Konjički klub Varaždin '95
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjički klub Varaždin '95

If your horse says no, you either asked the wrong question, or asked the question wrong.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  Registracija  Login  

 

 Razlika u galopu

Go down 
+17
kiara
potkova
Ai La
Curly
Manticore
Denc
suki
snowfire
ivce
my_love
wendy
Teychee
Magdalena
atta
Nikec
Lilika
Mia
21 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Mia
6. year of riding
Mia


Female
Broj postova : 3759
Age : 29
Location : kod Xanthya...
Registration date : 28.03.2008

Razlika u galopu Empty
PostajNaslov: Razlika u galopu   Razlika u galopu Emptyčet 30 lis 2008 - 19:27

Imam jedno pitanje...zašto se dižeš i spustaš ko u lakom kasu u galopu ?

Inače super izgledate...
[Vrh] Go down
Lilika
Adminstratorica
Adminstratorica
Lilika


Female
Broj postova : 4277
Age : 29
Location : trnovec-vž
Registration date : 22.12.2007

Razlika u galopu Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u galopu   Razlika u galopu Emptyned 2 stu 2008 - 15:48

ja inače.. uopće ne jašem sjedeči galop.. nego cjelo vrijeme polusjedeči.. tak da mu leđa rasteretim...
[Vrh] Go down
Mia
6. year of riding
Mia


Female
Broj postova : 3759
Age : 29
Location : kod Xanthya...
Registration date : 28.03.2008

Razlika u galopu Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u galopu   Razlika u galopu Emptyned 2 stu 2008 - 16:52

Pa normalno da na terenu u galopu nečeš jašit sjedeči galop...bit češ u polusjedečem....al mi nije jasno zkj si jahala kao u lakom kasu...no ok...
[Vrh] Go down
Lilika
Adminstratorica
Adminstratorica
Lilika


Female
Broj postova : 4277
Age : 29
Location : trnovec-vž
Registration date : 22.12.2007

Razlika u galopu Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u galopu   Razlika u galopu Emptyned 2 stu 2008 - 17:26

no pa to je isto sjedeči galop..sam kaj jedan galop sjediš u sedlu a drugi se digneš
[Vrh] Go down
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Razlika u galopu Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u galopu   Razlika u galopu Emptyned 2 stu 2008 - 17:30

za to još nisam čula Laughing
[Vrh] Go down
atta
4. year of riding
4. year of riding
atta


Female
Broj postova : 1929
Age : 33
Location : Velika Gorica, Drnek
Registration date : 18.05.2008

Razlika u galopu Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u galopu   Razlika u galopu Emptyned 2 stu 2008 - 17:43

ni ja.....
u galopu se ne dize i spusta!!!
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Razlika u galopu Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u galopu   Razlika u galopu Emptyned 2 stu 2008 - 17:51

pa polusjedeći galop...je kad se digneš na uzengije...i ne sjedneš u sedlo, al ti sedlo može dotaknuti guzu (oke, zvuči glupo) kak se konj kreće....al ti ne sjedneš....

a sjedeći galop....je kad sjedneš u sedlo i zdjelicom pratiš pokrete konja...

il sam ja nekaj pobrkala...?!
[Vrh] Go down
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Razlika u galopu Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u galopu   Razlika u galopu Emptyned 2 stu 2008 - 17:54

Da, ali lidika se na jednom djelu videa diže i spušta kao u lakom kasu,pa nas samo zanima zašto? ....niti je sjedeći,polusjedeči,niti je leteća promjena...što je? Laughing
[Vrh] Go down
atta
4. year of riding
4. year of riding
atta


Female
Broj postova : 1929
Age : 33
Location : Velika Gorica, Drnek
Registration date : 18.05.2008

Razlika u galopu Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u galopu   Razlika u galopu Emptyned 2 stu 2008 - 17:54

da,al je lidy rekla da se ona u galopu dize gore,dole ko u kasu!
a tak se ne jasi.
sjedeci galop se jasi kad konj ide malo laganiji galop,a polusjedeci kad ide brze...
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Razlika u galopu Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u galopu   Razlika u galopu Emptyned 2 stu 2008 - 17:56

erm....aha, vidim...mislite na ono (skoro) na kraju videa...?!
a neznam....Wink....
[Vrh] Go down
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Razlika u galopu Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u galopu   Razlika u galopu Emptyned 2 stu 2008 - 18:21

Tko je premješta,neka promjeni naslov i neka kopira i video ovdije da se vidi o cemu se raspravlja,a to nije razlika u galopima nego razlog nepotrebnog dizanja Wink
[Vrh] Go down
Teychee
3. year of riding
3. year of riding
Teychee


Female
Broj postova : 536
Age : 27
Location : ...još je lepši beli Zagreb grad... (:
Registration date : 27.12.2007

Razlika u galopu Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u galopu   Razlika u galopu Emptyned 2 stu 2008 - 19:25

Lilika je napisao/la:
no pa to je isto sjedeči galop..sam kaj jedan galop sjediš u sedlu a drugi se digneš

to ne postoji.. to mi više liči na 'truckanje' po konjskim leđima... Wink
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Razlika u galopu Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u galopu   Razlika u galopu Emptyned 2 stu 2008 - 20:09

Bas sam htjela prokometirat taj video prije par dana...Zivo me zanimalo koi to vrag Lidija izvodi..
I btw, netko je napisao da se u laganom galopu jasi sjedeci a u brzom polusjedeci..Po kojoj to logici..Ili isto na terenu. Zasto? Ja sam svoju zadnju god projahala po terenima i ne sjecam se kad sam zadnji put isla polusjedecim galopom.
I da, Lidija, ti si polozila dresuru..Samo ne kuzim na koju foru sa ovakvim galopom, draga moja, to ne postoji Laughing Wink...nemoj ovo krivo shvatiti, kao napad, samo kazem Wink
[Vrh] Go down
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Razlika u galopu Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u galopu   Razlika u galopu Emptyned 2 stu 2008 - 20:11

lilika ja razumijem sta mislis rec... ali je tesko objasnit.. p.s. inace u brzom galopu nije tesko sjedit u sedlu jer konj manj-slabije radi sa kicmom
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Razlika u galopu Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u galopu   Razlika u galopu Emptyned 2 stu 2008 - 20:15

Upravo to... Ja cijelo vrijeme kobilu tjeram u full galop u manjezu i to upravo radom zdjelice... I jasim sjedeci Wink
[Vrh] Go down
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Razlika u galopu Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u galopu   Razlika u galopu Emptyned 2 stu 2008 - 20:23

u manjezu se nebio smio ic full galop, jer manjez bi trebao bit za treninge(natjecanja) dresure i prepona,a terenu za full galope... Wink
to sta lilika govori za taj galop jedanpu se dignut jedanput sjest, x puta se to moze vidjet po turnirima Wink
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Razlika u galopu Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u galopu   Razlika u galopu Emptyned 2 stu 2008 - 20:26

Znam da ne bi smjelo, to ja nesto radim sa kobilom u zadnje vrijeme, pa malo moram.. Wink
Hm....ok, onda slijedeci put pazljivije gledamo turnire... Samo sto mi je bilo malo wierd i jos nikoga do sad nisam vidjela da tako galopira, niti za to cula.. Ali za sve postoji prvi put Very Happy... Jedini problem zapravo tog galopa, je to sto mi izgleda kao da nabija konju po ledima, ne izgleda mi bas 'mekano'...? Neutral
[Vrh] Go down
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Razlika u galopu Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u galopu   Razlika u galopu Emptyned 2 stu 2008 - 20:27

nee..lagano se sjedne u sedlo pa opet digne ko u kasu, samo sto je u galopu... Smile
[Vrh] Go down
atta
4. year of riding
4. year of riding
atta


Female
Broj postova : 1929
Age : 33
Location : Velika Gorica, Drnek
Registration date : 18.05.2008

Razlika u galopu Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u galopu   Razlika u galopu Emptyned 2 stu 2008 - 20:29

wendy je napisao/la:
Upravo to... Ja cijelo vrijeme kobilu tjeram u full galop u manjezu i to upravo radom zdjelice... I jasim sjedeci Wink

da u manjezu,ali je na terenu lakse polusjedeci!
kad ti konj krene u spricer bas i nije lako sjedit u sedlu.... Rolling Eyes
[Vrh] Go down
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Razlika u galopu Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u galopu   Razlika u galopu Emptyned 2 stu 2008 - 20:34

bas sam danas isla sa kobilom na teren nakon 6 dana sta nije radila.. na livadi isla je taj spricer..i niti malo nije tesko sjedit u sedlu ejr kao sto sam rekla konj slabije radi kicmom i puno je lakse oratit konja, dok npr. u kenteru je full tesko jer radi kojn jaako kicmom i teze je... i zato treba biti dobro sjediste
[Vrh] Go down
ivce
5. year of riding
5. year of riding
ivce


Female
Broj postova : 3235
Age : 31
Location : Croatia
Registration date : 31.12.2007

Razlika u galopu Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u galopu   Razlika u galopu Emptyned 2 stu 2008 - 20:40

Ne znam kak vi, nije mi neko pravilo, tko voli nek izvoli, ali ja na čistini poteram kobilu i idem polusjedećim.. Sjedeći u manježu.. Wink
[Vrh] Go down
atta
4. year of riding
4. year of riding
atta


Female
Broj postova : 1929
Age : 33
Location : Velika Gorica, Drnek
Registration date : 18.05.2008

Razlika u galopu Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u galopu   Razlika u galopu Emptyned 2 stu 2008 - 20:42

tak i ja...
[Vrh] Go down
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Razlika u galopu Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u galopu   Razlika u galopu Emptyned 2 stu 2008 - 20:47

pa nije pravilo.. pa i dobro je na terenu ic polusjdecu jer rasteretis konju ledja... al govorim da je puno teze ic sjedeci u kneteru nego u full galopu
[Vrh] Go down
Lilika
Adminstratorica
Adminstratorica
Lilika


Female
Broj postova : 4277
Age : 29
Location : trnovec-vž
Registration date : 22.12.2007

Razlika u galopu Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u galopu   Razlika u galopu Emptypon 3 stu 2008 - 11:56

to kai ja radim u galopu nije niš nepravilno i neznam kai... svi u klubu jašu tak... odi na turnire.. i tam isto tak rade.. to je isto polusjedeči galop...

čak i kad unutra jašim..jašim polusjedeči... samo ne takav.. neg..normalan xD
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Razlika u galopu Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u galopu   Razlika u galopu Emptypon 3 stu 2008 - 20:07

Ok....hehe..
I htjela sam rec za kenter, pa ja njega niti ne mogu jasiti polusjedecim.. Niti sam ikada ikoga vidjela da tako jasi. I nije mi nikakav problem tjerat u kenteru. Jjasit sjedeci full galop ili kenter, tak svejedno..Ili zlatna sredina... Laughing
[Vrh] Go down
Sponsored content





Razlika u galopu Empty
PostajNaslov: Re: Razlika u galopu   Razlika u galopu Empty

[Vrh] Go down
 
Razlika u galopu
[Vrh] 
Stranica 1 / 5.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konjički klub Varaždin '95 :: KONJ&JAHAČ :: Općenito o jahanju-
Forum(o)Bir: