Konjički klub Varaždin '95
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjički klub Varaždin '95

If your horse says no, you either asked the wrong question, or asked the question wrong.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  Registracija  Login  

 

 Problemi u jahanju

Go down 
+12
Curly
Equinox
Emma
Magdalena
cile
debi
Nina
my_love
Haflinger
Picek
call me
BeRtA
16 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Problemi u jahanju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Problemi u jahanju   Problemi u jahanju - Page 2 Emptypon 25 kol 2008 - 20:02

daa...curly jaše u KK Vaštag Varaždin, a još ga nije predstavila...azdaja...ajde sad...Problemi u jahanju - Page 2 384910...Problemi u jahanju - Page 2 477762...

pa..mislim...kak trebaš držati ramena....opušteno, prema nazad i dole...a petra valjda misli da drži napred...ili..?!
[Vrh] Go down
Curly
Adminstratorica
Adminstratorica
Curly


Female
Broj postova : 2762
Age : 34
Location : Varaždin / Zagreb
Registration date : 10.02.2008

Problemi u jahanju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Problemi u jahanju   Problemi u jahanju - Page 2 Emptypon 25 kol 2008 - 20:06

Curly bude predstavila svoj klub ako potkivač dođe sutra ujutro pa ona može na trening popodne. I ako se sjeti ponijeti fotić. Problemi u jahanju - Page 2 625526
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Problemi u jahanju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Problemi u jahanju   Problemi u jahanju - Page 2 Emptypon 25 kol 2008 - 20:11

pa napravi sad temu....pa sutra staviš slikicee...ali obavezno....makar...mi tak i tak dlazimo na onaj turnir pa se vidimo...weeee......Problemi u jahanju - Page 2 477762...
[Vrh] Go down
Picek
4. year of riding
4. year of riding



Male
Broj postova : 1816
Age : 30
Registration date : 14.04.2008

Problemi u jahanju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Problemi u jahanju   Problemi u jahanju - Page 2 Emptypon 25 kol 2008 - 20:24

a..mislim...kak trebaš držati ramena....opušteno, prema nazad i dole...a petra valjda misli da drži napred...ili..?!

pa petra je rekla ja ima problem s ledjima,a onda je kurli rekla da ona ima sa ledjima i ramenima..znaci da ono sto je petra rekla "ledja" nisu ramena...valjda... Problemi u jahanju - Page 2 625526
[Vrh] Go down
Klamzy
1. year of riding
1. year of riding
Klamzy


Broj postova : 241
Registration date : 07.03.2008

Problemi u jahanju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Problemi u jahanju   Problemi u jahanju - Page 2 Emptypon 25 kol 2008 - 20:24

cile je napisao/la:
eh ovako... problemi...
1.imamo u klubu jednu kobilu i kad god se treba popeti na nju, taman kad se podigne druga noga koja treba preko nje ona krene... to je problem do nje jer to radi svima a isto tako drugi konji mi to nikad ne rade... znate li u cemu je problem??

Pa kobili se ide kaj...
Ak vam je to problem, dovedes ju pred zid i krenes se penjat, ak krene lijevo ili desno, povuces dizgine da gleda ravno u zid/vez. Nakon nekog vremena ce se prestat micat, pa ju možeš odvest i negdje na otvoreno pa probat.
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Problemi u jahanju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Problemi u jahanju   Problemi u jahanju - Page 2 Emptypon 25 kol 2008 - 20:28

Picek je napisao/la:
a..mislim...kak trebaš držati ramena....opušteno, prema nazad i dole...a petra valjda misli da drži napred...ili..?!

pa petra je rekla ja ima problem s ledjima,a onda je kurli rekla da ona ima sa ledjima i ramenima..znaci da ono sto je petra rekla "ledja" nisu ramena...valjda... Problemi u jahanju - Page 2 625526

onda neznam...
petra...kaj si mislila...?!...Problemi u jahanju - Page 2 477762...
[Vrh] Go down
Equinox
7. year of riding
Equinox


Female
Broj postova : 5047
Age : 29
Location : bibinje
Registration date : 22.12.2007

Problemi u jahanju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Problemi u jahanju   Problemi u jahanju - Page 2 Emptypon 25 kol 2008 - 22:44

mislila sam na to da mi leđa previše vise prema napred, visim na konju...još sad ajde, malo se poboljšalo, al kad je konj malo živahniji il tak nekaj ja se automatski naginjem napred...ne znam jeste skužili Problemi u jahanju - Page 2 625526

aha, evo, našla sam sliku...doduše od prošle godine, stanje se donekle popravilo pa više ne visim tak jako, al ipak...

Problemi u jahanju - Page 2 P7310040qe7
Problemi u jahanju - Page 2 P7310040qe7.4923da3bf8
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Problemi u jahanju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Problemi u jahanju   Problemi u jahanju - Page 2 Emptypon 25 kol 2008 - 22:57

Omg....tebe treba netko drzat na lonzi dobrih 6-7 sati da si uspravna , pogotovo laki kas i galop....a u hodu popusti dizgini i trudi se sama sto vise nazad....leda ravno ali nazad....Ne znam sta bi rekla....
[Vrh] Go down
call me
3. year of riding
3. year of riding
call me


Female
Broj postova : 818
Age : 40
Registration date : 25.03.2008

Problemi u jahanju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Problemi u jahanju   Problemi u jahanju - Page 2 Emptyuto 26 kol 2008 - 7:15

pobjegla ti noga u uzengiji unutra, i zato padas, stavi ju na prste i misli o tome,

isto tako kada se dizes razmisljaj o tome da se dizes okomito gore na konja.

kada zagrijes konja, probaj sjedeceg kasa bez uzengija, tada se moras drzati bas prema unatrag.

sjedi na konju tako da osjecas sjedne kosti u guzici, priljubi noge uz konja, prsti na nogama moraju biti prema konjskoj glavi, odvajat ce tise koljena ali ih vracaj natrag uz konja.


cijelo vrijeme moras RAZMISLJATI na konju,pogotovo dok si u manjezu, o tome kako izgledas na njemu , jer si svjesna svoji greski

good luck
[Vrh] Go down
Picek
4. year of riding
4. year of riding



Male
Broj postova : 1816
Age : 30
Registration date : 14.04.2008

Problemi u jahanju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Problemi u jahanju   Problemi u jahanju - Page 2 Emptyuto 26 kol 2008 - 11:45

potpisujem call u nekim delovima posta...pogotovo ono za uzengiju sto ti je pobegla...ti automatski guras prste dole,sto ti dovodi u neprirodan polozaj celo telo....znaci na stopalo obrati paznju...i jos nesto...preblizu zadnjeg unkasa sedis...povuci se napred u sedlu...ali samo..ovim...dupetom Problemi u jahanju - Page 2 86067 i bude bilo oke.. Very Happy i.......................
kada ustajes u lakom jahanju(lakom kasu),ne ustaj grudima,vec kukovima...moras u svakom trenutku biti pod uglom(kutom) od 90 stepeni u odnosu na zemlju... Wink

ajde...sretno! javi kako je proslo..i nabavi malo novijih slikica Wink
[Vrh] Go down
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Problemi u jahanju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Problemi u jahanju   Problemi u jahanju - Page 2 Emptyuto 26 kol 2008 - 12:58

potpisujem vas.., a možeš probat i onu vjezbu sta sam napisala piceku za ramen na prvoj str.
[Vrh] Go down
Sunshine
5. year of riding
5. year of riding
Sunshine


Female
Broj postova : 3417
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

Problemi u jahanju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Problemi u jahanju   Problemi u jahanju - Page 2 Emptyuto 26 kol 2008 - 17:52

Kak su svi pametni...Razz

Pepa, to sam i ja prije radila. Valjda više ne. Awww, Bakso. zagrljaj
[Vrh] Go down
Equinox
7. year of riding
Equinox


Female
Broj postova : 5047
Age : 29
Location : bibinje
Registration date : 22.12.2007

Problemi u jahanju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Problemi u jahanju   Problemi u jahanju - Page 2 Emptyuto 26 kol 2008 - 20:06

hvala svima na savjetima, probat ću hugic
[Vrh] Go down
cile
2. year of riding
2. year of riding
cile


Male
Broj postova : 303
Age : 37
Location : sarajevo
Registration date : 27.04.2008

Problemi u jahanju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Problemi u jahanju   Problemi u jahanju - Page 2 Emptyuto 26 kol 2008 - 20:18

meni iskreno nije problem popeti se na konja dok on hoda (to mi se desi svaki put kad tu kobilu jasem, kad sam se peo na konja kad sam jahao bez sedla, i jos par puta)... ali mnogima jeste... ove koji se znaju snaci na konju pustimo da se sami penju dok ne zatraze pomoc ali inace je drzimo... negdje sam citao da se to treba ispravljati pa me je bas to i interesovalo...
[Vrh] Go down
Picek
4. year of riding
4. year of riding



Male
Broj postova : 1816
Age : 30
Registration date : 14.04.2008

Problemi u jahanju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Problemi u jahanju   Problemi u jahanju - Page 2 Emptyuto 26 kol 2008 - 21:00

i treba da se ispravi... Smile
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Problemi u jahanju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Problemi u jahanju   Problemi u jahanju - Page 2 Emptyuto 26 kol 2008 - 21:13

moj problem, kak sam rekla su prsti prema konju....al još jedna stvar....previše se naginjem napred..ne ko petra..neg mislim...Wink...u hodu je sve super, pa i u početku u kasu....al ponekad, npr. Kin povuče s glavom napred, a ja odem za njom...koji je tu zapravo problem?!..da se jače držim koljenima i imam uporište na prste..ili..?!
[Vrh] Go down
call me
3. year of riding
3. year of riding
call me


Female
Broj postova : 818
Age : 40
Registration date : 25.03.2008

Problemi u jahanju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Problemi u jahanju   Problemi u jahanju - Page 2 Emptysri 27 kol 2008 - 6:44

pa da, prvo moras pobosljati svoje sjediste, u kasu se nemoj dizati pol metra u vis,nego sto manje, samo kukovima poprati konja.

a drugo moras to ocekivati od konmja, koji je zivo bice, znaci moras biti opustena i mekana u rukama,pa ako ga rukama popratis odnosno popusstis neces gubiti sjediste.
[Vrh] Go down
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Problemi u jahanju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Problemi u jahanju   Problemi u jahanju - Page 2 Emptysri 27 kol 2008 - 10:34

potpisujem call..i makar uzde lagano povuci kad vidis da ce ti stavit glavu napred..al samo rukama ju poprati ne tijelom Wink
[Vrh] Go down
Picek
4. year of riding
4. year of riding



Male
Broj postova : 1816
Age : 30
Registration date : 14.04.2008

Problemi u jahanju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Problemi u jahanju   Problemi u jahanju - Page 2 Emptysri 27 kol 2008 - 11:40

spusti sake nize...i pazi da budes u osi sa zemljom ilitiga 90 stepeni u odnosu na zemlju....i kad ona krene da to uradi,uradi ovo sto je berta rekla proprati je rukama a ne telom... Wink
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Problemi u jahanju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Problemi u jahanju   Problemi u jahanju - Page 2 Emptysri 27 kol 2008 - 12:43

e call...skužila sam....bum probala ispraviti to nekak...Problemi u jahanju - Page 2 477762..
berta, pilee..hvala...Problemi u jahanju - Page 2 477762...
[Vrh] Go down
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Problemi u jahanju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Problemi u jahanju   Problemi u jahanju - Page 2 Emptysri 27 kol 2008 - 14:35

np...sretno Problemi u jahanju - Page 2 477762
[Vrh] Go down
Nina
4. year of riding
4. year of riding
Nina


Female
Broj postova : 1309
Opomene : Jedna -.-"
Registration date : 02.06.2008

Problemi u jahanju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Problemi u jahanju   Problemi u jahanju - Page 2 Emptysub 30 kol 2008 - 19:05

evo ja imam jedna problem:
kada krenem u galop uvijek mi ispadne noga iz stremena,što da radim? Problemi u jahanju - Page 2 759778
[Vrh] Go down
Sunshine
5. year of riding
5. year of riding
Sunshine


Female
Broj postova : 3417
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

Problemi u jahanju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Problemi u jahanju   Problemi u jahanju - Page 2 Emptysub 30 kol 2008 - 19:28

Guraj petu prema dolje i prste prema konju.
[Vrh] Go down
Nina
4. year of riding
4. year of riding
Nina


Female
Broj postova : 1309
Opomene : Jedna -.-"
Registration date : 02.06.2008

Problemi u jahanju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Problemi u jahanju   Problemi u jahanju - Page 2 Emptysub 30 kol 2008 - 19:29

ok!
probam pa javim! Very Happy
[Vrh] Go down
Picek
4. year of riding
4. year of riding



Male
Broj postova : 1816
Age : 30
Registration date : 14.04.2008

Problemi u jahanju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Problemi u jahanju   Problemi u jahanju - Page 2 Emptysub 30 kol 2008 - 19:33

i pomeri se malo ka napred u sedlu i gledaj ravno napred kroz konjske usi... Wink ne bude ti ispadala noga ako budes u pravilnom polozaju,i naravno ovo sto je sunceko rekla Wink
[Vrh] Go down
Sponsored content





Problemi u jahanju - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Problemi u jahanju   Problemi u jahanju - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Problemi u jahanju
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Favoriti u preponskom jahanju
» Videi o preponskom jahanju
» 16.8.2009-turnir u dresurnom jahanju u Bjelovaru
» turnir u preponskom jahanju-jaska (infromacije)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konjički klub Varaždin '95 :: KONJ&JAHAČ :: Općenito o jahanju-
Forum(o)Bir: