Konjički klub Varaždin '95
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjički klub Varaždin '95

If your horse says no, you either asked the wrong question, or asked the question wrong.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  Registracija  Login  

 

 Odrastao konj ili ždrijebe?

Go down 
+6
Magdalena
my_love
Nikec
BeRtA
cile
Nina
10 posters
Autor/icaPoruka
Nina
4. year of riding
4. year of riding
Nina


Female
Broj postova : 1309
Opomene : Jedna -.-"
Registration date : 02.06.2008

Odrastao konj ili ždrijebe? Empty
PostajNaslov: Odrastao konj ili ždrijebe?   Odrastao konj ili ždrijebe? Emptysub 23 kol 2008 - 10:06

Dobro sam napisala naslov? ~.~
Ma valjda jesam!

Ovaj kao prvo jedno pitanje!
Što vi mislite dali je bolje kupiti odraslog konja ili ždrijebe?
Ja mislim daje bolje kupiti već odraslog konja.Zato što ti ždrijebe oduzme puno više vremena nego odrasli konj(iako i on potroši mnogo vremene),kao i puno više novaca(neću sada nabrajati,iako i odrasli konj potroši puno novaca ždrijebe nešto malo više)pa da nastavimo.Ždrijebe moraš ujahavati a zato ti treba pomoć naprimjer:trener,roditelji(ako znaju nešto više o konjima).
I za ždrijebe moraš obaviti,kupiti i ostali glagoli ali mislim da je bolje kupiti odrasloga konja ili kobila!To je moje mišljenje,znam da nije poput Nikinog ali...~.~
[Vrh] Go down
cile
2. year of riding
2. year of riding
cile


Male
Broj postova : 303
Age : 37
Location : sarajevo
Registration date : 27.04.2008

Odrastao konj ili ždrijebe? Empty
PostajNaslov: Re: Odrastao konj ili ždrijebe?   Odrastao konj ili ždrijebe? Emptysub 23 kol 2008 - 12:31

kao prvo preopsirna si... meditacija skrati malo... Odrastao konj ili ždrijebe? 384910 Odrastao konj ili ždrijebe? 384910

i jedno i drugo imaju svoje prednosti i mane... zdrijebe je bolje kupiti jer sa njim od samog pocetka stices neki odnos koji cete imati do kraja zajednickog zivota... bukvalno, odgajas ga po svom... mana je upravo to sto si navela: par godina mora jesti a nista sa njim ne radis osim sto uspostavljas taj kontakt (to mnogi tako gledaju ali meni ne bi smetalo kad bi imao para Laughing )...

odrasli konj je bolji u smislu sto odmah mozes poceti raditi sa njim a mana mu je ta sto treba vremena da steknete medjusobno povjerenje...

nadam se da se slazete sa mnom....
[Vrh] Go down
BeRtA
7. year of riding
BeRtA


Female
Broj postova : 8023
Age : 28
Location : Šerpa i Monviii <3
Opomene : Jedna
Registration date : 25.12.2007

Odrastao konj ili ždrijebe? Empty
PostajNaslov: Re: Odrastao konj ili ždrijebe?   Odrastao konj ili ždrijebe? Emptysub 23 kol 2008 - 12:33

potpis Very Happy ..sve ima svoje prednosti i mane Wink moras sama odlucit kaj je najbolje za tebe i kaj vise zelis Wink
[Vrh] Go down
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Odrastao konj ili ždrijebe? Empty
PostajNaslov: Re: Odrastao konj ili ždrijebe?   Odrastao konj ili ždrijebe? Emptysub 23 kol 2008 - 12:53

Nina... O tome smo vec razgovarali,ne znam gdje.. Ali sijecam se da si odlućila da neces uzeti zdrijebe.. I sada opet ista prica...
Je se ne zelim ponavljati...moje misljenje znas...
A sto ti je ovo trebalo znaciti... :
..::Nina::.. je napisao/la:
To je moje mišljenje,znam da nije poput Nikinog ali...~.~
hjuh


Zadnja promjena: Picek; sub 23 kol 2008 - 20:52; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : neuspesno quotanje *zubo*)
[Vrh] Go down
Nina
4. year of riding
4. year of riding
Nina


Female
Broj postova : 1309
Opomene : Jedna -.-"
Registration date : 02.06.2008

Odrastao konj ili ždrijebe? Empty
PostajNaslov: Re: Odrastao konj ili ždrijebe?   Odrastao konj ili ždrijebe? Emptysub 23 kol 2008 - 13:13

Nikec je napisao/la:

A sto ti je ovo trebalo znaciti... :
..::Nina::.. je napisao/la:
To je moje mišljenje,znam da nije poput Nikinog ali...~.~
hjuh

Mislim u dobrom smislu!
Da nije dobro kao tvoje! Neutral
[Vrh] Go down
my_love
5. year of riding
5. year of riding
my_love


Broj postova : 2766
Age : 29
Location : U stali kod Ditch
Registration date : 16.01.2008

Odrastao konj ili ždrijebe? Empty
PostajNaslov: Re: Odrastao konj ili ždrijebe?   Odrastao konj ili ždrijebe? Emptysub 23 kol 2008 - 14:08

ždrijebe si možeš,barem probat, i sam najahat, i naučiš ga kako bi ti htjela, ulozit ces puno truda, ali barem ces vidjet svoj napredak... dok, kada kupiš odraslog konja koji je najahan, njemu , odraslom konju, ces puno teze ispravit greske, a mozda ti se nece svidjat nacin na koji bis morala radit sa tim konjom jer je on tako naucen.. Wink
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Odrastao konj ili ždrijebe? Empty
PostajNaslov: Re: Odrastao konj ili ždrijebe?   Odrastao konj ili ždrijebe? Emptysub 23 kol 2008 - 20:50

ja se slažem s ciletom...Wink....


Zadnja promjena: Picek; sub 23 kol 2008 - 20:50; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : kaze se ciletom,a ne cileom :hmm: (valjda) xD)
[Vrh] Go down
cile
2. year of riding
2. year of riding
cile


Male
Broj postova : 303
Age : 37
Location : sarajevo
Registration date : 27.04.2008

Odrastao konj ili ždrijebe? Empty
PostajNaslov: Re: Odrastao konj ili ždrijebe?   Odrastao konj ili ždrijebe? Emptyned 24 kol 2008 - 18:03

hvala Magdalena....
[Vrh] Go down
Sunshine
5. year of riding
5. year of riding
Sunshine


Female
Broj postova : 3417
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

Odrastao konj ili ždrijebe? Empty
PostajNaslov: Re: Odrastao konj ili ždrijebe?   Odrastao konj ili ždrijebe? Emptyned 24 kol 2008 - 18:39

Za prvog konja ti je možda bolje kpiti već odraslog konja od kojeg ćeš naučiti neke stvari.

Ždrijebe traži puno vremena i brige i znanja, tako da mislim da nije dobar izbor.

Vidiš, npr Niku. Imala je prvo odraslog konja a sad ima ždrijebe i točno zna što s njim pošto ima iskustva s Dorom.
[Vrh] Go down
carmen...
3. year of riding
3. year of riding
carmen...


Female
Broj postova : 710
Age : 29
Location : kod carmen i caspera
Registration date : 11.03.2008

Odrastao konj ili ždrijebe? Empty
PostajNaslov: Re: Odrastao konj ili ždrijebe?   Odrastao konj ili ždrijebe? Emptyned 24 kol 2008 - 20:31

slazem se sa sunshine...mozda je bolje da prvo kupis odraslog konja,koji ce te nauciti neke stvari o konjima koje jos ne znas Wink naravno ako ti je to prvi konj,i ako ti jos nikad nisi ujahivala konja,nisi se susrela sa situacijom da moras izlecit konja od neke bolesti itd...onda ti je lakse:konja su ujahali iskusniji jahaci,a ti sitne greskice koje ti se ne svidaju na njemu,popravis,oko bolesti ti mogu pomoci porodica,trener Wink
ako kupujes prvog konja,i kupis zdrebe,onda je bolje da imas mnogo znanja o konjima,i iskustva sa njima...jer bez obzira na pomoc porodice i trenera,nije to toliko lako koliko se cini,i konj se moze pokvariti Wink
"Vidiš, npr Niku. Imala je prvo odraslog konja a sad ima ždrijebe i točno zna što s njim pošto ima iskustva s Dorom."
slazem se sa ovim,jer ako si ti imala svog konja,susretala se sa ujahivanjem,bolestima konja,itd,onda znas sta trebas i kako raditi sa zdrebetom Wink
nadam se da je neko shvatio sta ocu reci jer sam debilno objasnila -_-"""
[Vrh] Go down
Nina
4. year of riding
4. year of riding
Nina


Female
Broj postova : 1309
Opomene : Jedna -.-"
Registration date : 02.06.2008

Odrastao konj ili ždrijebe? Empty
PostajNaslov: Re: Odrastao konj ili ždrijebe?   Odrastao konj ili ždrijebe? Emptypon 25 kol 2008 - 6:23

Naprimjer moj tata želi svojoj drugoj kćerki kupit konja, Arapa ,a mala ima 5 godina!Mislim to mi je malo glupo mala je premala da jaše.A on kaže da odrasta uz nju.Može konj biti privržen i da uz nekog ne odrasta! Rolling Eyes
[Vrh] Go down
call me
3. year of riding
3. year of riding
call me


Female
Broj postova : 818
Age : 40
Registration date : 25.03.2008

Odrastao konj ili ždrijebe? Empty
PostajNaslov: Re: Odrastao konj ili ždrijebe?   Odrastao konj ili ždrijebe? Emptypon 25 kol 2008 - 7:08

moze nina, slazem se.

zdrebe ili odrastao konj ovisi kolko imas znanja za brinuti se.

zdrebe je malo i nezna nista,treba ga nauciti,proci ce godine dok ga zajasis.

da sam ja roditelj i da kupujem konja za svoje dijete, definitivno bi bio jedan od onih silnih kasaca sto se prodaju.

zdravi i mlad,konj, naucen na rad i ljude.
[Vrh] Go down
cile
2. year of riding
2. year of riding
cile


Male
Broj postova : 303
Age : 37
Location : sarajevo
Registration date : 27.04.2008

Odrastao konj ili ždrijebe? Empty
PostajNaslov: Re: Odrastao konj ili ždrijebe?   Odrastao konj ili ždrijebe? Emptypon 25 kol 2008 - 7:30

potpisujem ... a takodjer se preporucuje: nikad mlad konj i mlad jahac (misli se nedovoljno iskusan)... uvijek treba biti obrnuto...
[Vrh] Go down
Sunshine
5. year of riding
5. year of riding
Sunshine


Female
Broj postova : 3417
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

Odrastao konj ili ždrijebe? Empty
PostajNaslov: Re: Odrastao konj ili ždrijebe?   Odrastao konj ili ždrijebe? Emptypon 25 kol 2008 - 17:39

Slažem se s Call. Dobrog konja spasiš od klaonice a i cijene su niske.
[Vrh] Go down
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Odrastao konj ili ždrijebe? Empty
PostajNaslov: Re: Odrastao konj ili ždrijebe?   Odrastao konj ili ždrijebe? Emptysub 30 kol 2008 - 8:07

i ja se slažem a tim.A ovo za konja zavisi za koga.Ako je jahač mlad i ne baš tolko iskusan tj. to mu je prvi konj onda treba definitivno konja odraslog.Koji će tebe moći naučiti i pokazati ti.Za ždrebe si ti onako 100% odgovorna jer ti od njega treba da napraviš staloženog i poslušnog konja,da u njega uložiš puno,puno truda i brige a za to ti je opet potrebno puno znanja.Ali naravno da je lepo biti sa njim od samog početka sve ga naučiti i uvesti gau konjski život.Sigurno bi se jako vezala uz njega i on uz tebe,što je dobro i nije dobro.Moja prijateljica ima takvog konja i on neda nikom drugom da je jaše osim nje.A to opet nije dobro,ako ga ona jednog dana bude želelea/morala prodati neće moći jer nedopušta nikom da se jaše osim nje,a i konj bi sigurno bio shrvan kad bi se odvojio od nje nakon tolko godina...Takoda mislim da bi trebali slediti Nikin primer prvo kobila,pa zatim ako želiš ždrebe.
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Nina
4. year of riding
4. year of riding
Nina


Female
Broj postova : 1309
Opomene : Jedna -.-"
Registration date : 02.06.2008

Odrastao konj ili ždrijebe? Empty
PostajNaslov: Re: Odrastao konj ili ždrijebe?   Odrastao konj ili ždrijebe? Emptysub 30 kol 2008 - 19:08

slažem se potpuno s tobom denc od riječi do riječi Wink
[Vrh] Go down
Sponsored content





Odrastao konj ili ždrijebe? Empty
PostajNaslov: Re: Odrastao konj ili ždrijebe?   Odrastao konj ili ždrijebe? Empty

[Vrh] Go down
 
Odrastao konj ili ždrijebe?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Pony ili konj ?
» Sedlasti konj
» prodaje se konj

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konjički klub Varaždin '95 :: KONJ&JAHAČ :: Općenito o konjima-
Forum(o)Bir: