Konjički klub Varaždin '95
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjički klub Varaždin '95

If your horse says no, you either asked the wrong question, or asked the question wrong.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  Registracija  Login  

 

 Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka?

Go down 
+2
Emma
Denc
6 posters
Autor/icaPoruka
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka? Empty
PostajNaslov: Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka?   Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka? Emptysri 8 srp 2009 - 16:15

Mislim da je ovaj topic savršeno prikladan na temu psihologija i filozofija,i da podstakne kakve teme bi ovde terbali imati.Mislim da ovde ima dosta filozofiranja.
Šta ljude natera na to..??Problemi?Okej,svi ih imamo.Neki više neki manje.Ali,jeli vredno toga?U principu,svaki čovek bar jednom u životu pomisli na samoubistvo,u ternucima depresije,problema,nervoze..Eto,priznajem,i ja sam pomislila par puta,ali nikada ne bih to sebi učinila.
Dakle,čin hrabrosti ili kukavčluka?
Hrabro je oduzeti sebi život.
Kukavičluk je da bežiš od problema.
Vaše mišljenje...??
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Emma
5. year of riding
5. year of riding
Emma


Female
Broj postova : 3450
Registration date : 09.02.2008

Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka? Empty
PostajNaslov: Re: Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka?   Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka? Emptysri 8 srp 2009 - 16:50

hmm.
nemreš hrabro umrijeti. hrabri se bore do kraja. znači odma prekriži da je to hrabro.
samoubojstvo po meni nikad nije rješenje i to ne opravdavam. okej, imamo razne vrste samoubojstva.
recimo kurt cobain kojeg razumijem. imao je preko 10godina problema jer ga je bolil trbuh... joj idem u off. uglavnom takvo smaoubojstvo razumijem.
propala ljubav, loša ocjena i te spike. ma beži s tim. zapravo to ne podržavam (osim jako malo iznimki) i da... to je moje mišljenje. =)
[Vrh] Go down
http://google.hr
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka? Empty
PostajNaslov: Re: Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka?   Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka? Emptysri 8 srp 2009 - 16:54

Zbog čega se Kurt ubio?
Ja razumem jedino samou. narkomana.Čemu,za ime boga,on služi?Samo drugima zagorčava život,bolje da ni ne postoji.(govorim o ozbiljnim heroinskim zavisnicima)
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Equinox
7. year of riding
Equinox


Female
Broj postova : 5047
Age : 29
Location : bibinje
Registration date : 22.12.2007

Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka? Empty
PostajNaslov: Re: Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka?   Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka? Emptysri 8 srp 2009 - 16:54

Hrabrost nije oduzimanje svog života. Hrabrost je suočiti se sa svojim problemima, iako umireš od straha.
Uglavmo, mislim da je to kukavičluk i bježanje od problema.
[Vrh] Go down
Emma
5. year of riding
5. year of riding
Emma


Female
Broj postova : 3450
Registration date : 09.02.2008

Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka? Empty
PostajNaslov: Re: Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka?   Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka? Emptysri 8 srp 2009 - 17:06

Denc je napisao/la:
Zbog čega se Kurt ubio?

[You must be registered and logged in to see this link.]
malo te lupi u glavu pa budeš zahvalna... dok ne zaboraviš na njegovu priču.
[Vrh] Go down
http://google.hr
Meridet
2. year of riding
2. year of riding
Meridet


Female
Broj postova : 252
Location : U mom malom svijetu...:)
Registration date : 08.07.2009

Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka? Empty
PostajNaslov: Re: Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka?   Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka? Emptysri 8 srp 2009 - 21:43

Onaj ko smera ili počini samoubistvo veoma je retko svestan konačne, neopozive, definitivne prirode onoga što namerava ili čini. Samoubica veoma retko razume da se tu radi o stvarnom kraju, o nečem posle čega nema ni predomišljanja ni kajanja. I to je ono najopasnije jer ga zavodi na put sa koga povratka nema.


Ljudi sebi najčešće prekraćuju život nesvesni šta to zapravo čine, ne shvatajući da više nikada neće moći da vrate život koji sami sebi oduzmu.
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka? Empty
PostajNaslov: Re: Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka?   Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka? Emptysri 8 srp 2009 - 22:02

mislim da je samoubojstvo podjednako čin hrabrosti i čin kukavičluka....
svaki čovjek, svako živo biće se nečeg boji, ima neke probleme....neki ljudi su jednostavno takvog karaktera da se bore do kraja i uspiju u onom što su naumili na početku, dok se drugi prelako predaju i nemaju nikakvo nadahnuće za borbu, za ono što žele postići....to se nikad neće promijeniti, ljudi su jednostavno takvi, jedni su jaki, a drugi posrnu nakon najmanje sitnice...i to ih dovede do razmišljanja o samoubojstvu jer misle da je to najbolji način da riješe svoje probleme...

rekla sam da je to podjednako...jer, hm, ak dobro razmislim, treba imati hrabrosti npr., baciti se s mosta ili neke ogromne litice, jelda? lako je nama sad govoriti o tome, možda i neki misle da je to lako....al vjerujem da kad bi se postavili u onaj zadnji trenutak, kad si suočen s visinom od 100 m i ogromnom provalijom ispred sebe, sigurno bi se pojavio nekakav strah u vama, onaj neugodan osjećaj u trbuhu jer znaš da si odlučio počiniti samoubojstvo, i još par trenutaka i bit će kraj, svemu, baš svemu....i mislim da tu stvarno treba imati puuuuuno hrabrosti....ja kažem za sebe osobno, mislim da nebi to mogla učinti (niti nebi, al kad se postavim u tu situaciju), najvjerojatnije bi mi ponestajalo hrabrosti...

a s druge strane, mislim da su ljudi koji se predaju bez borbe jednostavno prevelike kukavice...a ono, gle, ostala sam bez posla, meni se neda tražit novi, ja sam upropaštena, aj idem se ubit....onak, banalan i glup primjer, al ak realno gledamo - to tak ide kod nekih ljudi...da se meni osobno desi nešto loše, recimo taj primjer s poslom - imala bih još više volje, želje da uspijem nekako probiti dalje, al to zato jer sam takva osoba, ne odustajem lako....

namljela sam sve i svašta....po mojem mišljenju, čin kukavičlosti je predaja bez borbe, u stvari samo samoubojstvo kao prva i najbolja opcija za rješenje problema....a čin hrabrosti javlja se u onom zadnjem trenutku kad je sve tako blizu kraju....
[Vrh] Go down
Manticore
4. year of riding
4. year of riding
Manticore


Male
Broj postova : 2119
Age : 33
Location : City Of Jastrebarsko
Registration date : 30.04.2008

Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka? Empty
PostajNaslov: Re: Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka?   Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka? Emptysri 8 srp 2009 - 22:16

čemu takve depresivne teme :/
[Vrh] Go down
Meridet
2. year of riding
2. year of riding
Meridet


Female
Broj postova : 252
Location : U mom malom svijetu...:)
Registration date : 08.07.2009

Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka? Empty
PostajNaslov: Re: Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka?   Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka? Emptysri 8 srp 2009 - 22:22

Ja se bojim smrti čim pomislim na smrt pomislim na konje i na činjenicu da ih više nikada neču dotaći ili sjesti na jednoga .bilo bi mi svejedno jer bi bila mrtva ali ipak me je strah smrti a ne da pokušam da se ubijem.
[Vrh] Go down
Manticore
4. year of riding
4. year of riding
Manticore


Male
Broj postova : 2119
Age : 33
Location : City Of Jastrebarsko
Registration date : 30.04.2008

Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka? Empty
PostajNaslov: Re: Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka?   Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka? Emptysri 8 srp 2009 - 22:23

Interpunkcija (lat. interpunctio = razlučiti, rastavljati) su znakovi u pisanome jeziku koji služe rastavljanju teksta na rečenice i rečenične dijelove.
[Vrh] Go down
Meridet
2. year of riding
2. year of riding
Meridet


Female
Broj postova : 252
Location : U mom malom svijetu...:)
Registration date : 08.07.2009

Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka? Empty
PostajNaslov: Re: Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka?   Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka? Emptysri 8 srp 2009 - 22:27

Ako je to bilo meni ja sam prebrzo pisala Embarassed
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka? Empty
PostajNaslov: Re: Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka?   Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka? Emptysri 8 srp 2009 - 22:29

Mags-svvaka čast!!Baš sam to ja htela da kažem,ali ti si to puuuno bolje od mene.Bravo Smile
Lex-LOL
Maridet-Ma ok je sve Laughing Wink
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka? Empty
PostajNaslov: Re: Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka?   Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka? Emptysri 8 srp 2009 - 22:30

Manticore je napisao/la:
čemu takve depresivne teme :/

mora malo i tog bit.... Razz

hvala dens...to je samo moje mišljenje... Smile hugic
[Vrh] Go down
Sponsored content





Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka? Empty
PostajNaslov: Re: Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka?   Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka? Empty

[Vrh] Go down
 
Samoubistvo-čin hrabrosti ili kukavičluka?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konjički klub Varaždin '95 :: OSTATAK :: Psihologija & filozofija-
Forum(o)Bir: