Konjički klub Varaždin '95
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjički klub Varaždin '95

If your horse says no, you either asked the wrong question, or asked the question wrong.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  Registracija  Login  

 

 Sudbina ovih stvorenja

Go down 
+11
hay
Equinox
black pearl
Nina
cile
BeRtA
Emma
wendy
khan
Magdalena
Denc
15 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Sudbina ovih stvorenja Empty
PostajNaslov: Sudbina ovih stvorenja   Sudbina ovih stvorenja Emptypet 25 srp 2008 - 20:39

Ja vam moram ovo ispričati,a kad već ja imam strpljenja napisati,onda i vi pročitajte...navešću par slučajeva

Montaura je bila ponos ergele Kelebija.Sada se u štali nalaze divni pastusi koji daju dobru ždrebad,idu u dresuru,jednopreg,dvopreg i njabolje predstavljaju lipicansku rasu.Nravno,svi su njeni.Davala je inzvanrednu ždrebad i bila je super konj,zapravo da nije nje ni ergele nebi bilo,za svakog drugog konja možemo zahvaliti upravo noj.svi su je voleli i bila je jako dobra kobila:išla je u zaprege,dresuru,jahanje kada treba bila je mirna i trpela da joj najmllađi posetioci skaču po leđima,nikada nije ikog sa sebe zbacila,ugrizla illi nešto tome slično.Kao i kod svakog konja,došli su stari dani kada više nije mogla da se jaše i da ide u zaprege.Bilo joj je dvadeset i pet godina,a direktor ergele,umesto da je baš sada najviše pazi hladnokrvno je u prodao...i to u klaounicu Sad Sudbina ovih stvorenja 891197 :tuga4: ja nisam mogla da verujem..
drugi primer nr. Idea ili neki veliki supermarket u suhomesnaim pproizvodima brojne su police konjskih kobasica Sudbina ovih stvorenja 935472 bubili Kada pogledam nekog konja na ergeli,pitam se da li ima neke nade jer znam da im je svima ista sudbina.


Zadnja promjena: Magdalena; ned 4 sij 2009 - 22:26; ukupno mijenjano 2 put/a. (Reason for editing : Dency, jedan smajlić pokazuje jednake emocije poput deset njih ;))
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Sudbina ovih stvorenja Empty
PostajNaslov: Re: Sudbina ovih stvorenja   Sudbina ovih stvorenja Emptypet 25 srp 2008 - 20:43

sorry..al onda taj direktor također misli samo na lovu...Wink.....kao...kad je mogla dati neke rezultate i bila je dobra, onda ju je imal....a sad kad je jadnica stara i nije za jahanje....idemo - s njom o klaonicu... Rolling Eyes ...mah...nebudem više komentirala.....jer.....nebudem ništ promijenila...kaj da kažem.....sorry dency..Sudbina ovih stvorenja 477762... Sad Sad
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Sudbina ovih stvorenja Empty
PostajNaslov: Re: Sudbina ovih stvorenja   Sudbina ovih stvorenja Emptypet 25 srp 2008 - 20:46

pa da Rolling Eyes
nea veze...morala sam ovo nekome ispričati Smile
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Sudbina ovih stvorenja Empty
PostajNaslov: Re: Sudbina ovih stvorenja   Sudbina ovih stvorenja Emptypet 25 srp 2008 - 20:48

pa lijepo kaj si to podijelila s nama...Sudbina ovih stvorenja 477762....
[Vrh] Go down
khan
2. year of riding
2. year of riding
khan


Female
Broj postova : 362
Age : 30
Location : Khan i ja galopiramo plažom..=D
Registration date : 05.06.2008

Sudbina ovih stvorenja Empty
PostajNaslov: Re: Sudbina ovih stvorenja   Sudbina ovih stvorenja Emptypet 25 srp 2008 - 21:41

užasno..taj zbilja samo gleda lovu..takvu kobilu kao što je ona bila ne da je trebalo uzdržavat ju kad je bila stara nego joj je trebao pružiti "mirovinu "kakvu je i zaslužila....ma ja bi sve takve ljude poubijala-...bez uvrede Dency...
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Sudbina ovih stvorenja Empty
PostajNaslov: Re: Sudbina ovih stvorenja   Sudbina ovih stvorenja Emptypet 25 srp 2008 - 22:14

Evo sad se drzim ovog primjera ko pijan plota, ali upravo tu kobilu treba ostaviti jer je ona 'osnovala' klub, zbog nje postoji....zato je trebala ostati, kao maskota...kao najstarija... kako god ovo zvucalo ali trebala je ostati cisto kao reklama u stilu, zbog nje klub postoji, ona sada ima 25 god i jos je uvijek sa nama u mirovini uziva na livadama i svi se o njoj brinu itd.......
Ali to je tako licemjerno...takav mazohizam...ah da...klub zbog nje postoji, ali ona je sad stara pa cemo je eto pojest...da, super..... Rolling Eyes
[Vrh] Go down
Emma
5. year of riding
5. year of riding
Emma


Female
Broj postova : 3450
Registration date : 09.02.2008

Sudbina ovih stvorenja Empty
PostajNaslov: Re: Sudbina ovih stvorenja   Sudbina ovih stvorenja Emptysub 26 srp 2008 - 9:55

Hmf...
Dency, oprosti, ali mislim da nema smisla plakati na ovakve stvari.
Nismo li već zaključili da ljudi neznaju i nemogu uzeti vrijednost konja. Oni kada pogledaju u konja pomisle kako su bogati zbog njegovog mesa, zbog novaca koje će zaraditi ii nešto slično. Iskreno žalim te ljude jer neznaju prepoznati prave stvari. Za konja vide samo novce i prodaju, a neznaju što si zapravo oduzimaju. Ogromno prijateljstvo, odanost, i prije svega poslušnost i surađivanje. To je čovjek koji tako plemenito biće može reći da je "konj" i da ima jednog odanog, dlakavog prijatelja u boksu, koji mu ostaje vjeran do smrti. A ljudi koji ih kolju, prodaju, na raznovrsne načine iskorištavaju. Žalim ih. Oni nikad neće moći reći da znaju, koja je to životinja koju oslovljavamo riječi "konj".
[Vrh] Go down
http://google.hr
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Sudbina ovih stvorenja Empty
PostajNaslov: Re: Sudbina ovih stvorenja   Sudbina ovih stvorenja Emptysub 26 srp 2008 - 10:08

neznam sta da kazem..sve je receno..uzass Sad :plac1: :tuga4:
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Sudbina ovih stvorenja Empty
PostajNaslov: Re: Sudbina ovih stvorenja   Sudbina ovih stvorenja Emptysub 26 srp 2008 - 10:32

Emma je napisao/la:
Hmf...
Dency, oprosti, ali mislim da nema smisla plakati na ovakve stvari.
Nismo li već zaključili da ljudi neznaju i nemogu uzeti vrijednost konja. Oni kada pogledaju u konja pomisle kako su bogati zbog njegovog mesa, zbog novaca koje će zaraditi ii nešto slično. Iskreno žalim te ljude jer neznaju prepoznati prave stvari. Za konja vide samo novce i prodaju, a neznaju što si zapravo oduzimaju. Ogromno prijateljstvo, odanost, i prije svega poslušnost i surađivanje. To je čovjek koji tako plemenito biće može reći da je "konj" i da ima jednog odanog, dlakavog prijatelja u boksu, koji mu ostaje vjeran do smrti. A ljudi koji ih kolju, prodaju, na raznovrsne načine iskorištavaju. Žalim ih. Oni nikad neće moći reći da znaju, koja je to životinja koju oslovljavamo riječi "konj".

da,ali uzmi npr. saru,jeste da ja monturu baš i nisam tako jako volela i poznavala,ali jesam donekle.Zamisli da ona tako završi kako bi ti bila tužna,besna,ljuta,....ali slažem se sa svima..pogotovo sa tobom i majom zagrljaj Sad mada...ako mi damu(ili bilo koje njeno ždrbe Dariju,Dragona,ovog mališana još u stomaku..Very Happy ) samo pipnu ja ću njih zaklati golim rukama Wink
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Emma
5. year of riding
5. year of riding
Emma


Female
Broj postova : 3450
Registration date : 09.02.2008

Sudbina ovih stvorenja Empty
PostajNaslov: Re: Sudbina ovih stvorenja   Sudbina ovih stvorenja Emptysub 26 srp 2008 - 10:34

Znaš, konj je onakakv kakav je njegov vlasnik prema njemu.
Ako je vlasnik prema konju dobar, konj će biti dobar prema vlasniku, i vlasnik ga neće htjeti dati u klaonicu. Tako da, malo pgoledaj dublje u tu priču. Predpostavljam da odnos te kobile i ovog "šefa" nije baš cvao..
[Vrh] Go down
http://google.hr
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Sudbina ovih stvorenja Empty
PostajNaslov: Re: Sudbina ovih stvorenja   Sudbina ovih stvorenja Emptysub 26 srp 2008 - 10:59

"Šef" i kobila se nisu ni družili...Wink
glavnu brigu o njoj je vodila "šefica" koja nije htela da se proda konjić,ali ipak je "šefova"reč odlučujuća Wink
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Emma
5. year of riding
5. year of riding
Emma


Female
Broj postova : 3450
Registration date : 09.02.2008

Sudbina ovih stvorenja Empty
PostajNaslov: Re: Sudbina ovih stvorenja   Sudbina ovih stvorenja Emptyčet 11 ruj 2008 - 10:07

Eh. Onda mi je stvarno žao.
Kako je to sada završilo na kraju? :\
[Vrh] Go down
http://google.hr
cile
2. year of riding
2. year of riding
cile


Male
Broj postova : 303
Age : 38
Location : sarajevo
Registration date : 27.04.2008

Sudbina ovih stvorenja Empty
PostajNaslov: Re: Sudbina ovih stvorenja   Sudbina ovih stvorenja Emptyčet 11 ruj 2008 - 11:15

ma najgore je to ... ja imam sve ali necu voditi racuna o tome vec ce neko umjesto mene obavljati poslove i nista se ne moze desiti mimo moje rijeci!!! fuuuuuj... stvarno mi je zao te kobile...

u mom klubu je bila jedna kobila koju smo morali uspavati u 22. godini i to zbog problema sa plucima i tek kad se je bas pocela patiti... pruzili su joj maksimalno dobre uslove da zadnje dane zivota provede onako kako je zasluzila... ali postoji jedna prica o njenom sinu, pa cu se i ja pojaditi iako je na kraju happy end...

naime njen sin je jos sa dvije godine zivota prodat' nekom "prijatelju" te je o njegovom trosku ujahan... covjek ne zna najbolje jahati tako da mu je bukvalno razvalio ledja te konj ima jake bolove a vlasnik, strucnjak, to nije ni primjetio... jednog dana je on krenuo sa njim u manjez... covjek je bio nervozan, konj nije mogao brzo da ide zbog bolova... ovaj sidje s konja, uzme ga na lonzu, lonzirao uz koristenje bica... i kad je konju dopi**ilo okrene se, udari covjeka prednjim nogama, ujede ga za ruku i prsa... i rastavili su ih neki ljudi... Bog zna da li bi ga ovaj ubio... zatim ga je moj klub uzeo... jer niko drugi nije htio, svi su mislili da je konj lud... bio je kod nas dugo na odmaranju uz samo malo lonziranje... i nikad nije pravio probleme... zatim su se vlasnik konja i vlasnik kluba posvadjali te je on htio da vrati konja nazad... da bi na kraju konj zavrsio u potpuno drugoj stali odakle vode konje za klaonicu (bilo mu je draze da konja zakolju nego da bude u mom klubu - sebicnost i idiotizam)... kasnije smo saznali za to i trener ga je kupio opet, tako da je sad opet na odmaranju i treba malo da se udeblja jer je bio u katastrofalnim uslovima... prepun je rana... sva sreca pa smo ga na vrijeme vratili... to je Guinness...

Sudbina ovih stvorenja Dsc02904mt0
By cile86
Sudbina ovih stvorenja Dsc02903rv5
By cile86
[Vrh] Go down
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Sudbina ovih stvorenja Empty
PostajNaslov: Re: Sudbina ovih stvorenja   Sudbina ovih stvorenja Emptyčet 11 ruj 2008 - 12:29

predivan je Sudbina ovih stvorenja 977550 ...a jadan Sad ..bas mi je drago da je kod vas... D: ..sretno Very Happy
[Vrh] Go down
cile
2. year of riding
2. year of riding
cile


Male
Broj postova : 303
Age : 38
Location : sarajevo
Registration date : 27.04.2008

Sudbina ovih stvorenja Empty
PostajNaslov: Re: Sudbina ovih stvorenja   Sudbina ovih stvorenja Emptyčet 11 ruj 2008 - 13:37

hvalaaaa...
[Vrh] Go down
Nina
4. year of riding
4. year of riding
Nina


Female
Broj postova : 1309
Opomene : Jedna -.-"
Registration date : 02.06.2008

Sudbina ovih stvorenja Empty
PostajNaslov: Re: Sudbina ovih stvorenja   Sudbina ovih stvorenja Emptyčet 11 ruj 2008 - 13:46

BeRtA je napisao/la:
predivan je Sudbina ovih stvorenja 977550 ...a jadan Sad ..bas mi je drago da je kod vas... D: ..sretno Very Happy
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Sudbina ovih stvorenja Empty
PostajNaslov: Re: Sudbina ovih stvorenja   Sudbina ovih stvorenja Emptypet 12 ruj 2008 - 10:44

Isuse.Kako je grozan taj čovek,ne mogu da verujem.Ali važno da mu je ad dorro.Ali prelep je nnnnn
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
black pearl
3. year of riding
3. year of riding
black pearl


Female
Broj postova : 767
Age : 31
Location : zg
Registration date : 24.12.2007

Sudbina ovih stvorenja Empty
PostajNaslov: Re: Sudbina ovih stvorenja   Sudbina ovih stvorenja Emptypet 12 ruj 2008 - 16:11

najbolje je da se konj jednom cijepi protiv tetanusa i nece nikad vidjet klaonicu sto posto.
[Vrh] Go down
Equinox
7. year of riding
Equinox


Female
Broj postova : 5047
Age : 29
Location : bibinje
Registration date : 22.12.2007

Sudbina ovih stvorenja Empty
PostajNaslov: Re: Sudbina ovih stvorenja   Sudbina ovih stvorenja Emptypet 12 ruj 2008 - 16:20

ne kužim, kakve veze klaonica ima s tetanusom?
[Vrh] Go down
cile
2. year of riding
2. year of riding
cile


Male
Broj postova : 303
Age : 38
Location : sarajevo
Registration date : 27.04.2008

Sudbina ovih stvorenja Empty
PostajNaslov: Re: Sudbina ovih stvorenja   Sudbina ovih stvorenja Emptypet 12 ruj 2008 - 16:36

pretpostavljam da je to zbog toga sto je cjepljen... ne bi smjeli konzumirati takvo meso...
[Vrh] Go down
hay
1. year of riding
1. year of riding
hay


Male
Broj postova : 2
Registration date : 09.09.2008

Sudbina ovih stvorenja Empty
PostajNaslov: Re: Sudbina ovih stvorenja   Sudbina ovih stvorenja Emptypet 12 ruj 2008 - 20:34

samo nesto...
[Vrh] Go down
Equinox
7. year of riding
Equinox


Female
Broj postova : 5047
Age : 29
Location : bibinje
Registration date : 22.12.2007

Sudbina ovih stvorenja Empty
PostajNaslov: Re: Sudbina ovih stvorenja   Sudbina ovih stvorenja Emptysub 13 ruj 2008 - 9:52

hay, ajde ti nama lijepo otvori topic u podforumu "Predstavi se" i napiši nešto o sebi Wink
[Vrh] Go down
Ai La
3. year of riding
3. year of riding
Ai La


Female
Broj postova : 572
Age : 30
Location : °° NJIŠTIM UOKOLO = ) = ) = ) °°
Registration date : 29.05.2008

Sudbina ovih stvorenja Empty
PostajNaslov: Re: Sudbina ovih stvorenja   Sudbina ovih stvorenja Emptysub 13 pro 2008 - 20:30

ja takve ljude ne mogu shvatiti.. ja jašem kod obitelji Voloder.. imaju preko 40 konja sveukupno.. i svaki konj, nakon odrađenog radnog vijeka ( ili jahaćeg ili spotrskog ili samo života na livadama ), dobiva zasluženu mirovinu i uživanje na zelenim pašnjacima.. imali smo arapku Micu koja je bila tako krasna kobilica.. dala je puno ždrebadi.. i u starim je danima jednu godinu bila na ranchu,ondje je odmarala, djeca su ju mazila što je obožavala.. i sljedeću su je godinu premjestili na livade da se ne umara, nego uživa potpuno do kraja.. uginula je sa 32 GODDINE što je za konja odličan životni vijek.. i njena kolegica Zeka sa 29 godina također.. Mica je nažalost uginula, ali mislim da je tako bolje jer se spasila, počela je imati probleme s nogama, i bila je jako mršava.. a imam još jedan primjer.. moja najdraž kobilica Katja.. bivša galoperka.. neko je vrijeme trčala utrke kao mlada.. onda je godinama odmarala.. u starijim se danima koristila kao jahaći konj, i bila je kao stvorena za to.. hehe.. na terenima smo uvijek bile prve i hvatale zavoje.. obožavala sam ju.. zatim je odvedena ponovno na pašnjake.. trebala je imati maleno ždrijebe, ali je nažalost pobacila.. i sada odmara i njen ju vlasnik više ne želi mučiti, svoje je odradila, dala je sve od sebe iz ljubavi prema ljudima, i sada joj njen vlasnik vraća za sve što mu je pružila, omogućuje joj zaslužene mirne stare dane i njena je sudbina zapečaćena.. uživanje do samoga kraja.. sretna sam što su moje mezimice jedne od rijetkih koje imaju takvu sretnu suzdbinu.. jer kada konj čovjeku podari svoju mladost, dio svoga životga i ono najbolje od sebe, tada mu vlasnik to mora uzvratiti.. i mislim da bi tako trebalo biti sa svim konjima.. ali nažalost nije..
[Vrh] Go down
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Sudbina ovih stvorenja Empty
PostajNaslov: Re: Sudbina ovih stvorenja   Sudbina ovih stvorenja Emptysub 13 pro 2008 - 20:42

clap clap bravo obitelji Voloder...bravo ekipa:D..
[Vrh] Go down
carmen...
3. year of riding
3. year of riding
carmen...


Female
Broj postova : 710
Age : 29
Location : kod carmen i caspera
Registration date : 11.03.2008

Sudbina ovih stvorenja Empty
PostajNaslov: Re: Sudbina ovih stvorenja   Sudbina ovih stvorenja Emptypet 19 pro 2008 - 21:00

isto bravo porodici voloder clap
ima malo ljudi koji svojim konjima pruze starost kakvu su zasluzili,i neka samo tako nastave,super Very Happy
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sudbina ovih stvorenja Empty
PostajNaslov: Re: Sudbina ovih stvorenja   Sudbina ovih stvorenja Empty

[Vrh] Go down
 
Sudbina ovih stvorenja
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konjički klub Varaždin '95 :: KONJ&JAHAČ :: Općenito o konjima-
Forum(o)Bir: