Konjički klub Varaždin '95
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjički klub Varaždin '95

If your horse says no, you either asked the wrong question, or asked the question wrong.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  Registracija  Login  

 

 Nagovaranje za kupnju konja

Go down 
+25
iv@:)
call me
Kika
wendy
goodghost
Ai La
Ivana:)
Sunshine
Curly
suki
maja_horses
atta
Mia
Equinox
BeRtA
carmen...
ivce
Magdalena
Lilika
Maura
Nikec
my_love
Melita
Denc
Emma
29 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Autor/icaPoruka
Emma
5. year of riding
5. year of riding
Emma


Female
Broj postova : 3450
Registration date : 09.02.2008

Nagovaranje za kupnju konja Empty
PostajNaslov: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja Emptyuto 8 tra 2008 - 16:19

Pa mnogi od nasb i htjeli imati konja i financije i sve štima, spremni smo potrošiti sve svoje vrijeme na njega/ nju
ali uvijek ima caka, roditelji.
Kako im dokazati da smo spremni za konja, da ga nakon tjedan dana neće dosaditi.
[Vrh] Go down
http://google.hr
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Nagovaranje za kupnju konja Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja Emptyuto 8 tra 2008 - 17:56

hehhh
da !

to je teško pitanje......!

meni bi još tata ajde nekako dopustio konja,ali mama ...........
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Melita
3. year of riding
3. year of riding
Melita


Broj postova : 576
Age : 51
Registration date : 16.03.2008

Nagovaranje za kupnju konja Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja Emptyuto 8 tra 2008 - 17:58

Mislim da ponekad nije stvar ni u novcima, ni u vremenu, a ni u tome da ste dovoljno savjesni brinuti se za konja. Roditelji sve to dobro znaju, ali ih se većina boji konja, jer je to velika i živahna životinja, a i rizici od padova su jako veliki. Oni misle da je ipak manji rizik jahati pod budnim okom trenera, nego imati svog konja. Čak možda i nije sve stvar u jahanju. Ima hrpetina stvari pokraj jahanja koje se događaju oko konja, a potencijalna su opasnost. Mislim da se roditelji i boje zbog popuštanja u školi, jer briga za jedno takvo stvorenje je uvijek i kada nam se neda i kada je vani gnjusno vrijeme i kada trebamo jaaako puno učiti... Neki roditelji ne dopuštaju niti držanje pasa, jer su svjesni kolika je to briga, a kamoli konja. Kuda s konjem kada idete na more?
[Vrh] Go down
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Nagovaranje za kupnju konja Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja Emptyuto 8 tra 2008 - 18:00

ovako ja sam svaki dan pričala mami i tati nesto o konjima, kako bi vidjeli da dosta toga znam, pa sam počela bit dobra prema mami i tati Laughing i pomagat im, i onda smo uzeli novine i malo gledali cijene i to, i onda smo išli gledat konje.. i tako je sve to počelo, ali to je trajalo oko 5 godina..heh
[Vrh] Go down
Emma
5. year of riding
5. year of riding
Emma


Female
Broj postova : 3450
Registration date : 09.02.2008

Nagovaranje za kupnju konja Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja Emptyuto 8 tra 2008 - 18:03

Melita sumnjam da je stvar u strahu od opasnosti Wink, išli bi samnom, dapače uvjerena sam da bi obožavali tog konja, ali su oni tvrdoglavi ko stup...
a dici, i ja tako krenuh tražili smo tj. išli gledati konje,m valjda bude sada nešto palo na 1.5. Nagovaranje za kupnju konja 556783
[Vrh] Go down
http://google.hr
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Nagovaranje za kupnju konja Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja Emptyuto 8 tra 2008 - 18:06

a sta je 1.5? rođendan tvoj?
[Vrh] Go down
Melita
3. year of riding
3. year of riding
Melita


Broj postova : 576
Age : 51
Registration date : 16.03.2008

Nagovaranje za kupnju konja Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja Emptyuto 8 tra 2008 - 18:17

Mislim da ipak je strah, jer oni tu nebi mogli puno pomoći ako se sami ne zagriju za konje. Neki ljudi jednostavno ne mogu nas konjoljupce shvatiti. To je jedan svijet, ili si u njemu ili nisi. Isto tako mi ne možemo shvatiti kako netko može biti tako hladnokrvan naspram tako jedne plemenite životinje!
Ja nisam imala niti dovoljno vremena, niti novaca, ali sam rekla da ću si kupiti konja kad diplomiram i zaposlim se, dakle sama sa svojim novcem. Onda je tek konj zapravo u potpunosti tvoj. Tako je i bilo. I tek onda sam shvatila koliko malo o konjima znam, a prije toga sam boravila na hipodromu svaki dan jedno 6 godina (ako ne i više)!!!
[Vrh] Go down
Emma
5. year of riding
5. year of riding
Emma


Female
Broj postova : 3450
Registration date : 09.02.2008

Nagovaranje za kupnju konja Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja Emptyuto 8 tra 2008 - 18:20

Dici 1.5. idem na brač, a neznam
Tata mi je živio na selu sa volovima magarcima ovcama, a mamin tata ( moj dida ) i njen brat ( moj ujak kod kojeg i idem viditi konje ) su imali stada konja za rad, brijem da mi je i mama jahala, sdada dide više nema a ujak se brin za konje, koliko ih ima Smile
[Vrh] Go down
http://google.hr
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Nagovaranje za kupnju konja Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja Emptyuto 8 tra 2008 - 18:22

eh, onda super.. nadam se da ces dobit svog konja
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Nagovaranje za kupnju konja Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja Emptyuto 8 tra 2008 - 18:26

da

svi bi mi voleli imati konje
aa neki to i imaju Very Happy

a melita,u mom si slučaju 99,9% upravu Very Happy
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Melita
3. year of riding
3. year of riding
Melita


Broj postova : 576
Age : 51
Registration date : 16.03.2008

Nagovaranje za kupnju konja Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja Emptyuto 8 tra 2008 - 18:36

Ma ne moram ja biti u pravu, to je samo bio moj stav. Very Happy
Ali recimo, meni je super kad vidim djecu kako napreduju u jahanju i vrlo mladi idu na turnire, a napredovati je isto jako teško samo s jednim konjem. Kako bi se reklo, oni koji žele postići sportske uspjehe, trebaju mijenjati konje kako napreduju, a ne kupiti odmah super konja kojeg će najvjerojatnije iskvariti, pa opet od toga ništa. Netko ko bi volio imati konja iz gušta (tu bi spomenula našu Niku, jer mi je ona nekako ostala najdublje u sjećanju sa svojim pričama o Dorici) može ga imati i kao dijete uz podršku roditelja ili trenera.
Možda bi upalilo da svaki puta kada je roditelj tamo s vama na jahanju, jednostavno kažete: kaj bi falilo da ja sad imam svog konja? Zapravo se ne bi ništa tako puno promijenilo, trenirao bi me isti trener, radila bi sve isto kao i do sada, jedino bi trebalo platiti pansion, potkivanje, veterinara (to je u slučaju da lova nije problem)... Pomoglo bi i kada bi vas trener stalno hvalio pred roditeljima i kad bi i on rekao da misli da ste spremni imati vlastitog konja.
[Vrh] Go down
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Nagovaranje za kupnju konja Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja Emptyuto 8 tra 2008 - 18:37

Hheh..Hvala Melita Very Happy
Ja mislim da si potpuno u pravu. Ja sam svoje mišljenje o tome puno puta ponovila,pa da ne ponavljam Very Happy
[Vrh] Go down
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Nagovaranje za kupnju konja Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja Emptyuto 8 tra 2008 - 19:25

A da ponovim Laughing :
NIKA-DORA je napisao/la:
Ako voliš konje, znaš jahati, spreman si se brinuti za konja,svijestan si odgovornosti koju konj donosi sa sobom,imaš podršku roditelja i imaš uvijete za konja, ja te u potpunosti podržavam ukoliko se odlučiš kupiti ga.
Ja sam sa 10/11 godina dobila svojega konja. Imala sam potpunu podršku roditelja,ljude koji su spremni priskočiti u pomoć kad god treba,odlične uvijete... I mogu reći da je moja kobilica imala mnogo bolje uvijete i dobivala mnogo više pažnje i ljubavi nego neki konji nekih drugih starijih ili iskusnijih konjara i uzgajivača. Uvijek je imala i danas ima čistu i suhu štalicu,veliki i prostrani ispust, kvalitetnu i finu hranu, opremu,njegu.......mnogo toga što neki konji starijih i iskusnijih konjara nemaju!!!
Eto....Very Happy
[Vrh] Go down
Maura
6. year of riding
Maura


Female
Broj postova : 4323
Age : 29
Location : Istra <3
Registration date : 31.12.2007

Nagovaranje za kupnju konja Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja Emptysri 9 tra 2008 - 13:08

meni bi moji kupili konja ali problem je u smjestaju.tj. imamo polje di da ga drizm ali jako je malo i daleko od kuce i mojeg tatu je strah da ga ne ukradu.
[Vrh] Go down
http://www.ironmaiden.com
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Nagovaranje za kupnju konja Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja Emptypet 11 tra 2008 - 11:33

sta misliš o pansionu, ili preskupo??
[Vrh] Go down
Maura
6. year of riding
Maura


Female
Broj postova : 4323
Age : 29
Location : Istra <3
Registration date : 31.12.2007

Nagovaranje za kupnju konja Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja Emptypet 11 tra 2008 - 16:12

preskupo...
50€ tjedno
sad racunaj...a negdje daleko da je opet isto...u rv
[Vrh] Go down
http://www.ironmaiden.com
Lilika
Adminstratorica
Adminstratorica
Lilika


Female
Broj postova : 4277
Age : 29
Location : trnovec-vž
Registration date : 22.12.2007

Nagovaranje za kupnju konja Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja Emptypet 11 tra 2008 - 21:48

ja hoću konja, i moji to znaju... al uzalud mi nagovaranje kad ga nebudem dobila...
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Nagovaranje za kupnju konja Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja Emptysub 12 tra 2008 - 19:48

lidyy....strpljenje.....ko zna...možda ih nagovoriš... Very Happy .... Wink .... Very Happy
[Vrh] Go down
Maura
6. year of riding
Maura


Female
Broj postova : 4323
Age : 29
Location : Istra <3
Registration date : 31.12.2007

Nagovaranje za kupnju konja Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja Emptysub 12 tra 2008 - 19:54

ja sam nagovorila,ali kako sam navela...smjestaj je u pitanjju...
[Vrh] Go down
http://www.ironmaiden.com
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Nagovaranje za kupnju konja Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja Emptysub 12 tra 2008 - 19:56

da...pa probaj nešto smisliti...

postavi sve mogućnosti i...i razmišljaj.... Wink
[Vrh] Go down
Maura
6. year of riding
Maura


Female
Broj postova : 4323
Age : 29
Location : Istra <3
Registration date : 31.12.2007

Nagovaranje za kupnju konja Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja Emptysub 12 tra 2008 - 19:58

tata je reko da ako nade neko polje blize kuce,onda bi doso jedan konjic,ja bi pastuha,ili kobilu.a pasmina mi je svejedno,dal mjesanac..nema veze
[Vrh] Go down
http://www.ironmaiden.com
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Nagovaranje za kupnju konja Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja Emptysub 12 tra 2008 - 20:00

i meni bi bilo svejedno....bitno da je konj...jelda...?

ajd....držim fige.... Wink
[Vrh] Go down
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Nagovaranje za kupnju konja Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja Emptyned 13 tra 2008 - 7:09

P nije baš svejedno....ovisi za što će ti konj Wink
A ni za smještaj nije svejedno....Ako konja misliš držati na livadi moraš napraviti nadstrešnicu pod koju se može skriti od kiše...Ili ako misliš sagraditi štalu(konjušnicu) onda se pobrini da ima ispust...
Meni su(a mislim i općenito) najbolje lauf štale....Pa onda konj odluči kada je za njega najbolje da se makne...

Onda prije kupnje konja treba se raspitati gdje ćeš mu moći kupovati kvalitetnu hranu,stelju,trebaš naći veterinara,potkivača....
A i dobro si moraš razmisliti zašto uopće kupuješ konja(e tu dolati ono razmišljanje o pasmini ili spolu)...Da li će ti služiti za uživanje i rekreaciju,da li za sport,da li za uzgoj....
I sve to onda ovisi da li ćeš se odlučiti za kuplju pastuha,kastrata ili kobilu....nekog mješanca ili čistokrvnog toplokrvnjaka ili hladnokrvnjaka....

Ima tu još mnogo stvari i nije kupiti konja staviti ga u konjušnicu i povremeno ga jahati....Tu je mnooooooooooooogo više i večinu sama riječ kupnja konja vara...Zato oprezno i nisu uvijek roditelji u krivu Wink
[Vrh] Go down
Maura
6. year of riding
Maura


Female
Broj postova : 4323
Age : 29
Location : Istra <3
Registration date : 31.12.2007

Nagovaranje za kupnju konja Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja Emptyned 13 tra 2008 - 13:21

slazem se sa nikom.inace,ja bi naparavila lauf stalu a konj bi mi bio za mene,za uzvanciju.a sta se tice veterinara to imam.konj je veeelika obaveza,i puno novaca trazi.
[Vrh] Go down
http://www.ironmaiden.com
ivce
5. year of riding
5. year of riding
ivce


Female
Broj postova : 3235
Age : 31
Location : Croatia
Registration date : 31.12.2007

Nagovaranje za kupnju konja Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja Emptyned 13 tra 2008 - 15:35

moj tata je dovezao prvu kobilu kod nas kad sam imala 8god Nagovaranje za kupnju konja 556783
ja se nisam bunila Laughing
drago mi je da i on ovo voli i reko je da ćemo uvijek imat nekog konjića Nagovaranje za kupnju konja 61795
[Vrh] Go down
Sponsored content





Nagovaranje za kupnju konja Empty
PostajNaslov: Re: Nagovaranje za kupnju konja   Nagovaranje za kupnju konja Empty

[Vrh] Go down
 
Nagovaranje za kupnju konja
[Vrh] 
Stranica 1 / 10.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Kupovina konja
» Starost konja
» Kupanje konja

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konjički klub Varaždin '95 :: KONJ&JAHAČ :: Općenito o konjima-
Forum(o)Bir: