Konjički klub Varaždin '95
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjički klub Varaždin '95

If your horse says no, you either asked the wrong question, or asked the question wrong.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  Registracija  Login  

 

 EMO(stil života?)

Go down 
+26
liberty
Vikica
aky-mala
Andrea Strife
atta
ivce
my_love
Bobi
Volim konje
Klamzy
NB-DL
call me
Emma
Picek
Curly
Lilika
Sunshine
Manticore
wendy
black pearl
Haflinger
Magdalena
BeRtA
Nikec
Denc
Maura
30 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Autor/icaPoruka
Maura
6. year of riding
Maura


Female
Broj postova : 4323
Age : 29
Location : Istra <3
Registration date : 31.12.2007

EMO(stil života?) Empty
PostajNaslov: EMO(stil života?)   EMO(stil života?) Emptyuto 29 tra 2008 - 12:36

evo kad ste vec pocele razgovor o EMO stilu (nek se postovi prebace ovdje)
pa da malo pocaskamo o tome... Idea
[Vrh] Go down
http://www.ironmaiden.com
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

EMO(stil života?) Empty
PostajNaslov: Re: EMO(stil života?)   EMO(stil života?) Emptyuto 29 tra 2008 - 12:38

eeeeeeeee

ljudi ja sam vam glupa XD

šta vam je to EMO???????

nisam iz HR pa baš i neznam sve -.-'' sryte
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Maura
6. year of riding
Maura


Female
Broj postova : 4323
Age : 29
Location : Istra <3
Registration date : 31.12.2007

EMO(stil života?) Empty
PostajNaslov: Re: EMO(stil života?)   EMO(stil života?) Emptyuto 29 tra 2008 - 12:41

kako da ti objasnim...
to ti je kad se teenageri oblace u crno od glave od pete,stalo su u depri,neki si rezu ruke
blago receno pravi emo-i su EMOcionalno jadni
misle da ih nitko ne shvaca,da su oni posebni
[Vrh] Go down
http://www.ironmaiden.com
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

EMO(stil života?) Empty
PostajNaslov: Re: EMO(stil života?)   EMO(stil života?) Emptyuto 29 tra 2008 - 12:43

aaaaaaaaaaaa

a kužim kao neki darkeri?
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Maura
6. year of riding
Maura


Female
Broj postova : 4323
Age : 29
Location : Istra <3
Registration date : 31.12.2007

EMO(stil života?) Empty
PostajNaslov: Re: EMO(stil života?)   EMO(stil života?) Emptyuto 29 tra 2008 - 12:45

ma to su ti posebne biljke
misle da ih netko ne voli pa se rezu i iskrvare
bajaju se sa mostova,zvonika,vjesaju se
neki su cak i odlicni ucenici pa se tako iz zezancije ube....
[Vrh] Go down
http://www.ironmaiden.com
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

EMO(stil života?) Empty
PostajNaslov: Re: EMO(stil života?)   EMO(stil života?) Emptyuto 29 tra 2008 - 12:49

Da...
pročitaj ovo...možda će ti biti jasnije:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Ovo je s jednog bloga kopirano:
Jeste li se ikada upitali što su to EMO djeca? I kakav je njihov stil života? Možda su neki pomišljali da to ima veze sa religijom, a neki sa modom. No nema... Emo djeca nisu nikakvi vanzemaljci, niti se tu radi o nekim poklonicima istih. To su djeca oko nas koja podsvijesno vape za pomoći...

U svijetu se "rodio" novi trend pa i sam val samoubojstava me nimalo ne čudi. Emo djeca nisu nikakva udruga niti postoji neka predispozicija koju trebamo ispuniti da bi postali emo djeca. Sječate li se velikog vala samoubojstava prije nekoliko stoljeća? Naravno da ne..nitko nije toliko star. No i tada je bio prisutan taj problem, samo se nije radilo o djeci, već o zrelim ljudima, koji su bili neshvačeni od strane društva. Danas situacija nije mnogo drugačija. Samo su se promjenili akteri tih događaja. Danas su glavni akteri djeca, mladi..kako god vam drago. I tek sada, nakon brojnih samoubojstava koji su pogodili, kako Hrvatsku tako i svijet, ljudi skaču na noge i pitaju se što se to događa oko nas, tko je kriv, zašto ovo, zašto ono. Krivi su roditelji koji su bili prezaokupljeni vlastitim brigama i sobom, pa nisu ugledali prve signale koje su im njihova djeca slala. A djeca uvijek šalju signale, kako roditeljima, tako prijateljima, profesorima, ćak i onoj starici koju svaki dan sreću u trgovini kad kupuje kruh. Svima! Samo ljudi te ne vide, što je žalosno...

I sada neka se digne netko od starijih koji nikada nije rekao nekome od djece, kada su se žalili da im je teško, da imaju problema, ma šta ti znaš o pravim problemima, ajde ne seri! To je česta rečenica koju će stariji uputiti mladima. Nisu djeca glupa, današnja mladež je zapravo jako zrela, možda i previše. Stariji moraju hvatati konce i trčati u korak s vremenom, jer oni nisu odrastali u ovom tempu života. Mladi su se u ovome rodili i u tome odrastaju. Puno brže shvačaju i vide ono što odrasli možda ne. I puno su osjetljiviji i zahtjevaju puno više ljubavi. Ustavi, ne traže današnja djeca više ljubavi nego ona prije 50 godina. Promjenili su se i sami roditelji. Danas žena koja rodi nakon mjesec dana trči natrag na posao, za vrijeme trudnoće također ide raditi, sve dok ne dođe do nekih komplikacija jer ista nije mirovala i onda će se za 10,15 godina čuditi što će joj djete imati raznih zdravstvenih problema. No ne radi se tu samo o zdravstvenih problemima, već o onome što je u glavi djeteta, dakle ono sa mentalne strane. Dakle, roditelji postaju prezaokupljeni sami sobom, mjesec dana nakon poroda majke odlaze na posao, a djecu ostavljaju u vrtiće gdje te dvije tete nemaju toliko vremena da ga kvalitetno posvete svoj djeci kako bi ista bila djelomično zadovoljna. I djeca od najranijih godina svog života nemaju ljubavi. Prvo im nije jasno što se točno događa oko njih.. onda pokušaju reći roditeljima, ali ovi su i dalje zaokupljeni sami sobom i samo guraju djecu dalje od sebe, kod dadilje. A dadilja ko dadilja...ne može im ona zamjeniti majku, nikada.

I djeca polako stare.. nemaju roditeljske ljubavi za kojom toliko vape. Roditelji im u nadi da će djeca biti sretnija kupuju sve i svašta, pa tako i kompjuter. Ukljuće im i internet, neka se djeca zabave, sve za njihove ljubavi... i djeca vrlo brzo shvačaju kako funkcionira ovaj virtualni svijet, pogotovo otkad je došlo do blog revolucije, kako kod nas, tako i u svijetu. I djeca počnu otvarati blogove, nemaju kome pričati o problemima, pa onda odluče to izbaciti na internetu, na blogu..i pišu o tome što ih muči. No i tu nailaze na problem ne shvačanja. jer blog je dostupan svima. I onda se javljaju svakakve budale koje su uvijek pametnije i bistrije, i odraslije i sole toj djeci pamet, i opet slučaju ist rečenicu: a što ti balavac znaš o problemima, ajde bjež' ća... I djeca padaju sve dublje, vape za pomoći, no nitko i dalje ne reagira. Tada počnu razmišljati o tome kako bi bilo da ih nema, neki se počnu samoranjavati, padaju sve dublje i dublje u depresiju i počnu razmišljati o samoubojstvu. Tada o tome pišu...i s vremenom im se jave djeca koja su također kao oni. Počnu se stvarati neka virtualna prijateljstva, jer oni svi zajedno suosječaju jedni s drugima, pokušavaju se tješiti, ali im ne ide. I tu se sve počne širiti i na kraju dobijete jedan veliki začarani krug djece koji vape za pomoći, razmišljaju o samoubojstvu, a roditelji su i dalje zaokupljeni sami sobom. Tu pojavu su ljudi nazvali emo djeca. Njihov stil je prepoznatljiv, pa vam ja u ovom postu i stavljam nekoliko slika koje oni stavljaju redovito u svoje postove.

Jedna takva grupa djece koji su se upoznali preko blogova je bila i u Americi. Bila je to skupina od 12oro djece od nekih 15-18 godina. U samo dva mjeseca od njih 12oro se ubilo njih osmero, a dvoje su spriječeni pri pokušaju samoubojstva te se danas preostalih četvero preživjelih liječe u bolnici od depresije. No ja tu uvelike krivim i psihologe, psihijatre i ostale liječnike koji su godinama tvrdili da oni koji govore o samoubojstvu, tj. da će se ubiti i jasno to pokazuju drugima, da neće učiniti. Ljudi se takvima smiju i ne shvačaju ih ozbiljno, smatraju da je to njihov način da privuku pažnju, a opet, napominjem, radi se isključivo o vapaju upomoć!

Emo djeca su naša stvarnost, valovi samoubojstava će postati još veći. To je naš problem. Ovaj svijet, ovo društvo..ljudi se gube u vremenu, i zaboravljaju jedni na druge. Danas nemamo pravih prijatelja. Ljudi trče za vlastitom egzistencijom i smatraju da će im novac donjeti zadovoljstvo, ali neće. Donjet će im još više problema. No to ljudi ne shvačaju doć ne dođe do nečeg drastičnog, kao npr. samoubojstva njihovog djeteta. Tada se svi pitaju kako nisu shvatili da djetetu treba pomoć, kako nisu vidjeli. Nije stvar u tome da niste vidjeli, problem je u tome što niste željeli vidjeti. Hodate svijetom sa nekim rozim naočalama na nosu,i ne shvačate da tonemo sve dublje, mi, vi, vaša djeca... Skinite te vražje naočale i otvorite širom oči, možda se iznenadite..neugodno. No to je život, to su vaša djeca..pružite im ruku i pomozite im, umjesto da ih kritizirate i govorite da njihovi problemi nisu važni, da oni ne znaju što su problemi. Ljudi su individualni, svi mi nosimo svoj životni križ na leđima i hodamo životnim putevima koji su prepuni trnja i krvi. No puno lakše je ići u paru..otvorite oči, molim vas!
[Vrh] Go down
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

EMO(stil života?) Empty
PostajNaslov: Re: EMO(stil života?)   EMO(stil života?) Emptyuto 29 tra 2008 - 12:49

ma to je meni jadno...trebali bi sa nekim popricat a ne sve drzat u sebi i mislit da ih niko ne kuzi..
[Vrh] Go down
Maura
6. year of riding
Maura


Female
Broj postova : 4323
Age : 29
Location : Istra <3
Registration date : 31.12.2007

EMO(stil života?) Empty
PostajNaslov: Re: EMO(stil života?)   EMO(stil života?) Emptyuto 29 tra 2008 - 12:54

ma malo su pukli
misle da su neki posebni
jednoj curiiz rv ravnateljica je u skoli uzela 10 zileta
mala si sama napravila pearcing na nosu,pije,pusi,(kaz da se drogira),reze si ruke...
[Vrh] Go down
http://www.ironmaiden.com
Gost
Gost
Anonymous



EMO(stil života?) Empty
PostajNaslov: Re: EMO(stil života?)   EMO(stil života?) Emptyuto 29 tra 2008 - 12:56

ma joj
većina emača izgledaju lijepo
a umišljaju si da ih nitko ne voli
zašto?
vjerojatno vape za pažnjom...
nemam ja ništa protiv emo ljudi
nego me to živcira kad se prave deprimirani i tužni i nevoljeni
a zapravo ne shvaćaju koliko su sretni...

možda neki emači su emo zato jer jesu tužni...i žele pomoć...
ali mislim da je lako raspoznati pravu tugu od glume...
[Vrh] Go down
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

EMO(stil života?) Empty
PostajNaslov: Re: EMO(stil života?)   EMO(stil života?) Emptyuto 29 tra 2008 - 12:56

Hheh...Imam ja takvu jednu u razredu...
Ali cura je inače ok i zabavna...fora...
Ali radi nesretnih okolnosti u obitelji i u ljubavi i školi...u svemu...Su nastali problemi...I isto si je samam prošušila pirs na usnici...pa je imala problema s tim i morala u bolnicu i šta ja znam...pa to više ne radi...
Inače je isto u crnom stalno..reže se...i tak...
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

EMO(stil života?) Empty
PostajNaslov: Re: EMO(stil života?)   EMO(stil života?) Emptyuto 29 tra 2008 - 12:57

...-.-''

pročitala sam sve -.-''

skužila sam...

a vi jadni su vam ti?pa možda i njima baš nije lako pa zato to rade -.-''

ali u svakom slučaju je ne odobrljivo

[You must be registered and logged in to see this link.]

EMO(stil života?) 952797 EMO(stil života?) 588345 cyclops EMO(stil života?) 356150
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Gost
Gost
Anonymous



EMO(stil života?) Empty
PostajNaslov: Re: EMO(stil života?)   EMO(stil života?) Emptyuto 29 tra 2008 - 12:59

je možda i njima nije lako
najljepša cura u mojoj školi koja ide samnom u razred
reže se
razlog: ?!
zato jer ju dečko ne voli
omfg
kao da je to naj važnija stvar
isseeeeeee
kako me to živcira
njoj nije lako
pa bilo bi joj i PRElako da se ne pravi tužna i da ne glumi
odlikašica je, stvarno je ljepa cura a i zabavna je
samo glumi da je tužna
a što bi trebali ljudi koji nemaju nikog oko sebe?!
ljudi koji su sami ne prave se...nego progutaju...a ne režu žile
i ne glume samo zato da bi ljudi skakali oko njih...
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

EMO(stil života?) Empty
PostajNaslov: Re: EMO(stil života?)   EMO(stil života?) Emptyuto 29 tra 2008 - 13:00

Laughing -.-'' a stvarno -.-''
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Maura
6. year of riding
Maura


Female
Broj postova : 4323
Age : 29
Location : Istra <3
Registration date : 31.12.2007

EMO(stil života?) Empty
PostajNaslov: Re: EMO(stil života?)   EMO(stil života?) Emptyuto 29 tra 2008 - 13:01

Sir je napisao/la:
ma joj
većina emača izgledaju lijepo
a umišljaju si da ih nitko ne voli
zašto?
vjerojatno vape za pažnjom...
nemam ja ništa protiv emo ljudi
nego me to živcira kad se prave deprimirani i tužni i nevoljeni
a zapravo ne shvaćaju koliko su sretni...

možda neki emači su emo zato jer jesu tužni...i žele pomoć...
ali mislim da je lako raspoznati pravu tugu od glume...
slazem se
neki ''su'' emo samo da privuku paznju na sebe,i svi gledaju njih,a oni pravi,koji imaju prave probleme niko ih ne gleda jer misle da glume...
[Vrh] Go down
http://www.ironmaiden.com
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

EMO(stil života?) Empty
PostajNaslov: Re: EMO(stil života?)   EMO(stil života?) Emptyuto 29 tra 2008 - 13:04

ono da su jadni sam napisala prije teksta od nike...meni je zao te djece koji nemaju dovoljno ljubavi al ne svidjaju mi se ona koja glume "emo" da dboju paznju,,
[Vrh] Go down
Maura
6. year of riding
Maura


Female
Broj postova : 4323
Age : 29
Location : Istra <3
Registration date : 31.12.2007

EMO(stil života?) Empty
PostajNaslov: Re: EMO(stil života?)   EMO(stil života?) Emptyuto 29 tra 2008 - 13:06

ma...meni je to cisto preseravanje...
sad je u modi taj emo pa se svi furaju...
[Vrh] Go down
http://www.ironmaiden.com
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

EMO(stil života?) Empty
PostajNaslov: Re: EMO(stil života?)   EMO(stil života?) Emptyuto 29 tra 2008 - 13:11

istina..ima i tog...al nemore i moze znacit... Wink
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



EMO(stil života?) Empty
PostajNaslov: Re: EMO(stil života?)   EMO(stil života?) Emptyuto 29 tra 2008 - 13:15

mda...
al stvarno
oni koji imaju PRAVE probleme
kakvi god bili
nitko ih ne primječuje
jer svu pažnju uzimaju oni koji glume
e treba njima oduzet sve
pa da vide koliko su imali
i koliko su sretni bili
i da nisu trebali glumiti da dobiju još pažnje...
kao da je nemaju dovoljno...
jojjj...-.-'

a što se tiče onih koji su emo zbog pravih problema
da, i meni je tih ljudi žao...
jako žao...
[Vrh] Go down
Maura
6. year of riding
Maura


Female
Broj postova : 4323
Age : 29
Location : Istra <3
Registration date : 31.12.2007

EMO(stil života?) Empty
PostajNaslov: Re: EMO(stil života?)   EMO(stil života?) Emptyuto 29 tra 2008 - 13:24

slazem se sa poopsy
te koji glume ja bi ih tako nalupala...joj
kako mi tlak dize jedna u nasoj skoli
dura emo a jedva da znas sta je to....
[Vrh] Go down
http://www.ironmaiden.com
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

EMO(stil života?) Empty
PostajNaslov: Re: EMO(stil života?)   EMO(stil života?) Emptyuto 29 tra 2008 - 13:27

hahaha EMO(stil života?) 588345 EMO(stil života?) 933848 cyclops EMO(stil života?) 952797 EMO(stil života?) 541886
[Vrh] Go down
Maura
6. year of riding
Maura


Female
Broj postova : 4323
Age : 29
Location : Istra <3
Registration date : 31.12.2007

EMO(stil života?) Empty
PostajNaslov: Re: EMO(stil života?)   EMO(stil života?) Emptyuto 29 tra 2008 - 13:34

da.kaze ona:to je super!svi tebe gledaju!
nas ono,to je sad u modi biti u depri
a mala ima sve sta pozeli...
samo se fura




ovako,svatko ima svoje crne i ruzicaste dane.i ja imam,priznajem,i mislim da me mitko ne shavca i da sam smao veeliki problem na ovom svijetu.ali malo bolje pogledam,vidim da imam razlog zivjeti,imam komada(koji me se cesto nabacuje) roditelje koji me vole i prijatelje.nije sve tako crno ako sta se cini,nisam siromasna da placem,nisam bogata da se sepurim kako mi tata ima para.ponekad samo treba ukljuciti mozak i malo razmisliti.ne odmah okrenuti leda svako m problemu...
[Vrh] Go down
http://www.ironmaiden.com
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

EMO(stil života?) Empty
PostajNaslov: Re: EMO(stil života?)   EMO(stil života?) Emptyuto 29 tra 2008 - 20:00

*Luna* je napisao/la:
ma to su ti posebne biljke
misle da ih netko ne voli pa se rezu i iskrvare
bajaju se sa mostova,zvonika,vjesaju se
neki su cak i odlicni ucenici pa se tako iz zezancije ube....

iskreno...meni je to tak jadno....da nebrem skužit te jadnike.... Suspect ...imaju normalan život.... Wink ...i onda ga tak upropaste....no..al oke... Rolling Eyes ...ak su tak mutavi da se bace s mosta - izvolite...ja vam ne mislim braniti... EMO(stil života?) 933848
[Vrh] Go down
Haflinger
4. year of riding
4. year of riding
Haflinger


Female
Broj postova : 1228
Age : 31
Location : Over the hills and far away
Registration date : 14.03.2008

EMO(stil života?) Empty
PostajNaslov: Re: EMO(stil života?)   EMO(stil života?) Emptyuto 29 tra 2008 - 21:08

sorry, al
kak ste vi ono.....
pa ak je netko emo ne treba značit da bu si išel odmah žile rezat!!!!!!!!
to svi misle i samo ih ponižavaju!!!!
pa i oni su ljudi!!!!!
jedino oni koji se prave da su emo, a zapravo imaju sve što im srce može poželjeti....oni se najviše izrugavaju emosima
ja sam emo....i kaj onda?!?!
jer si režem žile?!
jer se bacam pod vlak i neznam još šta sve ne?!?!
naravno da ne.....
ja sam emo, al sam emo s razlogom.....
uvjek sam bila sama i uvjek su mi se svi ismijavali i izrugavali
a ja sam to sve samo trpila i mislila da nisu svi takvi, da ima dobrih ljudi
ali nekoliko godina nakon toga shvatila sam da nema dobrih ljudi, nakon što mi je nekoliko tzv "prijatelja" zabilo nož u leža shvatila sam da sam sama za sebe i da nikom ne mogu vjerovati
svoje mišljenje i pogled na svijet sam promjenila kad sam upoznala sirnatu Razz (Sir/Poops/kak god...)
uvjerila me da ima dobrih ljudi, ali da ih je jako malo.....
no ja sam još uvjek emo, vjerovali ili ne, i još uvjek se ne režem......Rolling Eyes
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com/index.htm
Gost
Gost
Anonymous



EMO(stil života?) Empty
PostajNaslov: Re: EMO(stil života?)   EMO(stil života?) Emptyuto 29 tra 2008 - 21:16

EMO(stil života?) 61795 EMO(stil života?) 61795 EMO(stil života?) 61795
uvjerih te da na svjetu ima dobrih ljudi Very Happy
uglavnom
ja sam napisala
nemam apsolutno ništa protiv emača
neg me živciraju oni koji glumataju
ti si emo sa razlogom
i ja to poštujem i nemam apsolutno ništa protiv toga Very Happy
[Vrh] Go down
black pearl
3. year of riding
3. year of riding
black pearl


Female
Broj postova : 767
Age : 31
Location : zg
Registration date : 24.12.2007

EMO(stil života?) Empty
PostajNaslov: Re: EMO(stil života?)   EMO(stil života?) Emptyuto 29 tra 2008 - 21:27

*Luna* je napisao/la:
kako da ti objasnim...
to ti je kad se teenageri oblace u crno od glave od pete,stalo su u depri,neki si rezu ruke
blago receno pravi emo-i su EMOcionalno jadni
misle da ih nitko ne shvaca,da su oni posebni

i imaju onak kosu prek jednog oka...

meni je taj stil katastrofa... odvratno
[Vrh] Go down
Sponsored content





EMO(stil života?) Empty
PostajNaslov: Re: EMO(stil života?)   EMO(stil života?) Empty

[Vrh] Go down
 
EMO(stil života?)
[Vrh] 
Stranica 1 / 10.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konjički klub Varaždin '95 :: OSTATAK :: Psihologija & filozofija-
Forum(o)Bir: