Konjički klub Varaždin '95
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjički klub Varaždin '95

If your horse says no, you either asked the wrong question, or asked the question wrong.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  Registracija  Login  

 

 "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"

Go down 
+6
wendy
Sunshine
goldilocks
Equinox
Emma
Denc
10 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Emptyned 6 vel 2011 - 16:59




No

Cini mi se da je i deo mene umro.
Misli stalno okrenu na isto...Zasto,zasto,zasto,sta bi bilo da sam ...
Ostane neka praznina,i kad se isplaces...Smejem se,a k'o da se ne smejem...Ne osecam se prijatno ni kada mislim pozitivno i lepo,kada se zabavljam...Osecam da ovih par dana treba da prodje u tisini.
Tesko je.
Zato i pisem-da izbacim sve iz sebe...
Da ne trpim,da ne skupljam u sebi,bojim se da cu tako puci.
Strasno me nervira sto se obaveze gomilaju,okolina ni trunke razumevanja,svime sada nekako stisli..
Samo bih vrisnula i pobegla.

Ali znam da to ne mogu.

Bicu bolje sutra.
Vreme leci sve,ne?
Eh.
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Emptyned 6 vel 2011 - 23:49

Ok.
Kako ono bese? Ne biramo situacije koje nam se desavaju,ali mozemo da uticemo na to kako reagujemo na njih?
Zivot:i dobro i lose.I fer i ne-fer.
Mogu samo da prihvatim...
I dalje stojim kod onoga da postoji neko ko nas cuva i pazi.
Svi smo mi gomila skupljenih delica od svih onih koje smo ikada upoznali.Mislim da bi pogresno bilo ne osecati,ne plakati,ne zaliti,ne osecati se lose kada jedan deo nestane.
Generalno je ljudima jako tesko prihvatiti smrt.
Ali ja svim svojem srcem verujem da je on sada nasao svoj mir,za kojim je toliko tragao.I da je konacno bezbrizan.

Ponekada je potrebno malo vise od par udaha i prisecanja o zahvalnosti da bi se prihvatila situacija i reagovalo na najbolji moguci nacin.Ali,vidi cuda,mi ljudi smo aspolutno neverovatna bica!Pa nas samo ocvrsne bol.Predjemo i preko najtezih stvari.Zar ne bi bilo sebicno odustati?
"Nije sramota pasti,sramota je ne ustati."


Ipak,u celoj ovoj prici,desilo se nesto sto me je odusevilo.Spremnost ljudi da pomognu...Tako davno sam imala prijatelje da sam zaboravila koliko to mnogo znaci...I u svom tom delirijumu sam jednom stranom bila raznezena i odusevljena i zahvalna.
Koji pozitivan sok.Znati da ce te neko vuci svim silama da ne padnes.Zahvalnost?Do neba i nazad.

Uskoro ce prolece.Gospode,koliko me to raduje!Znam da ce sa njim u paketu doci na stotine onih sitnih zadovoljstava,a na nama ce biti samo da ih vidimo...
"Treba umeti videti nebo, puno zrnevlja svetlosti kako se uspravlja nad zemljom i razgranava u svome padu. Cveta."

Sustina zivota?
Imati zahvanost,pozitivnosti i mir,biti okruzen ljudima koje volis,voleti i davati,biti u dobro sam sa sobom.
Sreca je samo jedan od simptoma. Smile

Ja sam trenutno ispunjena ljubavlju.Mozda je i samo trenutno-ali dok znam da imam snage da ustanem i posle najtezih udaraca,ja sam zadovoljna.

Hvala lepo,ja biram pozitivu.
______________________________________________________________________
"Te, petnaeste godine, osamdeset i treceg dana, dogodilo se nesto sto mi je dalo znak da podjem sam za sobom. Prohodao sam na rukama..."

[You must be registered and logged in to see this image.]

"Život je sve nešto iz početka.
Juče i prekjuče sutra ne vrede.
Nema na svetu dva ista petka,
dve iste nedelje,
dve iste srede.
Pa čemu onda razočaranja?"

[You must be registered and logged in to see this image.]

"I kad si najviše tužan i gorak
nekih se novih očiju setiš
i shvatis da letiš… divnije letiš."

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Emptysri 23 vel 2011 - 1:01

Za to što znam da mogu.
Za sve osmehe koje sam danas videla.
Za podršku.
Za to što na kraju dana mogu da kažem da sam ponosna na sebe.To je to,moj današnji cilj je ispunjen,ma koliko god bio nesavršen dan.Treba li svaki biti savršen?
Za novi dan,novu priliku,nove promene...
Za to što se polako uspravljam i bacam sve terete sa mojih leđa u vodu.Ne trebaju mi više...Nije više "ti šumom-oni drumom".Ja sada mogu da biram...
Za stabilan san.
Za to što ne moram...Da radim ono što ne želim i živim u svetu iluzija,da se dokazujem,da lažem,da patim...
Za malog blesavog psa koji živi u mojoj kući.
Za sve ljude,stručne i nestručne, koji umeju da pomognu.
Za volju.
Za to što svaki dan imam priliku da kad izađem napolje vidim da negde između sivila ima nešto...Ljubav,prijateljstvo,smeh,radost,živost,pomoć.
Za to što proleće uskoro dolazi-u svakom smislu.
Za snagu da se otrgnem
Za snagu da priznam
Za želju za oporavkom
Za ljubav
Za to što se trudim da vidim pozitivu kroz naočare zamrljane gomilom problema.Trud je to,a ostalo sve samo po sebi dolazi.
Za to što verujem
Za to što plačem,odnosno što osećam.Imam pravo da plačem,i da budem besna i ogorčena i sve ostalo,imam pravo da vrištim,i imam pravo da se posle toga smirim,sednem i pogledam šta bih mogla da uradim povodom toga
Za danas,juče,sutra....
- H V A L A
______________________________________________________________________
"Ne postoji neuspjeh osim prestanka pokušavanja. Ne postoji poraz osim onaj unutar nas. Ne postoji stvarno nesavladiva prepreka, osim nama svojstvene nesavršenosti cilja."
[You must be registered and logged in to see this image.]

"Ja ti neću reći šta je ova zvezda čudna, sjajna. Kad je nađeš - sam ćeš znati.
Sad je tajna...."
[You must be registered and logged in to see this image.]

"Ne lažem te. Ja izmišljam ono što mora postojati, samo ga nisi jos otkrio, jer ga nisi ni tražio."

[You must be registered and logged in to see this image.]

"Ljubav je čišćenje nekim. Ljubav je nečiji miris, sav izatkan po nama. Tetoviranje maštom."

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Emptyčet 24 vel 2011 - 20:06

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 404390 Ja često iz ove teme uzmem ponešto za update statusa na fejsu. Nadam se da se ne ljuti nekoo. Smile Jer je fkt, predobro.. ko neki čarobni kutak.
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Emptyčet 24 vel 2011 - 21:19

Takodjer
[Vrh] Go down
Sunshine
5. year of riding
5. year of riding
Sunshine


Female
Broj postova : 3417
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Emptypet 25 vel 2011 - 10:36

Prekrasno Denc. Smile
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Emptypon 28 vel 2011 - 12:45

‎"Prevariti se u jednoj velikoj nadi nije sramota. Sama činjenica da je takva nada mogla da postoji vredi toliko da nije suviše skupo plaćena jednim razočarenjem, pa ma kako teško ono bilo"

[You must be registered and logged in to see this image.]

"…Ali, proleće je. Opet proleće. Bogat sam, miran, i mogu da čekam. Da, ničeg nije bilo i ničeg nema, jasnog i sigurnog, ali ništa nije ni izgubljeno ili isključeno, nepovratno i potpuno. Znam da u svetu ima mnogo napola otvorenih prozora u koje kuca prolećni vetrić, sunčevih odblesaka na metalu i u vodu, praznih sedišta u kupeima, ustalasanih povorki i obasjanih lica u prolazu. Slutim i hiljade drugih nepoznatih mogućnosti i prilika. Znam da se svuda i svagda moze javiti Jelena, žena koje nema. Samo da ne prestanem da je iščekujem!"
[You must be registered and logged in to see this image.]

"Pre nego što krenete da tražite sreću, proverite - možda ste već srećni. Sreća je mala, obična i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide"

[You must be registered and logged in to see this image.]

"Ako možeš da sanjariš a da snovi ne ovladaju tobom,
Ako možeš da maštaš a da ti maštanje ne bude cilj,
Ako možeš da se suočiš sa uspehom i neuspehom
i smatraš te dve varke kao da su potpuno iste;
Ako možeš da podneseš da istinu koju si rekao
izvrnu nitkovi,kako bi od nje napravili zamku za budale,
ili da posmatraš propast onoga čemu si posvetio sav zivot
i da,pogrbljen,s dotrajalim alatom opet novo stvaraš;
i,iznad svega,bićes čovek, sine moj.."


[You must be registered and logged in to see this image.]


"Šta sam to imao od života? Nečiju kosu... Nečiju ruku... I jedno srce ustreptalo. I dva - tri osmeha tiha i prosta. Sve je to ponekad tako malo. Sve je to, videćeš, sasvim dosta."

[You must be registered and logged in to see this image.]


(Hvala vam puno,cure Smile )
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Emptypon 28 vel 2011 - 20:48

Imam potrebu uplesti se u ove tvoje divne misli i malo poremetiti tvoj kontinuitet...
imam potrebu staviti jednu pjesmu ovdje..


Hotel 'Dunav'

Ove pretanke ruke dobila sam od njega
Volim se ponekad i dobro napiti
Kao prava kcer sefa hotelske sale
Lakrdijasica mala, gledala sam ga na djelu
Skrivena iza poker aparata, dobro podmicena
Cokoladom iz duty free shopa koja je u
Vukovar
Stigla prekasno
Kao i medjunarodni crveni kriz
Kao i ljudskost
Kao, uostalom, i sve dobro sto beskrajno
kasni
U ovaj dio svijeta
Ove pretanke ruke dobila sam od njega
Nije mi krivo zbog mene
Nego, kako se njima mogao braniti kad su ga
tukli.
Ivana Simić Bodrožić

[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Emptyned 20 oľu 2011 - 11:59

"More je veliko zato što ne potcjenjuje ni male rijeke."
[You must be registered and logged in to see this image.]

"Dovoljan je hir njihove varljive volje, da bi postali prinčevi, carevi, bogovi, da bi dobili sva bogatstva sveta, sve slasti života, da bi uživali u svim radostima, da budu uvek snažni, uvek lepi, uvek mladi, uvek voljeni! Samo oni mogu biti srećni na svetu, jer, za njih, realnost više ne postoji."
[You must be registered and logged in to see this image.]

„Ja? Slep? Izgubio sam vid pre četiri godine, to je tačno. Ali zbog toga nisam slep. Vidim, samo drugačije. Moramo naučiti da dokučimo srž stvar, njihovu suštinu. U tom slučaju, oči su prepreka. Ko se suviše oslanja na njih, zapostavlja druga čula. Time ne mislim samo na uši i nos. Govorim o organu koji je u nama, ali nemamo ime za njega. Nazovimo ga kompas našeg srca.““
[You must be registered and logged in to see this image.]

"Reči su iskraćale. I iznošene. I krpljene. Mereno od pre vremena i mnogo posle vremena, ostaje samo smisao kao čudo svih čuđenja."

[You must be registered and logged in to see this image.]

"Smejte se!
Smejte se, tako vam ljubavi!
Zar ne vidite da ću izgristi prste od samoće..."
[You must be registered and logged in to see this image.]

"Znas u cemu gresimo? Verujemo da je zivot nepromenljiv i da kad uzmemo jedan pravac moramo njime da idemo do kraja. Sudbina, naprotiv, ima mnogo vise maste od nas."
[You must be registered and logged in to see this image.]

"Ali sreca je uvek bila tamo gde je neko umeo da voli i ziveo za svoja osecanja; ako ih je negovao, ako ih nije gazio i potiskivao, ona su mu donosila zadovoljstvo. Lepota ne pruza radost onom ko je poseduje, vec onom ko ume da je voli i da joj se divi…"

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Emptyned 3 tra 2011 - 14:39

Čovek pun duha, i u potpunoj samoći se izvanredno zabavlja svojim mislima.
[You must be registered and logged in to see this image.]

"Budite radosni kad god vam se za to ukaže prilika i kad god za to nalazite snage u sebi; jer trenuci čiste radosti vrede i znače više nego čitavi dani i meseci našeg života provedeni u mutnoj igri naših sitnih i krupnih strasti i prohteva. A minuti čiste radosti ostaju u nama zauvek, kao sjaj koji ništa ne može zamračiti."
[You must be registered and logged in to see this image.]

"I svaki put kad te slome, pa moraš nov san da stvaraš, ne sanjaj ga u mraku. Dotrči bliže zori.. Na pragu ove pesme tako se divno bori i kad namigneš samo
i osmehneš se polako..."
[You must be registered and logged in to see this image.]

"Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo vratiti, niti može čovjek biti trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom i zemlja obnavlja proljećem..."
[You must be registered and logged in to see this image.]

"Veče je opet nekako sumanuto sjajno, i daljine pod mokrim zvezdama pune su mleka i srebra. Morao sam da izmislim da si nešto sasvim, sasvim beskrajno, u ovim batrgavim noćima što imitiraju sreću..."
[You must be registered and logged in to see this image.]

"Sećaš li se samo,koje smo mi sve ogrtače rečima spleli,da ugrejemo podmukli zimski duh?Bosi smo trčali po vrelom snegu dok su nam sve zvezde bile do kolena pobacane.Nismo ni marili ni želeli,a imali smo najviše.Te je zime umesto snega padalo paperje skrojeno od mašte i snova,i ceo svet u ljubav bojilo."
[You must be registered and logged in to see this image.]

"Zar ne vidiš da si lepa, Malilini, da si lepa kao ptica od šarenog perja?"
[You must be registered and logged in to see this image.]

"Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol."
[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Emptyuto 19 tra 2011 - 11:20

Samo da se javim da kazem: Hvala.
Divan dan danas!
Osecam neku ljubav...Lepo je biti slobodan.



Sretan utorak!Zelim vam smirenost,pozitivu & radost


"‎... Čovek je željen tek ako želi. I ako sebe celog damo, tek tada i možemo biti celi."
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Equinox
7. year of riding
Equinox


Female
Broj postova : 5047
Age : 29
Location : bibinje
Registration date : 22.12.2007

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Emptyuto 19 tra 2011 - 14:41

slazem se, divan dan!
i vise nego radostan [You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Emptyned 24 tra 2011 - 12:09

"… da na svim stvarima koje dotakneš ostaviš prozirne otiske, nevidljivi miris lepote i lelujanje poljubaca.
Da budeš vitki most visoko iznad ponora, po kojem struje i sele se nebesa, vremena i prostori.
Da vežeš svet za svet gdegod se kida i raspada.
I da ne živiš dužnosti, nego da živiš nadahnuća.
Eto,to ti zelim."
[You must be registered and logged in to see this image.]


"Radosna vest da je on vaskrsnuo ne menja savremeni svet.Još uvek nas čekaju rad,disciplina,žrtvovanje.Ali poenta Uskrsa jeste da nam daje duhovnu snagu da uradimo posao,prihvatimo disciplinu i učinimo žrtvu."
[You must be registered and logged in to see this image.]


"Samo se uputiš ravno, pa vrezama od zlata i posle desetak koraka već hodaš po nebesima. Zar sve to ne liči na slobodu?"
[You must be registered and logged in to see this image.]


"Veliki dar Uskrsa je nada-Hrišćanska nada koja čini da imamo poverenje u Boga,u Njegov viši cilj,i njegovu ljubav i dobrotu,koju ništa ne može potresti."
[You must be registered and logged in to see this image.]

Sretan Uskrs!
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Equinox
7. year of riding
Equinox


Female
Broj postova : 5047
Age : 29
Location : bibinje
Registration date : 22.12.2007

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Emptypon 25 tra 2011 - 14:59

Na ovu stranicu odem svaki put kad mi je dosadno ili sam tuzna i uvijek nadem nesto sto me razveseli i navede na razmisljanje, pa evo da podijelim s vama. (:
Ovo je moj account tamo, pa cekirajte ako nemate pametnijeg posla. Very Happy

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Emptyuto 26 tra 2011 - 12:06

Ovo je odlicno Petra,hvala ti.
____________________________

[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Emptysri 25 svi 2011 - 10:52

"Ne zivimo ni od cega drugog doli od nasih bednih, lepih, predivnih osecanja, i ako bilo kome medju njima nanosimo nepravdu, to je zvezda koju smo ugasili…"
[You must be registered and logged in to see this image.]

"Možda ti i ne slutiš koliko volim tvoju tršavu glavu, detinju glavu koja miriše na sapun i penušavi aprilski vetar."
[You must be registered and logged in to see this image.]

"Naucio sam da biti voljen ne znaci
nista, a da je voleti sve, da je sposobnost da osecamo, ono sto daje
vrednost i i lepotu nasem postojanju. Gde god bi se na zemlji pojavilo
ono sto se moze nazvati srecom, bilo je satkano od emocija. Novac nije
nista, moc nije nista. Mnogi imaju i jedno i drugo, a ipak su nesrecni."
[You must be registered and logged in to see this image.]

"Ako umre, mogu da prekinu ceo ovaj zemaljski sou… Mogu da ga spakuju,odvrnu zvezde, umotaju nebo i stave ga u kamion, mogu da ugase sunce koje toliko volim… Znas li zasto ga volim? Jer volim nju kad je sunce obasja."
[You must be registered and logged in to see this image.]

"Kažete da ste neshvaćeni mladi prijatelju.
Strpite se.
I dijamant je u osnovi ugljenik, ali je umeo da čeka."
[You must be registered and logged in to see this image.]

"Ljudi bez mašte i sanjarenja su piuni koji prvi nastradaju u okršaju sa večnošću."
[You must be registered and logged in to see this image.]

"Vrednost lepote je u beskrajnoj raznolikosti vidova pod kojima nam se javlja. U tome je i njena oplemenjujuća snaga i njena najveća draž."
[You must be registered and logged in to see this image.]

"Sasvim je svejedno da li žmurite ili ne žmurite, jer - čuda se već događaju."
[You must be registered and logged in to see this image.]

[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Emptypet 27 svi 2011 - 12:16

[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Emma
5. year of riding
5. year of riding
Emma


Female
Broj postova : 3450
Registration date : 09.02.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Emptyčet 2 lip 2011 - 21:59

[You must be registered and logged in to see this link.]



ako netko jos nije vidio kojim slucajem Smile
[You must be registered and logged in to see this link.]

evo sad par prigodnih za one najstresnije dane skole:

There must be quite a few things that a hot bath won't cure, but I don't know many of them. ~Sylvia Plath, The Bell Jar

There's nothing like biting off more than you can chew, and then chewing anyway. ~Mark Burnett

[You must be registered and logged in to see this image.]


- ou ou ou! Very Happy
[Vrh] Go down
http://google.hr
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Emptypet 3 lip 2011 - 23:09

"Što ćete!Ljudi vole sve svoje,pa i svoje slabosti.I svoju ranjavost,i svoju zlu sreću,i svoje prokletstvo: i u tome leži jedan dio nas.I to naš najprisniji,najkrvaviji dio.Kako bismo ga,dakle,mogli ne voljeti?"
[You must be registered and logged in to see this image.]
"Zar pri pomisli da bismo bili drugi nego što smo-daleko uspjeliji,daleko čarobniji,pa i daleko sretniji-duboko u nama,ipak nešto ne zazebe?Ne javi li se u nama neka nostalgija za samim sobom:kao da sami sebi umiremo?"
[You must be registered and logged in to see this image.]
"Ono što je važno jeste da spoljni svet sacinjen od planinskih venaca, ljudi, bojadžijskih radionica i pesme zrikavaca povežeš sa onim velikim svetom koji postoji u tebi, da dva sveta koja stoje na korak rastojanja jedan od drugog dovedeš u saglasnost, u sklad.
Kao, na primer, kad gledaš u zvezde."
[You must be registered and logged in to see this image.]

"Upravo je covjek jedninstven, neusporediv i nezamjenjiv.
Ja ne mogu stici do srece po Vasem tragu, niti Vi po mojem jer mi dolazimo iz razlicitih smjerova vjecnosti.
Nase jezgre bica zastrte su zivotom, medjusobno stranim."

[You must be registered and logged in to see this image.]

“O zeno ti nisi samo Boziji stvor vec i ljudski: svi te obasipaju lepotom iz svojih srdaca.
Pesnici izpredaju za te predju koncima zlatne fantazije;slikari daju tvom obliku uvek novu besmrtnost.
More daje svoj biser, majdani svoje zlato, cvetnjaci svoje cvece, da te omotaju, da te pokriju da te ucine dragocenijom.
Zudnja muskih srdaca prostrla je svoj sjaj preko tvoje mladosti.
Ti si pola zena,a pola san.”
[You must be registered and logged in to see this image.]


"Jedna neobicna ali jednostavna tajna mudrosti svih epoha uci nas da i najmanji cin altruizma, svaka ljubaznost i davanje obogacuju, a da svaki napor da se osvoje bogatstvo i moc slabi i osiromasuje. "
[You must be registered and logged in to see this image.]

[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Emptysub 4 lip 2011 - 3:18

Neverovatno je koliko znaci ta jedna naizgled sitnica,jedna pesma,razgovor sa nekim dragim koga nismo davno culi,text ili citat koji nam u tom trenutku savrseno sedne,cak i samo mastarenje o necem lepom...Cudno,neverovatno i sjajno kako tako malena stvar ulepsa ceo dan,zadrzi osmeh i ispuni nas svim svojim postojanjem.
Kako nas podseti da je sreca tu,da je zivot tu,i mi smo tu,i sve sto zapravo treba-je da zivimo.Da zaista vidimo,a ne samo gledamo u sva cuda koja se desavaju oko nas.Da prepoznamo taj tracak srece koji nam stalno trci pred nosom.
Da smo mi,svako pojedinacno,jedinstveni i neponovljivi deo svemira,posebni i unikatni u svom leprsavom kroju.Da su ljudi koje volimo oko nas.Da imamo,zapravo,sve sto nam treba-i da nista nikada ni nije bilo izgubljeno.I da je greh dozvoliti stresu i nervozi da nam skrece misli u pogresnom pravcu,da nam kvari duh koji je ponekada toliko razigran da bi iskocio iz ovog tela i cini mi se pretrcao sve najlepse livade i sume dok ne padne od umora.
Da! Dobar je osecaj voleti sebe,jer tada konacno mogu da volim i druge.I ne,naravno da se ne bojim,ne bojim se da budem povredjena ili izigrana-jer sama cinjenica da jedna takva ljubav postoji mnogo je veca i jaca od bilo kog bola.Jer ona donosi srecu meni...Nije umetnosti biti voljen,vec voleti.Voleti,smejati se,i ziveti.Samo to imam kao svoj cilj.
Mislim da samo jedno hvala za danas,juce,sutra-nije dovoljno.Zahvalnost koju osecam prevazilazi granice moga tela.
Jos je i prolece!Kako bi ista ucinilo ove trenutke savrsenijim?

Zelim vam svima sjajan dan,zasluzujete ga...I otpustite svoje brige,bar na trenutak.
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Emptyčet 25 kol 2011 - 1:16

"Kada bih imao jedan komadić života, dokazivao bih ljudima koliko greše kada misle da prestaju da se zaljubljuju kada ostare, a ne znaju da su ostarili kada prestanu da se zaljubljuju."
[You must be registered and logged in to see this image.]


"Naučio sam da čitav svet želi da živi na vrhu planine, a da ne zna da je istinska sreća u načinu savladavanja litica. Shvatio sam da kada tek rođeno dete stegne svojom malom šakom, po
prvi put, prst svoga oca, da ga je uhvatio zauvek. Naučio sam da čovek ima pravo da gleda drugog odozgo jedino kad treba da mu pomogne da se uspravi."
[You must be registered and logged in to see this image.]


"I evo sad jedne pouke kojoj ćeš se smejati: da je ljubav od svega najvažnija! Prozreti svet, protumačiti ga i prezreti - to je stvar velikih mislilaca. Ali meni je jedino stalo do toga da volim svet, da ga ne prezirem, da ne mrzim ni svet, ni sebe, da na nj, na sebe i na sva bića mogu da gledam sa ljubavlju i sa divljenjem i sa strahopoštovanjem."
[You must be registered and logged in to see this image.]


" Zamršeno klupko-život! Ništa nije izvesno. Kažu da su planovi-snovi razboritih ljudi, ali nema sigurnih planova uprkos razboritosti; ne znaš šta je iza okuke, kakvo jutro će osvanuti... Kako da shvatimo svemir, kako da shvatimo svet, kada nismo u stanju da shvatimo ni sami sebe?!"
[You must be registered and logged in to see this image.]


"Sva iskušenja, sva ispaštanja i sve patnje u životu mogu se meriti snagom i dužinom nesanica koje ih prate. Jer dan nije njihovo pravo područje. Dan je samo bela hartija na kojoj se sve beleži i ispisuje, a račun se plaća noću, na velikim, mračnim i vrelim poljima nesnice."
[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Emptyčet 25 kol 2011 - 8:02

savršeno! "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 404390 hugic
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Emptypet 26 kol 2011 - 23:35

Dajem miris: jutarnje izmaglice, opranih ulica, jutarnje kafe, deterdženta prosutog u samoposluzi (izmešanog sa mirisom vrućeg hleba), gustog dima koji ostavlja autobus, boje i papira jutarnjih novina, gužve u autobusu, napornog dana, ručka, koji samo što nije gotov, dima cigarete pomešanog sa mirisom kafe, knjižare, poslastičarnice, kafane, bistroa, diskoteke, pozorišta, bioskopa, vrha Avale, vetra…
Dajem miris: Skadarlije, obale Dunava, pristaništa, bilo kog keja, reke, mora, četinara, uvelog lišća, trave, parka, starog hrasta, kestena, recepcije, garderobe, restorana, parfema, pudera, hladnog predjela i toplog jela, nove kožne tašne, tepiha, dima ugašene sveće, cveća na sredini stola, neugaslog pikavca, bluze, džempera, košulje, nove frizure, izmešane i potopljene tonove neke melodije laganog ritma, vina pomešanog sa šalom, pričom, uspomenom, idejom, zamisli, obećanjem, radovanjem, osećanjem…
Dajem miris ulice, Zvezda, ledenih gradskih svetiljki, iza ponoći, u hodu, bez žurbe…
Dajem miris Grada, izmešan sa utiskom, nadom, idejom, željom, kao u snu…
Dajem sve mirise, koji nestaju istopljeni pred pogledom i osmehom.

Menjam ih, za ukus jednog poljupca.
Ukus koji zaustavlja vreme, pretvarajući ga u san.Zauvek.

Čeda Bradić – Miris i ukus
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Emptypon 3 lis 2011 - 9:47

"Nisu bogatstvo ispunjene želje već one koje nismo ispunili i kojima hranimo maštu, neograničeni i neotuđivi posed u kome jedna uz drugu cvetaju nada i patnja."
[You must be registered and logged in to see this image.]

"Umotavam se u lisce. Tako smo blizi vetru. Osecam ga u kicmi i u dubinama ociju. To je moj skroviti nacin vajanja ovog sveta."
[You must be registered and logged in to see this image.]

"Mi smo nalik na cvetove: rastemo u sebi,
unutra, u skladištima tajni i korenju energije.
Samo smo spolja dopadljivi, puni boja i mirisa. A unutra, u nama,
kipe orijaška sunca."
[You must be registered and logged in to see this image.]

"Ti pamtis, trsava glavo, namirisana vetrom i smolom planinskog mraka, da smo se i mi nekada isto ovako mucili da razmrskanog sebe sakupimo na gomilu."
[You must be registered and logged in to see this image.]

"Ušunjam se u tvoj jastuk
kao tišina perja,
kao tršave šiške večeri
mirisave od lišća,
od mesečine na peščanim obalama,
od uvele svežine oktobra,
- baš tako se ušunjam
i slušam,
slušam šta sanjaš."
[You must be registered and logged in to see this image.]


"Kao da ce kraj agusta. Nebo se kruni i odranja zute mirise mraka. Zatrpava me zvezdama."

[You must be registered and logged in to see this image.]


"Dozvoli da se, zato, zbog nečeg u sebi nasmešim u ovu jesen, pomalo krišom, kroz suze, pomalo demodirano, ja, tvoj najnežniji pastuv među pesnicima, ja, tvoj najsuroviji pesnik među pastuvima."

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Sunshine
5. year of riding
5. year of riding
Sunshine


Female
Broj postova : 3417
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Emptyned 16 lis 2011 - 16:47

Što šutiš,Densić?
[Vrh] Go down
Sponsored content





"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"   "Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!" - Page 3 Empty

[Vrh] Go down
 
"Ludo moja,zar ne znaš: Divno je nemati plan!"
[Vrh] 
Stranica 3 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konjički klub Varaždin '95 :: OSTATAK :: Psihologija & filozofija-
Forum(o)Bir: