1 ]
Ukupno glasova : 7
 

Autor/icaPoruka
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Sopstvena "definicija" nastanka sveta. Empty
PostajNaslov: Sopstvena "definicija" nastanka sveta.   Sopstvena "definicija" nastanka sveta. Emptysri 22 srp 2009 - 23:41

Dakle?
Svet,u kome živimo,morao je od negde da se stvori.U mnogo prilika možemo da primetimo da je najsavršenije biće na našoj planeti-upravo "Majka Priroda". Sve je unapred već smišljeno i proračunato.Par banalnih primera:
Npr. Rezerve vode.Kako je sve to savršeno smišljeno isplanirano. Kao što znamo,svakog od nas čini veliki deo vode,koja nam je ujedno i nepohodna za život i normalno funkcionisanje organizma.A svi znamo ciklus kruženja vode i šta bi se sve desilo da nedostaje samo jedna karika u lancu.
*Životinje-Biljke-zemlja-Biljke-Životinje.
( ako me niste shvatili: životinja pojede biljku, uzima deo njene energije ( koju je ova uzela od sunca ), životinja crkne, razloži se na neorgansku materiju i biljka opet uzima onu energiju,i opet je životinja jede i tako zauvek i stalno.
Onda uopšte funkcionisanje životinja. Svaka ima svoju ulogu u prirodi, bez obzira na veličinu. Samo jedna karika da fali,lanac bi pukao. Ali ipak je savršeno.

Moja poanta je sledeća:
Imamo bezbroj teorija o nastanku,ali 2 najprihvaćenije glase:
1.Darwinova teorija - sve je nastalo evolucijom. Od bakterija do savršeno-neverovatnog ljudskog tela.
2.Verska teorija - Bog je stvorio svet u 6 dana.

E sada ja vas pitam.
1.Evolucija - jedna od najtežih stvari za razumeti. Istina, bili su potrebni milioni godina, ali zar je iz bakterije nešto moglo vremenom da evoluira u čoveka - najsavršenijeg sisara i uopšte stvorenje na zemlji?
2.Da li je moguće da je nešto TAKO savršeno nastalo za 6 dana? Ostavite po strani versko opredeljenje i sagledajmo realne činjenice. Da li je to moguće?

Ovo je pitanje koje muči čovečanstvo i čini mi se da još nismo našli ono, da nam baš u potpunosti obećava da je to tako bilo. Mnogi su naučnici pokušali to da otkriju, a imali su znanje neviđeno puta veće nego naše.U prevodu, mi ne možemo ništa dokazati ni tvrditi.. Ali imamo pravo na svoje mišljenje. Zato želim da čujem vaše.

U vezi ankete-glasajte za ono što je najbliže vašim teorijama,znam da je izbor uzak,ali me zaista zanimaju statistike jednog konjarskog foruma u ovakvim stvarima.
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Equinox
7. year of riding
Equinox


Female
Broj postova : 5047
Age : 29
Location : bibinje
Registration date : 22.12.2007

Sopstvena "definicija" nastanka sveta. Empty
PostajNaslov: Re: Sopstvena "definicija" nastanka sveta.   Sopstvena "definicija" nastanka sveta. Emptyčet 23 srp 2009 - 10:55

Umm, ja glasam za Darwinovu teoriju.
Mislim da je Bog "stvorio" Veliki prasak, pa se dalje sve samo odvijalo.
[Vrh] Go down
Meridet
2. year of riding
2. year of riding
Meridet


Female
Broj postova : 252
Location : U mom malom svijetu...:)
Registration date : 08.07.2009

Sopstvena "definicija" nastanka sveta. Empty
PostajNaslov: Re: Sopstvena "definicija" nastanka sveta.   Sopstvena "definicija" nastanka sveta. Emptyčet 23 srp 2009 - 13:18

Možda je bog stvorio i marsovce a mi ne znamo....
Ova prva naravno...u njoj ima neko objašnjenje...a ova druga je kao da sam ja stvorila konje....neko vjeruje ali tako kažu i za ljude od Adama i Eve a ne od majmuna.
Moje mišljenje....
[Vrh] Go down
Equinox
7. year of riding
Equinox


Female
Broj postova : 5047
Age : 29
Location : bibinje
Registration date : 22.12.2007

Sopstvena "definicija" nastanka sveta. Empty
PostajNaslov: Re: Sopstvena "definicija" nastanka sveta.   Sopstvena "definicija" nastanka sveta. Emptyčet 23 srp 2009 - 14:46

Citat :
a ova druga je kao da sam ja stvorila konje


Wtf? Poistovjećuješ se s Bogom?




I daj molim te piši malo razumljivije, nisam skužila ništa šta si gore napisala.^^
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Sopstvena "definicija" nastanka sveta. Empty
PostajNaslov: Re: Sopstvena "definicija" nastanka sveta.   Sopstvena "definicija" nastanka sveta. Emptyčet 23 srp 2009 - 14:46

Sopstvena "definicija" nastanka sveta. 801630
Iii,tako je počelo uništavanje moje filozofske teme Sopstvena "definicija" nastanka sveta. 86067
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Equinox
7. year of riding
Equinox


Female
Broj postova : 5047
Age : 29
Location : bibinje
Registration date : 22.12.2007

Sopstvena "definicija" nastanka sveta. Empty
PostajNaslov: Re: Sopstvena "definicija" nastanka sveta.   Sopstvena "definicija" nastanka sveta. Emptyčet 23 srp 2009 - 14:48

A sorry, al kad STVARNO ne kužim kaj je htjela reć xD



Btw bok Nensi Sopstvena "definicija" nastanka sveta. 86067
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Sopstvena "definicija" nastanka sveta. Empty
PostajNaslov: Re: Sopstvena "definicija" nastanka sveta.   Sopstvena "definicija" nastanka sveta. Emptyčet 23 srp 2009 - 14:59

Ne kužim ni ja xD

Nensi? Sopstvena "definicija" nastanka sveta. 625526
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Equinox
7. year of riding
Equinox


Female
Broj postova : 5047
Age : 29
Location : bibinje
Registration date : 22.12.2007

Sopstvena "definicija" nastanka sveta. Empty
PostajNaslov: Re: Sopstvena "definicija" nastanka sveta.   Sopstvena "definicija" nastanka sveta. Emptyčet 23 srp 2009 - 15:07

Nisi bila na Biseru u zadnje vrijeme?
A onda ti ne mogu objasnit xD
Odi na off-topic podforum, topic Važno...


Ta mi jako vuče na našu Meridet. Sopstvena "definicija" nastanka sveta. 86067
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Sopstvena "definicija" nastanka sveta. Empty
PostajNaslov: Re: Sopstvena "definicija" nastanka sveta.   Sopstvena "definicija" nastanka sveta. Emptyčet 23 srp 2009 - 15:09

Ma daaaj Laughing
a ja još gledam Ekvi, se malo gubiš? Laughing Nensi je na biseru.... ugl...



i tako ode tvoja filozofska tema, Denc Razz
[Vrh] Go down
Equinox
7. year of riding
Equinox


Female
Broj postova : 5047
Age : 29
Location : bibinje
Registration date : 22.12.2007

Sopstvena "definicija" nastanka sveta. Empty
PostajNaslov: Re: Sopstvena "definicija" nastanka sveta.   Sopstvena "definicija" nastanka sveta. Emptyčet 23 srp 2009 - 15:22

Sopstvena "definicija" nastanka sveta. 904461 xD




A dobro, recite vi kaj oćete al ja sam skoro 100% sigurna da je to nensi. Sopstvena "definicija" nastanka sveta. 86067
Budete vidle, ja krećem u akciju razotkrivanja. Sopstvena "definicija" nastanka sveta. 86067
[Vrh] Go down
Meridet
2. year of riding
2. year of riding
Meridet


Female
Broj postova : 252
Location : U mom malom svijetu...:)
Registration date : 08.07.2009

Sopstvena "definicija" nastanka sveta. Empty
PostajNaslov: Re: Sopstvena "definicija" nastanka sveta.   Sopstvena "definicija" nastanka sveta. Emptyčet 23 srp 2009 - 15:23

Equinox je napisao/la:

Ta mi jako vuče na našu Meridet. Sopstvena "definicija" nastanka sveta. 86067
Suspect Stvarno... Sopstvena "definicija" nastanka sveta. 86067

Evo sada ću objasniti ponovo...
Mnogi ljudi me ne razumiju Sopstvena "definicija" nastanka sveta. 935472 Sopstvena "definicija" nastanka sveta. 157905
E ovako ,nema dokaza da je bog stvorio Zemlju(jel tako?),ali ova prva teorija je razumljiva i u nju se može vjerovati.E kada sam pročitala ponovo što sam napisala osjećala sam se kao poslednji debil.... Sopstvena "definicija" nastanka sveta. 625526 loodi
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Sopstvena "definicija" nastanka sveta. Empty
PostajNaslov: Re: Sopstvena "definicija" nastanka sveta.   Sopstvena "definicija" nastanka sveta. Emptyčet 23 srp 2009 - 17:05

Equinox je napisao/la:
Nisi bila na Biseru u zadnje vrijeme?
A onda ti ne mogu objasnit xD
Odi na off-topic podforum, topic Važno...


Ta mi jako vuče na našu Meridet. Sopstvena "definicija" nastanka sveta. 86067
AHhahahahahahahahhahahahahahahaha,da čitala sam,ona mala što je izmišljana neke plaže i zlatibor xD

Ugl. to možemo lako proveriti po IPu.

Majči-hahhahah Laughing
_________
Err da,nažalost.
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Sponsored content





Sopstvena "definicija" nastanka sveta. Empty
PostajNaslov: Re: Sopstvena "definicija" nastanka sveta.   Sopstvena "definicija" nastanka sveta. Empty

[Vrh] Go down
 
Sopstvena "definicija" nastanka sveta.
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Magazin "Konji"
» Enciklopedija "Konji"

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konjički klub Varaždin '95 :: OSTATAK :: Psihologija & filozofija-
Forum(o)Bir: