Konjički klub Varaždin '95
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjički klub Varaždin '95

If your horse says no, you either asked the wrong question, or asked the question wrong.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  Registracija  Login  

 

 Padovi s konja

Go down 
+32
sanja
Vikica
Teychee
aky-mala
suki
Curly
debi
Picek
atta
Peppy
call me
Sweetie
Nina
khan
Klamzy
Melita
wendy
cile
Emma
Manticore
Mia
Denc
ivce
Nikec
BeRtA
Lilika
Maura
Sunshine
Magdalena
leeloo
Equinox
my_love
36 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next
Autor/icaPoruka
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Padovi s konja - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Padovi s konja   Padovi s konja - Page 8 Emptyned 23 stu 2008 - 19:59

hehe...zanimljivo...Laughing...to je ova kobila na tvom avataru...?!...Padovi s konja - Page 8 556783...
a nisi pala pod nju...?!
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Padovi s konja - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Padovi s konja   Padovi s konja - Page 8 Emptyned 23 stu 2008 - 20:03

Da, to je ona..Nisam hehe, pala sam pola metra od nje, sa strane. Very Happy
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Padovi s konja - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Padovi s konja   Padovi s konja - Page 8 Emptyned 23 stu 2008 - 20:08

hehe...Laughing...
a mogu si mislit kak ste bile zmazane...Laughing..
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Padovi s konja - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Padovi s konja   Padovi s konja - Page 8 Emptyned 23 stu 2008 - 20:15

Ma nee, hehe.
Al samo jedna strana i to desna. Gledas nas sa jedne strane, blistamo se, ona se persijavala kak sam ju ocistila prije jahanja..Pogledas drugu stranu, blatnee...LaughingPadovi s konja - Page 8 404390
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Padovi s konja - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Padovi s konja   Padovi s konja - Page 8 Emptyned 23 stu 2008 - 20:16

hehe, baš slatko...Padovi s konja - Page 8 404390....
[Vrh] Go down
ivce
5. year of riding
5. year of riding
ivce


Female
Broj postova : 3235
Age : 31
Location : Croatia
Registration date : 31.12.2007

Padovi s konja - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Padovi s konja   Padovi s konja - Page 8 Emptyned 23 stu 2008 - 20:21

Ja samo ne znam šta je tu slatko i simpatično..
Meni definitino ne bi bilo..
Maja imam osjećaj da ste inaće vi dosta opušteni i mirni kad se nešta tomu slično dešava.. Vama tak normalno kad se konji propinju, da se zritaju Suspect
Btw jesi li ju pregledala nakon pada? Blato je, ali svejedno, mogle ste se gadno ozlijedit i jedna i druga
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Padovi s konja - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Padovi s konja   Padovi s konja - Page 8 Emptyned 23 stu 2008 - 20:25

pa meni je slatko to kak maja to priča...Smile...
da se onak digla, i sve to...Wink....

al oke, s ovim za ozljede se slažem...Smile...
[Vrh] Go down
ivce
5. year of riding
5. year of riding
ivce


Female
Broj postova : 3235
Age : 31
Location : Croatia
Registration date : 31.12.2007

Padovi s konja - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Padovi s konja   Padovi s konja - Page 8 Emptyned 23 stu 2008 - 20:28

Ok možda je pretjerujem ne znam Neutral
ali kad je meni kobila u galopu rondala sa nosom, zvala sam trenericu i cijelu ju je pregledala da vidimo jeli sve u redu
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Padovi s konja - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Padovi s konja   Padovi s konja - Page 8 Emptyned 23 stu 2008 - 20:29

kaj je to bilo...???
Padovi s konja - Page 8 625526...
[Vrh] Go down
ivce
5. year of riding
5. year of riding
ivce


Female
Broj postova : 3235
Age : 31
Location : Croatia
Registration date : 31.12.2007

Padovi s konja - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Padovi s konja   Padovi s konja - Page 8 Emptyned 23 stu 2008 - 20:30

Ništ normalno idemo i ne znam šta bilo i kobila je rondala s nosom..
Odvela sam ju dolje, pozvala trenericu i pregledale smo je, da se nije povrijedila..
Bilo je davno još u ljeto
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Padovi s konja - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Padovi s konja   Padovi s konja - Page 8 Emptyned 23 stu 2008 - 20:31

oww....a tebi nije ništ bilo...?!
heh...
[Vrh] Go down
ivce
5. year of riding
5. year of riding
ivce


Female
Broj postova : 3235
Age : 31
Location : Croatia
Registration date : 31.12.2007

Padovi s konja - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Padovi s konja   Padovi s konja - Page 8 Emptyned 23 stu 2008 - 20:33

Meni ništ Razz
A ni kobili nije ništ bilo(hvala Bogu) Very Happy
[Vrh] Go down
Curly
Adminstratorica
Adminstratorica
Curly


Female
Broj postova : 2762
Age : 34
Location : Varaždin / Zagreb
Registration date : 10.02.2008

Padovi s konja - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Padovi s konja   Padovi s konja - Page 8 Emptyned 23 stu 2008 - 21:01

Uh, tak sam ja jednom pljusnula s Hugija. Počel mi se glupirat u galopu, stal na mjestu, okrenul se bočno, zritnul se, propel, ja šljus dole, i kak sam ja pala se bogec splašil (pa da, to se jako čuje dok takva težina padne direkt na dupe Padovi s konja - Page 8 86067) i počel je galopirat ko lud a bilo je sklisko i u zavoju se poskliznul i pal na bok.. A trener se deral "Budalo jedna strgal buš mi sedlo!". Rolling Eyes

Doduše najbolji padovi su mi bili s Caspera, prva 2-3 tjedna dok ga nisam skužila sam redovito padala, i to da nisam još ni skužila kaj se događa a već sam bila dole. Laughing A ovo tele debelo stoji kraj mene i onak me milo gleda "a kaj se to dogodilo, nisam valjda ja kriv" pogledom. Very Happy

Eh, već dugo nisam pala (opet, hvala Casperu na tome Laughing), i ne fali mi to iskreno. Padovi s konja - Page 8 86067
[Vrh] Go down
suki
1. year of riding
1. year of riding
suki


Male
Broj postova : 195
Age : 43
Location : ....
Opomene : Četiri-Bann
Registration date : 23.09.2008

Padovi s konja - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Padovi s konja   Padovi s konja - Page 8 Emptyned 23 stu 2008 - 21:08

ivce je napisao/la:
Ja samo ne znam šta je tu slatko i simpatično..
Meni definitino ne bi bilo..
Maja imam osjećaj da ste inaće vi dosta opušteni i mirni kad se nešta tomu slično dešava.. Vama tak normalno kad se konji propinju, da se zritaju Suspect
Btw jesi li ju pregledala nakon pada? Blato je, ali svejedno, mogle ste se gadno ozlijedit i jedna i druga

slazem se
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Padovi s konja - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Padovi s konja   Padovi s konja - Page 8 Emptyned 23 stu 2008 - 22:22

Iva to sto ti u zivotu nisi pala s konja i sto se toga bojis je tvoj problem. Lady je imala fazu uzasnog propinjanja i ritanja i meni je posve normalno kad se ona meni 4x za redom zrita i nakon toga propne. Ona to napravi i idemo dalje. Pregledala sam ju, i sve je ok. Uostalom nismo uopce jako pale.
I danas kad sam sjela na malu arapicu koja se nije jahala god dana, izvodila je gluposti.. isla unatrag, izvodila neke pokrete kao da ce sjest, onak poklekla je na sto dobijes osjecas kao da se propela...Jednom je tak podigla glavu jer se uplasila kad mi je cura donijela kacigu, a ljudi sam gledaju kak se ja drzim na njoj.
Meni ni propinjanje ni ritanje nisu strani i to mi je nesto svakodnevno. Najnormanija stavr na svijetu..Stvar navike valjda.
A i sto se tice Lady, ja sam nju toliko dobro upoznala, ja tocno osjetim svaki pokret sta ce ona napravit...
I bilo mi je slatko jer sam to prvi put pala zajedno sa Lady i jer je ona tak stala i gledala me. Padovi s konja - Page 8 404390 Very Happy
[Vrh] Go down
aky-mala
1. year of riding
1. year of riding
aky-mala


Female
Broj postova : 161
Age : 31
Location : Zagreb
Opomene : Jedna
Registration date : 03.09.2008

Padovi s konja - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Padovi s konja   Padovi s konja - Page 8 Emptyned 23 stu 2008 - 22:57

kajkav je prvi pad, kad ste vi prvi put pali sa konja Padovi s konja - Page 8 461799
[Vrh] Go down
suki
1. year of riding
1. year of riding
suki


Male
Broj postova : 195
Age : 43
Location : ....
Opomene : Četiri-Bann
Registration date : 23.09.2008

Padovi s konja - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Padovi s konja   Padovi s konja - Page 8 Emptyned 23 stu 2008 - 22:59

bravo, sad mozes bit ponosna jer ste skupa pale. Rolling Eyes
[Vrh] Go down
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Padovi s konja - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Padovi s konja   Padovi s konja - Page 8 Emptyned 23 stu 2008 - 23:08

aky-mala je napisao/la:
kajkav je prvi pad, kad ste vi prvi put pali sa konja Padovi s konja - Page 8 461799
Moj prvi pad nije bio strašan =)
Kako kažu,tek si nakon prvog pada pravi jahač. Ja sam pala nakon jedno godinu dana jahanja,na livadi dok se dora uplašila nećega u grmu i počela se ludirati. Većim djelom sam ja kriva,jer sam se previše opustila gore,bila previše sigurna da necu pasti i tako sam i opala.
Nakon prvog pada sigurno više paziš. Ne znam za druge,ali kod mene je bilo tako. Idući puta u istoj situaciji sam se osijecala sigurnijei znala sam da cu taj put ostati gore,znala sam sto treba napraviti.
[Vrh] Go down
Curly
Adminstratorica
Adminstratorica
Curly


Female
Broj postova : 2762
Age : 34
Location : Varaždin / Zagreb
Registration date : 10.02.2008

Padovi s konja - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Padovi s konja   Padovi s konja - Page 8 Emptyned 23 stu 2008 - 23:12

aky-mala je napisao/la:
kakav je prvi pad, kad ste vi prvi put pali sa konja Padovi s konja - Page 8 461799

Ja sam prvi put pala nakon malo više od godine dana jahanja, i užasno sam se bojala tog prvog pada.. Dok se konačno i to dogodilo, prva pomisao mi je bila "I kaj, to je to?". Padovi s konja - Page 8 86067
Skakala sam na Čigri (super kobilica, nonius/lipicanac, prepreudobna za jahanje), prerano se digla, ostala nekak na konju al sam se splašila pa sam navodno neki krik ispustila (haha, da, onda sam to znala radit Padovi s konja - Page 8 933848), pa se kobila prepala i naglo skrenula a ja završila na podu. Još mi je nekak i na ruku stala, al konji obično dok stanu na nekaj kaj im je čudno ne nagaze cijelom težinom tak da mi nije bilo ništ. Popela sam se opet na nju (uz malo nagovaranja, ofkors, nije mi ipak bilo baš svejedno), al za 5 minuta sam se već opustila i htela dalje skakati hehe. Drugi dan su me malo mišići boleli, čak me trener zval da me pita kak sam. Laughing Al sve u svemu ništ strašno, ja uglavnom zahvaljujući gravitaciji padam na dupe tak da sletim na mekano Laughing i nije mi ništ.

A ovo kaj Nika veli, počneš više paziti na to kaj konj radi nakon kaj padneš, to sam ja jako dobro (opet) na Casperu naučila. Al nakon nekog vremena sam skužila kak se ponašati dok se konj glupira ili se nekaj dogodi (ko ovo prerano dizanje na preponu) pa sam se opet opustila. Laughing Jednostavno naučiš kak reagirati u takvim situacijama. Wink
[Vrh] Go down
ivce
5. year of riding
5. year of riding
ivce


Female
Broj postova : 3235
Age : 31
Location : Croatia
Registration date : 31.12.2007

Padovi s konja - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Padovi s konja   Padovi s konja - Page 8 Emptypon 24 stu 2008 - 9:43

Ne Maja ne bojim se, ali sam se stvarno uplašila kad mi je kobila počela rondat s nosom..
I nije mi bilo ni najmanje smješno, ni najmanje simpatično, jer konj prije svega nije moj, a kao drugo živo je biće, pogotovo konji koji su dosta podložniji ozljedama od drugih životinja..
I btw vidim da si se ti odmah "zapalila", a ja sam samo rekla svoje mišljenje i ono što bi meni bilo logično i normalno..
[Vrh] Go down
aky-mala
1. year of riding
1. year of riding
aky-mala


Female
Broj postova : 161
Age : 31
Location : Zagreb
Opomene : Jedna
Registration date : 03.09.2008

Padovi s konja - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Padovi s konja   Padovi s konja - Page 8 Emptypon 24 stu 2008 - 10:15

ah, sad znam kakav ce meni biti Padovi s konja - Page 8 977550
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Padovi s konja - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Padovi s konja   Padovi s konja - Page 8 Emptypon 24 stu 2008 - 10:17

Curly je napisao/la:
Ja sam prvi put pala nakon malo više od godine dana jahanja, i užasno sam se bojala tog prvog pada.. Dok se konačno i to dogodilo, prva pomisao mi je bila "I kaj, to je to?". Padovi s konja - Page 8 86067

E tocno to..Ja sam pala nakon 3 god jahanja i to dok sam dosla u sadasnji klub.. Isto mi kobila posliznula i ja sam nekak kolut napravila.. Al tek nakon tak nekakvih situacija zapravo shvatis sta znaci drzati se na konju i cemu sluze koljena.. Bar sam ja tak. I nekak imam osjecaj da me jednostavno niti jedan nagli pokret ne moze iznenaditi da bi sletila sa konja. A to sam i sama sebi jucer potvrdila dok sam jahala arapicu..
[Vrh] Go down
Lilika
Adminstratorica
Adminstratorica
Lilika


Female
Broj postova : 4277
Age : 29
Location : trnovec-vž
Registration date : 22.12.2007

Padovi s konja - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Padovi s konja   Padovi s konja - Page 8 Emptypon 24 stu 2008 - 12:06

ijaaaaaj... moj prvi paaaaaaaad...

s lea.. prvi put na njemu.. pia zamhnula lonžom ispred njega.. ovaj naglo skrenul u desno.. i pritom se malo i dignul na zadnje noge.. a ja šljus na ogradu.. i posle nisam više gore htela.. i za par dana sam opet nekak uspela gore dojti...

nika.. mi kažemo da si tek posle 10 padova pravi jahač
[Vrh] Go down
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Padovi s konja - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Padovi s konja   Padovi s konja - Page 8 Emptypon 24 stu 2008 - 13:14

a moj prvi pad je bil tak smijesan..bile smo ja i frendica na terenu..galopirale i njoj se kobila pocela zritavat,i dere se ona zaustavi Niki(jasila sam Niki Padovi s konja - Page 8 86067) i ja ju zaustavim..i kak je ona naglo stala ja sam zeletila na vrat,i isla ona ljepo jest i ja sljus preko nje na lakat..bolio me lakat,inace sve super,cak sam se smijala Laughing Padovi s konja - Page 8 251499
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Padovi s konja - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Padovi s konja   Padovi s konja - Page 8 Emptypon 24 stu 2008 - 13:55

ja sam prvi put pala u galopu...nisam se baš još dobro znala držati na konju...i još sam bila na lonži, znači u krug...i ispala mi unutarnja uzengija...i šljus dole...Padovi s konja - Page 8 86067...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Padovi s konja - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Padovi s konja   Padovi s konja - Page 8 Empty

[Vrh] Go down
 
Padovi s konja
[Vrh] 
Stranica 8 / 11.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Fotografi konja
» Prehrana konja
» Kupujemo konja :/

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konjički klub Varaždin '95 :: KONJ&JAHAČ :: Općenito o jahanju-
Forum(o)Bir: