Konjički klub Varaždin '95
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjički klub Varaždin '95

If your horse says no, you either asked the wrong question, or asked the question wrong.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  Registracija  Login  

 

 Vaše osobno mišljenje o dresuri

Go down 
+17
Picek
atta
Lilika
khan
Maura
call me
Magdalena
ivce
wendy
my_love
cile
Mia
Curly
BeRtA
Denc
Nikec
Emma
21 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Emptysri 2 srp 2008 - 8:05

ja neznam jaako puno o tome....al mislim da da....ali ipak vrlo malo toga..jer ak je konj za prepone, onda nebu treniral dresuru....Mia..na kaj si ti točno mislila...?!...Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 477762...
[Vrh] Go down
atta
4. year of riding
4. year of riding
atta


Female
Broj postova : 1929
Age : 33
Location : Velika Gorica, Drnek
Registration date : 18.05.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Emptysri 2 srp 2008 - 8:06

Al opet taj konj za prepone mora znat dresuru, tj.te osnove. Ne znam kaj tocno spada pod to.
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Emptysri 2 srp 2008 - 8:10

da...slažem se.....kak je mia rekla....da bi svaki konj trebal znati te osnove dresure...makar ni ja nisam sigurna na kaj je sve mislila....Wink...Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 477762...
[Vrh] Go down
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Emptysri 2 srp 2008 - 8:29

Ako ja konja imam za npr. svoj gušt i za jahanje po terenima,vjetar u kosi i sl. Što će meni tu osnove dresure? Ja ne mislim paradirat sa svojim konjem Wink Ok za one koji idu u sport...
I za endurance licencu se treba znati osnove dresure....Ok.
Ok...ajde,,,može proći osnove(iako ne znam što se sve ubraja u to),ali dresura kao dresura ne.... Ja ostajem kod svog mišljenja i svega što sam prije rekla...

Nika je napisao/la:
Ustvari hoću....Nemam se zašto sramiti svoga mišljenja ili sl.
Ja osobno smatram dresuru jednim bolnim,mučeničkim...ne mogu reći sportom...nego natjeravanjem konja...Ali ne u svim slučajevima..
Užasno mi je vidjeti konja s onako ljutim žvalama u ustima,onako žalosnim pogledom i glavom prislonjenom na vrat dok onako neprirodno cupka...
Meni je to...Ne znam...Nije mi lijepo....
Nemam ništa protiv ljudi koji rade dresuru ili sl. Ali mislim da pokoji put nisu ni svjesni koliku bol nanose konju...Mislim da pravi konjev prijatelj i zaljubljenik u njih nikada ne bih radio takvo što..
Svaka čast onim malobrojnim izuzetcima koji pokušavaju prikupiti konja i svladati dresurne fogure samo uz pomoć dobre volje,ljubavi i strpljenja,a ne korbača,bičeva,mamuza i sto vrsti željeza u konjevim ustima...
Lijepo je vidjeti sklad konja i jahaća..Onome tko nema pojma o konjima se to čini nešto predivno...Ali kada se malo zagledaš dublje u dresuru...Ima mnogoooooo više tamnih nego dobrih strana...Iskreno...Ja niti jednu dobru ne vidim...
Sama dresura je,kao i samo jahanje,veoma širok pojam,pa mislim da bih sada mogla još jaaako puno pričati i razglabati,ali mislim da nema potrebe...Mislim da shvaćete što sam htjela reći....

Dok se moja Dora učila tim osnovama...što meni nije bilo po volje,ali ok,neka bude dobro i pravilno ujahan konj...Kada sam ja s njom radila naslon...uzas.... Ne mogu opisati koliko mi je glup bio taj osijećaj,neprirodan,kao da sam osijecala te njene zgrcene misice,a tek galop...nije to to...... Meni se ne sviđa to i amen..svatko ima svoje mišljenje.... Very Happy
Ja svačlije pokušavam shvatiti i sve 5,ali.... Very Happy
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Emptysri 2 srp 2008 - 8:35

nika...je te kužim u potpunosti...i na neki način se lažem s tobom...ti obožavaš svoju doricu...Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 556783...i više voliš kad ona uživa jer onda uživaš i ti..Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 477762....i također preferiraš terenesko jahanje....a ne ove različite sportove..Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 477762....i to je jako pohvalno...Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 477762....
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Emptysri 2 srp 2008 - 11:19

atta je napisao/la:
Al opet taj konj za prepone mora znat dresuru, tj.te osnove. Ne znam kaj tocno spada pod to.

Pa moras si znat kontolirat konja, a ne da ti ide mahnitim galopom na preponu ili pak da stane pred njom....... Rolling Eyes
U to se vise-manje podrazumjeva radni, produzeni, skraceni kas/ galop...itd...Da mu znas odredit ritam i distancu, da pravilno odjasis zavoje etc....(iako bi kristian ovdje mogao vise napisati....)
A ciste osnove dresure radite kad sjednete na konja i jasite u manjezu....
Svi moraju znat stvari tipa, mali/ veliki krug, promjena po dijagonali...postupno pojacavanje/ smanjivanje tempa te prijelazi (hod/ kas/ galop i obrnuto)...
Nitko vas nigdje nece trazit onu visoku striktnu dresuru kao za neka visoko dresurna natjecanja, ali za svaki sport/ disciplinu morate znati ono osnovno (sto se vise manje podrazumjeva na ono sto sam napisala) pa tako i za endurance..... Wink
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Emptysri 2 srp 2008 - 11:40

eee........pa ja nisam znala kak se to sve zove (promjenapojačavanje i smanjivanje tempa..itd...Wink...)....al slažem se s wendy...Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 477762....
[Vrh] Go down
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Emptyčet 3 srp 2008 - 13:02

kas ,galop, krugovi,promjene, diagonale... to su za mene osnove Wink
[Vrh] Go down
Emma
5. year of riding
5. year of riding
Emma


Female
Broj postova : 3450
Registration date : 09.02.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Emptyčet 3 srp 2008 - 13:08

Tako i meni. I tu nema nikakvog mučenja konja.
Slažem se sa attom niti jedan konj ne "obožava" skakati prepone visoke 150 cm, ili se utrkivati na galopskim ili kasačkim trkama, tako niti izvoditi dresuru. Činjenica je da konj najviše voli slobodu, no dobro, sada smo off. Pričamo o dresuri xD
Meni se iskreno svaki konjički sport u svoju ruku gadi.Mislim da npr. pobjeda u dresuri pravom jahaču ne bi trebala mnogo značiti ako ne znači konju.
[Vrh] Go down
http://google.hr
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Emptyčet 3 srp 2008 - 13:20

my_love je napisao/la:
kas ,galop, krugovi,promjene, diagonale... to su za mene osnove Wink

a sta sam ja napisala, ako se ikome dalo citat......
[Vrh] Go down
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Emptyčet 3 srp 2008 - 14:12

wendy je napisao/la:
my_love je napisao/la:
kas ,galop, krugovi,promjene, diagonale... to su za mene osnove Wink

a sta sam ja napisala, ako se ikome dalo citat......
Pa to svaki jahač uči i u običnoj školi jahanja Wink I to bi trebao svatko znati...
Wendy,lijepo si to napisala zagrljaj
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Emptyčet 3 srp 2008 - 14:43

Fala Nikich! Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 477762
[Vrh] Go down
Manticore
4. year of riding
4. year of riding
Manticore


Male
Broj postova : 2119
Age : 33
Location : City Of Jastrebarsko
Registration date : 30.04.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Emptyčet 3 srp 2008 - 14:48

Nika je napisao/la:
wendy je napisao/la:
my_love je napisao/la:
kas ,galop, krugovi,promjene, diagonale... to su za mene osnove Wink

a sta sam ja napisala, ako se ikome dalo citat......
Pa to svaki jahač uči i u običnoj školi jahanja Wink I to bi trebao svatko znati...
Wendy,lijepo si to napisala zagrljaj

Ja to ne znam hoho
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Emptyčet 3 srp 2008 - 14:51

Ne znas da se to treba ili to ne znas odjahat?
[Vrh] Go down
Manticore
4. year of riding
4. year of riding
Manticore


Male
Broj postova : 2119
Age : 33
Location : City Of Jastrebarsko
Registration date : 30.04.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Emptyčet 3 srp 2008 - 14:53

Ne znam to odjahat XD
[Vrh] Go down
Chrys
2. year of riding
2. year of riding
Chrys


Male
Broj postova : 453
Location : Bjelovar
Registration date : 22.12.2007

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Emptypon 7 srp 2008 - 20:22

wendy je napisao/la:
atta je napisao/la:
Al opet taj konj za prepone mora znat dresuru, tj.te osnove. Ne znam kaj tocno spada pod to.

Pa moras si znat kontolirat konja, a ne da ti ide mahnitim galopom na preponu ili pak da stane pred njom....... Rolling Eyes
U to se vise-manje podrazumjeva radni, produzeni, skraceni kas/ galop...itd...Da mu znas odredit ritam i distancu, da pravilno odjasis zavoje etc....(iako bi kristian ovdje mogao vise napisati....)
A ciste osnove dresure radite kad sjednete na konja i jasite u manjezu....
Svi moraju znat stvari tipa, mali/ veliki krug, promjena po dijagonali...postupno pojacavanje/ smanjivanje tempa te prijelazi (hod/ kas/ galop i obrnuto)...
Nitko vas nigdje nece trazit onu visoku striktnu dresuru kao za neka visoko dresurna natjecanja, ali za svaki sport/ disciplinu morate znati ono osnovno (sto se vise manje podrazumjeva na ono sto sam napisala) pa tako i za endurance..... Wink

ljudi...skakanje prepona je produživanje i skracivanje galopa...a i to je dresura...OSNOVNA...tak da...dresura nam treba...sve je to napisala wendy...bravo maja!!!
[Vrh] Go down
Meridet
2. year of riding
2. year of riding
Meridet


Female
Broj postova : 252
Location : U mom malom svijetu...:)
Registration date : 08.07.2009

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Emptyčet 20 kol 2009 - 23:40

Ja mislim da je mnogo teška....dresura je za ,kako da se izrazim ...pametnije,jer imaju dvije glave s kojim moraju da upravljaju.
Ja više volim preponsko,prponsko je za jače.
[Vrh] Go down
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Emptypet 21 kol 2009 - 20:58

a prepone ne možeš ić skakat bez dresure Wink
[Vrh] Go down
Meridet
2. year of riding
2. year of riding
Meridet


Female
Broj postova : 252
Location : U mom malom svijetu...:)
Registration date : 08.07.2009

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Emptypet 21 kol 2009 - 21:02

Primjetila sam.Meni se dresurno čini jako teškim.
[Vrh] Go down
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Emptypet 21 kol 2009 - 21:13

i, isto tako u preponskom jahanju su dvije glave i sve to..bla,bla... Laughing
[Vrh] Go down
Meridet
2. year of riding
2. year of riding
Meridet


Female
Broj postova : 252
Location : U mom malom svijetu...:)
Registration date : 08.07.2009

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Emptypet 21 kol 2009 - 21:15

pa dobro sport je sport,ako hoćeš da uspješ moraš se truditi...bla bla bla Smile
[Vrh] Go down
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Emptysub 22 kol 2009 - 17:27

pa da..
[Vrh] Go down
Ivana:)
2. year of riding
2. year of riding
Ivana:)


Female
Broj postova : 447
Age : 27
Location : Brnaze
Registration date : 09.12.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Emptyčet 3 ruj 2009 - 11:23

Evo što ja mislim o svim konjičkim sportovima i jahanju i svemu vezanom uz konje:
Ako se s konjem radi na način:(Konj napravi što želiš: nagrada
Konj ne napravi što želiš: izostavi nagradu i probaj ponovno) onda to nije mučenje!
Ali ako se s konjem radi na način:(Konj ne napravi što želiš: udarac
Konj napravi što želiš: izostavi udarac) ona to jest mučenje.


Evo meni ovo neizgleda kao mučenje:
Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Valegro-Addington
Glava je normalno u naslonu..nije previše...i izgleda lijepo...


Ali "rollkur"...
Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Rollkur
To mi je ipak previše...
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Emptyčet 3 ruj 2009 - 12:21

***Horses-Lover*** je napisao/la:

Evo meni ovo neizgleda kao mučenje:
Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Valegro-Addington
Glava je normalno u naslonu..nije previše...i izgleda lijepo...

Ako ćemo već tako, ovo možda i ne izgleda kao mučenje, ali ne znaš na koij je on način došao do toga.
Kako je on radio sa konjem da bi to izgledalo tako kako izgleda..

Slažem se da je 2. slika ogavna i ne sviđa mi se.
Ali nekako sumnjam da je ovaj prvi lik do tog naslona itd došao tako što je dijelio jabukice svom konju...

Uostalom, udarci ne moraju biti nužno zlo za konja Wink
samo ovisi kako se korbač koristi..
[Vrh] Go down
Ivana:)
2. year of riding
2. year of riding
Ivana:)


Female
Broj postova : 447
Age : 27
Location : Brnaze
Registration date : 09.12.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Emptyčet 3 ruj 2009 - 12:57

Tom slikom sam željela dokazati da glava u naslonu nije zlo ali rollkur jest jer su neki pisali da je mučenje kad konj drži glavu u naslonu Wink...Uostalom neki konji drže tako glavu kad god ih se jaši...npr. moja kobila Wink Ja koristim korbač za tjeranje i mislim da to nije zlo...ako ga lupiš dva puta tokom jahanja lagano ništa mu neće biti...Ali ako ga lupaš stalno makar najlakše konj te smatra neprijateljem...to je moje mišljenje.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri - Page 3 Empty

[Vrh] Go down
 
Vaše osobno mišljenje o dresuri
[Vrh] 
Stranica 3 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Videi o dresuri
» Favoriti u dresuri

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konjički klub Varaždin '95 :: KONJ&JAHAČ :: Vrste jahanja :: Dresurno jahanje-
Forum(o)Bir: