Konjički klub Varaždin '95
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjički klub Varaždin '95

If your horse says no, you either asked the wrong question, or asked the question wrong.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  Registracija  Login  

 

 Čistokrvan-punokrvan

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Picek
4. year of riding
4. year of riding



Male
Broj postova : 1816
Age : 30
Registration date : 14.04.2008

Čistokrvan-punokrvan Empty
PostajNaslov: Čistokrvan-punokrvan   Čistokrvan-punokrvan Emptyčet 14 kol 2008 - 17:24

E ovako.....postoji jedna stvar(od mnogih) koja mi trenutno nije jasna....
razlika izmedju cistokrvnog i punokrvnog konja...
jer...cistokrvni su samo arapi,a punokrvni samo englezi i arapi...i...tu mi jedna stvar nije jasna...
razumem..arapi su cistokrvni jer su bili zajedno tamo negdi u pustinji i klasifikovali se,parili i sve radili sami....i izaslo je samo najbolje od njih...i od arapa se uvek zna kakav arap ce ispasti...nema onog da li ce biti beo,ili smedj ili kakav vec...nom...to je zato jer su homozigotni,za razliku od ostalih konja (homozigotan-isti geni,isti hromozomi)...i...sad...nije mi jasno kako je englez punokrvan,ako je arap njegova osnova...kako moze on biti punokrvan kad ima u sebi svacega....i...to...mi..nije..naj jasnije....da li iko od vas ima neko,ajmo reci,znanje o ovoj temi? i..da...molim vas nemojte mi skopirati neki text s neta...jer to mogu i sam...ali...trazim samo objasnjenje ako iko moze da mi to pruzi.... meditacija
[Vrh] Go down
Haflinger
4. year of riding
4. year of riding
Haflinger


Female
Broj postova : 1228
Age : 31
Location : Over the hills and far away
Registration date : 14.03.2008

Čistokrvan-punokrvan Empty
PostajNaslov: Re: Čistokrvan-punokrvan   Čistokrvan-punokrvan Emptyčet 14 kol 2008 - 17:28

JOJ!
to smo mi gledali neki film u školi o tome
i ako se dobro sječam
punokrvan je konj tj pasmina koja se niz godina nije mješala s nijednom drugom pasminom
to sam uspjela zapamtit Razz
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com/index.htm
Picek
4. year of riding
4. year of riding



Male
Broj postova : 1816
Age : 30
Registration date : 14.04.2008

Čistokrvan-punokrvan Empty
PostajNaslov: Re: Čistokrvan-punokrvan   Čistokrvan-punokrvan Emptyčet 14 kol 2008 - 17:31

aham.... Smile e a nego....pa vidi....nisu se evo npr. ni lipicaneri mesali vec dosta godina,ali su u proslosti mesani...bas kao i englezi...i to mi onda nije jasno..sta..englezi su se ocistili od toga da budu heterozigotni ili sta? O.o
navodno punokrvnjak je onaj koji je selekcijom raznih rasa stvoren....al mi to nikako ne ide u glavu..... o.o
[Vrh] Go down
Haflinger
4. year of riding
4. year of riding
Haflinger


Female
Broj postova : 1228
Age : 31
Location : Over the hills and far away
Registration date : 14.03.2008

Čistokrvan-punokrvan Empty
PostajNaslov: Re: Čistokrvan-punokrvan   Čistokrvan-punokrvan Emptyčet 14 kol 2008 - 17:35

sad gledam u bilježnici iz uzgoja o.o
to sam ja neš pobrkala o.o
ovo gore je za čistokrvne, a ne punokrvne o.o
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com/index.htm
Picek
4. year of riding
4. year of riding



Male
Broj postova : 1816
Age : 30
Registration date : 14.04.2008

Čistokrvan-punokrvan Empty
PostajNaslov: Re: Čistokrvan-punokrvan   Čistokrvan-punokrvan Emptyčet 14 kol 2008 - 17:37

aham.... xD xD no za cistokrvnjake sam nekako shvatio xD....
[Vrh] Go down
Emma
5. year of riding
5. year of riding
Emma


Female
Broj postova : 3450
Registration date : 09.02.2008

Čistokrvan-punokrvan Empty
PostajNaslov: Re: Čistokrvan-punokrvan   Čistokrvan-punokrvan Emptyčet 14 kol 2008 - 17:40

Meni to nikad nije bilo jasno.
Zbunjuje. o.o
[Vrh] Go down
http://google.hr
Picek
4. year of riding
4. year of riding



Male
Broj postova : 1816
Age : 30
Registration date : 14.04.2008

Čistokrvan-punokrvan Empty
PostajNaslov: Re: Čistokrvan-punokrvan   Čistokrvan-punokrvan Emptyčet 14 kol 2008 - 17:45

hehe Very Happy Very Happy kad bi barem fekhra dosla na forum Čistokrvan-punokrvan 767576 ona se kuzi u to....
[Vrh] Go down
Haflinger
4. year of riding
4. year of riding
Haflinger


Female
Broj postova : 1228
Age : 31
Location : Over the hills and far away
Registration date : 14.03.2008

Čistokrvan-punokrvan Empty
PostajNaslov: Re: Čistokrvan-punokrvan   Čistokrvan-punokrvan Emptyčet 14 kol 2008 - 17:51

sad da vidite kaj thee all mighty uzgoj veli Twisted Evil

Punokrvne pasmine:

Punokrvne pasmine su one, u kojih su najznačajnije pasminske osobitosti dobro izražene. One su posljedica svjesnog uzgojnog rada s rasplodnim grlima kroz niz generacija. Izraz punokrvan potječe još iz vremena kad su stočari krv smatrali nositeljem nasljednih osobina. Danas znamo da to nije točno, ali ipak se taj izraz u stočarstvu udmoaćio i dalje se koristi. Grla se odlikuju ustaljenim podrijetlom, sigurno nasljeđuju pasminske osobine, te imaju plemenit izgled.

Punokrvnim grlima smatrani su ranije samo engleski trkaći konji. Naziv engleski punokrvnjak koristi se samo za one engleske punokrvne pasmine u čijem se podrijetlu s očeve i majčine strane nalaze preci koji su upisani u matičnu knjigu za konje - Stud book. Knjiga je osnovana 1793. godine u Velikoj Britaniji. U novije vrijeme taj se naziv koristi i za grla plemenitih i čistokrvnih pasmina drugih domaćih životinja, koje su upisane u odgovarajuče matične knjige.


Čistokrvne pasmine:

Čistokrvnim pasminama nazivamo one koje dugi niz godina uzgajamo u čistoj krvi. Čistokrvna grla su ona koja pripadaju nekoj čistoj pasmini i nemaju nikakvih premjesa drugih pasmina. Roditelji su im čistokrvni. Čistokrvne pasmine i grla imaju karakteristične pasminske oznake koje sigurno prenose na svoje potomstvo. Naziv čistokrvan ne treba mješati s pojmom punokrvan. Na primjer, buša potječe od čistih buša roditelja, pa kažemo da je čistokrvna, ali ne i punokrvna. Njoj nedostaju oznake i svojstva plemenitih pasmina.

Prepisano iz knjige: "Opće stočarstvo"
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com/index.htm
Picek
4. year of riding
4. year of riding



Male
Broj postova : 1816
Age : 30
Registration date : 14.04.2008

Čistokrvan-punokrvan Empty
PostajNaslov: Re: Čistokrvan-punokrvan   Čistokrvan-punokrvan Emptyčet 14 kol 2008 - 17:57

hvala,gaby,ovo je sve sto sam trazio Very Happy

wed
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Čistokrvan-punokrvan Empty
PostajNaslov: Re: Čistokrvan-punokrvan   Čistokrvan-punokrvan Emptyčet 14 kol 2008 - 20:55

evo...zanimljivo....gaby...tnx...sad i ja znam nekaj novo...Čistokrvan-punokrvan 477762....
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Čistokrvan-punokrvan Empty
PostajNaslov: Re: Čistokrvan-punokrvan   Čistokrvan-punokrvan Emptypet 15 kol 2008 - 11:16

bravo gaby
hvala
da ni meni to nie bilo jasno Čistokrvan-punokrvan 625526
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Sponsored content





Čistokrvan-punokrvan Empty
PostajNaslov: Re: Čistokrvan-punokrvan   Čistokrvan-punokrvan Empty

[Vrh] Go down
 
Čistokrvan-punokrvan
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konjički klub Varaždin '95 :: KONJ&JAHAČ :: Općenito o konjima-
Forum(o)Bir: