Konjički klub Varaždin '95
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjički klub Varaždin '95

If your horse says no, you either asked the wrong question, or asked the question wrong.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  Registracija  Login  

 

 Vaše osobno mišljenje o dresuri

Go down 
+17
Picek
atta
Lilika
khan
Maura
call me
Magdalena
ivce
wendy
my_love
cile
Mia
Curly
BeRtA
Denc
Nikec
Emma
21 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Emma
5. year of riding
5. year of riding
Emma


Female
Broj postova : 3450
Registration date : 09.02.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri Empty
PostajNaslov: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri Emptyned 25 svi 2008 - 8:31

Što vi osobno mislite o dresuri?
Jel vam bez veze, fora, volite ju samo gledati?
[Vrh] Go down
http://google.hr
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Vaše osobno mišljenje o dresuri Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri Emptyned 25 svi 2008 - 8:38

Uh....Ja bih se sada radpisala,ali radije neću Wink
[Vrh] Go down
Emma
5. year of riding
5. year of riding
Emma


Female
Broj postova : 3450
Registration date : 09.02.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri Emptyned 25 svi 2008 - 8:40

Samo ti daj Very Happy
Ja baš volim čitati dugačke postove Razz
[Vrh] Go down
http://google.hr
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Vaše osobno mišljenje o dresuri Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri Emptyned 25 svi 2008 - 8:50

Ustvari hoću....Nemam se zašto sramiti svoga mišljenja ili sl.
Ja osobno smatram dresuru jednim bolnim,mučeničkim...ne mogu reći sportom...nego natjeravanjem konja...Ali ne u svim slučajevima..
Užasno mi je vidjeti konja s onako ljutim žvalama u ustima,onako žalosnim pogledom i glavom prislonjenom na vrat dok onako neprirodno cupka...
Meni je to...Ne znam...Nije mi lijepo....
Nemam ništa protiv ljudi koji rade dresuru ili sl. Ali mislim da pokoji put nisu ni svjesni koliku bol nanose konju...Mislim da pravi konjev prijatelj i zaljubljenik u njih nikada ne bih radio takvo što..
Svaka čast onim malobrojnim izuzetcima koji pokušavaju prikupiti konja i svladati dresurne fogure samo uz pomoć dobre volje,ljubavi i strpljenja,a ne korbača,bičeva,mamuza i sto vrsti željeza u konjevim ustima...
Lijepo je vidjeti sklad konja i jahaća..Onome tko nema pojma o konjima se to čini nešto predivno...Ali kada se malo zagledaš dublje u dresuru...Ima mnogoooooo više tamnih nego dobrih strana...Iskreno...Ja niti jednu dobru ne vidim...
Sama dresura je,kao i samo jahanje,veoma širok pojam,pa mislim da bih sada mogla još jaaako puno pričati i razglabati,ali mislim da nema potrebe...Mislim da shvaćete što sam htjela reći....
[Vrh] Go down
Emma
5. year of riding
5. year of riding
Emma


Female
Broj postova : 3450
Registration date : 09.02.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri Emptyned 25 svi 2008 - 11:53

Nika je napisao/la:

Svaka čast onim malobrojnim izuzetcima koji pokušavaju prikupiti konja i svladati dresurne fogure samo uz pomoć dobre volje,ljubavi i strpljenja,a ne korbača,bičeva,mamuza i sto vrsti željeza u konjevim ustima...

Slažem se u potpunosti Wink
Oni koji to rade strpljenjem ljubavlju itd. stvarno svaka čast Smile .
A oni koji to rade korbačem, mamuzama itd. to nije dresura konj ne radi ono što ti hoćeš jer tako hoćete, već jer nema drugoga izbora, a to nije dresura već mučenje..
[Vrh] Go down
http://google.hr
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri Emptyned 25 svi 2008 - 12:02

nikica slažem se Vaše osobno mišljenje o dresuri 477762
ja ne radim dresuru još ali ću,....a bič ili mamuze pogotovo ne dolaze u obzir No
i žvale obične najobičnije
a ni meni nije lepo videti konja sa dvostrukom žvalom u ustima ravnom ne lomljenom Sad
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Emma
5. year of riding
5. year of riding
Emma


Female
Broj postova : 3450
Registration date : 09.02.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri Emptyned 25 svi 2008 - 12:04

Pa pod dresuru idu i manješke radnje kao mali krug i ta čuda, sigurna sam da si to radila Wink
[Vrh] Go down
http://google.hr
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri Emptyned 25 svi 2008 - 12:08

pa da to jesam,...i puno toga,...ali ja sam mislila kao na natjecanja i to Wink baaš baaš da se bavim Very Happy Wink
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Vaše osobno mišljenje o dresuri Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri Emptyned 25 svi 2008 - 17:00

Ja osobno dresuru ne volim iz istih razloga kao i Nika,al također nemam nis protiv ljudi koji ju rade..Iako ju nevolim na treninzima ju radimo jer je potrebna za ugrijat konja...Al zna se na sta mislim(dijagonale,veliki krug,mali krug i to najobicnije)


Zadnja promjena: BeRtA; čet 3 ruj 2009 - 11:30; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Curly
Adminstratorica
Adminstratorica
Curly


Female
Broj postova : 2762
Age : 34
Location : Varaždin / Zagreb
Registration date : 10.02.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri Emptyned 25 svi 2008 - 17:10

uh. meni je dresura uvijek bila nekak dosadna, bezvezna, nisam to htela raditi i izbjegavala sam je pod svaku cijenu (osim onih osnova, krugovi, promjene i to).
al sad kak sam počela radit neke stvari s trenerom polako mi se mijenja mišljenje. jer dresura kakvu ja pokušavam radit (zapravo kakvu MI pokušavamo radit) je čista suprotnost ovom kaj je Nika napisala. nema nacukavanja, nema lupanja, forsiranja.. bič je tu tak, da dobro izgleda. ne koristi se. i ta dresura sad me počinje fascinirat. i kolko god to zvučalo već isfurano i dosta ljudi živcira, ali bez dresure nema jahanja. bar ne bez nekih najosnovnijih figura. jer se tu radi čisto o komunikaciji između jahača i konja, o usklađenosti, o načinu na koji konj reagira..

govorim vam to na način na koji sam ja to sve skupa doživjela, to nije sad neko stručno mišljenje nego moj subjektivni doživljaj. jer ja o dresuri još zasad i nemam nekog pojma, al ovo sam uspjela skužit.. Vaše osobno mišljenje o dresuri 625526
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri Emptyned 25 svi 2008 - 17:30

heh curly:pusek:
imamo slično mišljenje Very Happy
a koje dr. figure radiš?tj. vi,..
pošto sam ja čula da se ovde nerade figure kao capriole courbette ajd levade još možda,...
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Curly
Adminstratorica
Adminstratorica
Curly


Female
Broj postova : 2762
Age : 34
Location : Varaždin / Zagreb
Registration date : 10.02.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri Emptyned 25 svi 2008 - 17:42

a gle, zasad su to još počeci početaka, s obzirom da ja dresuru nisam nikad baš trenirala a i zadnjih godinu dana nisam baš aktivno jahala..

zasad smo na osnovama - veliki i mali krugovi, dijagonale i ostale promjene, odstupanje, primanje sapi, okreti oko prednjeg i zadnjeg trupa.. uglavnom ništ prezahtjevno, jednostavne vježbe.. Vaše osobno mišljenje o dresuri 625526

ako dođem do nečeg zahtjevnijeg, javim. Laughing
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri Emptyned 25 svi 2008 - 17:45

Laughing važi Vaše osobno mišljenje o dresuri 477762
javljaj kako ide Vaše osobno mišljenje o dresuri 477762
super je to,...mislim da kod nas baš i nema nekih figura nego ono romene radnog,produženog,prikupljenog kasa,radnog galopa,kentera ono kao okretanje oko prenjeg trupa na postolju Smile
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Mia
6. year of riding
Mia


Female
Broj postova : 3759
Age : 29
Location : kod Xanthya...
Registration date : 28.03.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri Emptyned 25 svi 2008 - 18:56

Meni je dresura oke.....ja sam do sada samo naučila okret oko stražnjeg trupa,primanja i kontra galop.....i super mi ide tako da mi je to i super.... Smile
[Vrh] Go down
cile
2. year of riding
2. year of riding
cile


Male
Broj postova : 303
Age : 37
Location : sarajevo
Registration date : 27.04.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri Emptypon 26 svi 2008 - 7:37

dresura je super.... jucer sam prvi put radio malo dresure i to mali krugovi, ono nesto - cini mi se - ukrsteni kas (tako nesto).... i radili smo pored toga i stafetu sa 3 konja...
bilo je super samo jos ne znam ni nazive tih elemenata u dresuri tako da cu to morati malo prouciti...
[Vrh] Go down
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri Emptypon 26 svi 2008 - 8:13

dresura je lijepa za vidjet ako konj to radi iz ljubave... dvostruka žvala unistava konjska usta... tako da.. i lako ce onda konj stavit glavu u naslon... to je prisilno
[Vrh] Go down
Emma
5. year of riding
5. year of riding
Emma


Female
Broj postova : 3450
Registration date : 09.02.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri Emptypon 26 svi 2008 - 15:39

Da, sada je ubiti sve stvar kako se dresura izvodi tj. sa kojim stvarima da tako kažem.
[Vrh] Go down
http://google.hr
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri Emptyuto 27 svi 2008 - 13:46

tako... i koliko ti znas koristiti te stavri kao npr. pomoćne uzde i sl..
mislim za sve postoji prvi put, a sa vremenom to ce se usavrsavati Wink
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri Emptyuto 27 svi 2008 - 17:28

BeRtA je napisao/la:
Ja osobno dresuru ne volim iz istih razloga kao i Nika,al također nemam nis protiv ljudi koji ju rade..Iako neki kazu da bez dresure nema niceg meni to nis ne znaci,ne volim ju i niti cu je ikad trenirat..eto to je moje misljenje

Meni je dresura jako lijepa ali one neke figure..ono cupkanje na mjestu i oni milimetarski koraci..to mi je totalno ne prirodno i nesvida mi se.....eto...U tome se slazem sa Nikom, sto je ona napisala..Ali kao sto rekoh, jako mi je lijepo vidjeti taj sklad konja i jahaca...

@ Berta..ok mozda ne volis dresuru, i mozda ju nikada nece trenirati, ali ju radis svaki put kad sjednes na konja i radit ces ju...svidjelo se to tebi ili ne, ali ono minimalno moras znati i moci napraviti...Uostalom, sve manjeske radnje, sta god da radis je na neki nacin dresura...moza ne ona striktna, stroga prava dresura ali na neki nacin je! Wink
[Vrh] Go down
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Vaše osobno mišljenje o dresuri Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri Emptyuto 27 svi 2008 - 17:29

ma znam..znam ja osnove dresure al je nevolim Wink
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri Emptyuto 27 svi 2008 - 17:32

šta imaš da ne voliš u osnovama dresure??:SSSS
promenu strane,krug ??
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Vaše osobno mišljenje o dresuri Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri Emptyuto 27 svi 2008 - 17:32

JA SAM REKLA DA NE VOLIM DRESURU ONO CUPKANJE ITD...DAJ CITAJ!! Rolling Eyes
[Vrh] Go down
ivce
5. year of riding
5. year of riding
ivce


Female
Broj postova : 3235
Age : 31
Location : Croatia
Registration date : 31.12.2007

Vaše osobno mišljenje o dresuri Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri Emptyuto 27 svi 2008 - 17:34

Berta nemoj vikat!
To joj možeš reć i na ljepši način...
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Vaše osobno mišljenje o dresuri Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri Emptyuto 27 svi 2008 - 17:36

BeRtA je napisao/la:
ma znam..znam ja osnove dresure al nevolim Wink

pa tu piše da ne voliš osnove dresure :SS
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Vaše osobno mišljenje o dresuri Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri Emptyuto 27 svi 2008 - 17:46

krivo sam napisala..htjela sam napisat al je ne volim..to se odnosilo na osnove dresure... sry Vaše osobno mišljenje o dresuri 477762
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vaše osobno mišljenje o dresuri Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o dresuri   Vaše osobno mišljenje o dresuri Empty

[Vrh] Go down
 
Vaše osobno mišljenje o dresuri
[Vrh] 
Stranica 1 / 4.Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Videi o dresuri
» Favoriti u dresuri

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konjički klub Varaždin '95 :: KONJ&JAHAČ :: Vrste jahanja :: Dresurno jahanje-
Forum(o)Bir: