Konjički klub Varaždin '95
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjički klub Varaždin '95

If your horse says no, you either asked the wrong question, or asked the question wrong.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  Registracija  Login  

 

 Verujete li u Boga?

Go down 
+11
call me
BeRtA
my_love
Ai La
Magdalena
Equinox
Manticore
Curly
Nikec
Emma
Denc
15 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3

-
-da
Verujete li u Boga? - Page 3 Vote_lcap71%Verujete li u Boga? - Page 3 Vote_rcap
 71% [ 15 ]
-ne
Verujete li u Boga? - Page 3 Vote_lcap29%Verujete li u Boga? - Page 3 Vote_rcap
 29% [ 6 ]
Ukupno glasova : 21
 

Autor/icaPoruka
Curly
Adminstratorica
Adminstratorica
Curly


Female
Broj postova : 2762
Age : 34
Location : Varaždin / Zagreb
Registration date : 10.02.2008

Verujete li u Boga? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Verujete li u Boga?   Verujete li u Boga? - Page 3 Emptyčet 26 vel 2009 - 21:45

Maja. Ako si između vjerovanja i nevjerovanja, teoretski spadaš pod agnostika. Welcome to the club. Verujete li u Boga? - Page 3 86067

Sve ovo kaj je tu napisano stoji, najviše ono da imamo svoju volju i da je na nama da biramo kaj budemo radili, i u kaj budemo vjerovali ili ne.
Jedino me zasmetala ona izjava da Bog nikad nikoga nije prisilil da u njega vjeruje, nekaj u tom stilu. S tim se recimo ne slažem, da je tak nebi bilo onog masovnog pokrštavanja, nebi bilo križarskih ratova, nebi bilo netrpeljivosti između različitih vjera. Svaka vjera nas uči da budemo tolerantni i pomirljivi, u svakoj se u nekom obliku proteže poznato Zlatno pravilo (pojednostavljena verzija - ne čini drugima ono što ne želiš da drugi čine tebi), ali onda opet, svaka vjera na ovaj ili onaj način govori da su oni koji ne vjeruju manje vrijedni, pogani, nevjernici. Znači, izbor mi je sljedeći - vjerovati u Boga i biti prihvaćena, ili ne vjerovati (ili vjerovati u nekaj drugo) i biti smatrana glupim poganom. Krasno.
I onda tu imamo ekstremiste, poput recimo my love, koja me, iskreno, užasno razočarala onom izjavom da više nikad nebi ni komunicirala s nekim ko joj veli da ne vjeruje u Boga. Mislim, bez uvrede, to je opet tvoj stav i ja ga kao takvog poštujem, ali ne kužim. Jel to znači da sam ja manje vrijedna, i ne zaslužujem tvoju pozornost, samo zato jer ne vjerujem isto kaj i ti?

Ako ja mogu poštivati odluku drugih da vjeruju, zakaj oni nebi poštivali moju odluku da vjerujem u nekaj drugo?
[Vrh] Go down
Gabrijela
1. year of riding
1. year of riding
Gabrijela


Female
Broj postova : 127
Location : Vinkovci
Opomene : ....
Registration date : 05.04.2011

Verujete li u Boga? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Verujete li u Boga?   Verujete li u Boga? - Page 3 Emptyčet 28 tra 2011 - 11:42

Kliknula sam da jer ne mogu da kažem -ne premda vjerujem.Nisam baš sigurna koliko
ali opet.Mislim da Bog nije onakav kakvim ga Crkva predstavlja,mislim da je on drukčiji ko i Isus.


kako je moj susjed rekao: "Ne vjerujem u Boga jer ga nitko nije vidio,a u Isusa vjerujem jer su ga ljudi vidjeli"..(nisam sigurna točno kak je rekao,al je nešš slično,)
[Vrh] Go down
 
Verujete li u Boga?
[Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konjički klub Varaždin '95 :: OSTATAK :: Psihologija & filozofija-
Forum(o)Bir: