Konjički klub Varaždin '95
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konjički klub Varaždin '95

If your horse says no, you either asked the wrong question, or asked the question wrong.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  Registracija  Login  

 

 Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu

Go down 
+9
wendy
Haflinger
Sunshine
Picek
Nikec
liberty
atta
Magdalena
Denc
13 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Denc
Adminstratorica
Adminstratorica
Denc


Female
Broj postova : 10163
Age : 103
Location : Lost in time
Registration date : 12.02.2008

Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Empty
PostajNaslov: Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu   Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Emptypet 4 srp 2008 - 9:29

Na osnovu teme "vaše osobno mišljenje o dresuri" na neke postove,nisam mogla a da ne odreagujem,a pošto neću da spamam(opet)evo otvorih novu temu.A i sam naslov kaže...A ja ću sada upravo izneti svoje mišljenje.
khan je napisao/la:

pogledaj dresuru i galopsko...ovaj na dresuri je
jadan sav ukočen,zategnute su mu žvale,samo što ne "liže" vrat,a
pogledaj galoper kako mu se u očima vidi da mu je dobro....jedino što
se slažem s attom je to da su svi konjički sportovi mučenje,ali ja sam
izdvojila preponsko i galopsko jer je puno manje nego u
dresuri....
Pogledajmo kolko konji vole galopski sport u sledećim citatima iz časopisa konji...a ti ako pratiš taj "sport" to bi trebala znati

Kentucky Derby
Kentucku Derby se trči na klasičnoj američkoj stazi dzgoj 2011m tj. 1/4 milje.Ovogodišnji Kentucky Derby ,134 po redu,privukao je 157.770 gledalaca.Od 37.200 galopera oždrebljenih u SAd-u 2005g. nominirano je 459 grla.Da ne duljim,Big Brown ponosno je poveo utrku na četiri i tri četvrtine duljine prednosti ispred drugoplasirane Eight Belles.
Prva drama nastala je nakon utrke.Drugoplasirana Eight Belles stotinjak metara nakon cilja srušila se na stazi.Omica je slomila obe prednje noge,a ozlijede su bile takve da je uspavana na stazi.Bila je to bizarna nesreća koja je bacila u sjenu ovaj sportski događaj.Trener i vlasnik bili su shrvani bolom.
krenuću od početka:
-da konji se baš "divno" osećaju dok trče toliko dugo u punom šprintu.Nema veze što ih bičuju ko lude.
-šta misliš kako je bilo ovoj kobili tj omici?Slomila je obe prednje noge i srušila se od bola,iscrpljenosti.
To nije bio prvi put da neko grlo strada u nekoj od utrka za triple krunu.Sjećamo se Barbara koji je nakon uverljive pobede na Kentucky Derbiyu 2006. godine zaradio težak prijelom stražnje noge u Preakness Stakesu.nakon osmomjesečne borbe za život veterinari su morali priznati poraz i Brabrao je uspavan.
-eto kako se galoperi muče najbolje se vidi u ovom pojačanom.
Engleska,finiš 2000 Guineas Stakes
navešću samo jedan kratak deo.
O tome koliko je finiš bio uzbudljiv najbolje govori podatak da su oba džokeja kažnjena zbog preterane upotrebe korbača.
-a šta misliš kak se konj osećao dok ga neko šiba iz sve snage ??!!
I sad mi još recite da je galopski "sport" plemenita disciplina.Da li je plemenito ubijati konje,terati ih da trče do iznemoglosti sa samo tri godine??!!Ne želim da uvredim nikoga koji ovaj sport voli,ali ako voli galopski sport,nije mu stalo do konja.Moj konačni zaključak:
Ne,konj se ne oseća baš divno sa svega tri godine dok ga bičuješ iz sve snage i teraš da šprinta najbrže što može preko 2000m.i koliko često si čula nešto u smislu kao ovo gore što sam pojačala?O,da.Često.

Pri ovoj temi,textu se nadam da nisam nikog uvredila te da će te ovo shvatiti samo dobronamerno,jer,ipak,to je sve za dobrobit konja.Pri ovome nisam rekla ni da je dresura,prepone i ostalo dobro za konja,ovde pričamo o galopskom sportu.Volela bih da čujem i vaše mišljenje
Wink bubili
[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu   Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Emptypet 4 srp 2008 - 11:14

mišljenje...?!....loše, konj pati....a ko voli nek izvoli.....Wink...al ak si žele upropastiti konja.... Neutral
[Vrh] Go down
atta
4. year of riding
4. year of riding
atta


Female
Broj postova : 1929
Age : 33
Location : Velika Gorica, Drnek
Registration date : 18.05.2008

Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu   Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Emptypet 4 srp 2008 - 12:59

Fuj fuj fuj fuj fuj i fuj!
[Vrh] Go down
liberty
1. year of riding
1. year of riding
liberty


Female
Broj postova : 113
Location : Donja Lomnica-V.G.
Registration date : 15.06.2008

Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu   Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Emptypet 4 srp 2008 - 16:49

[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu   Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Emptypet 4 srp 2008 - 18:03

isuseee......

:plac1: :plac1: :plac1: :plac1: :plac1: :plac1:
[Vrh] Go down
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu   Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Emptypet 4 srp 2008 - 18:26

Jadna.....
Po mom mišljenju...taj sport,kao u večna drugih....je jako naporan za konje i nemaš pojma što možeš očekivati na stazi...
Kao naprimjer ova jadna kobilica koja je strgala obadva prenja gležnja i morala biti uspavana Sad R.I.P.
:tuga4:
[Vrh] Go down
Picek
4. year of riding
4. year of riding



Male
Broj postova : 1816
Age : 30
Registration date : 14.04.2008

Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu   Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Emptypet 4 srp 2008 - 18:29

no pa dajte...galopski sport je isti ko i svaki drugi...konj se u svakom sportu muci...to sto se hiljadu konja od milion koji se bave galopom,povredi ili umre ili sta vec...ne znaci da je svima tako..i na dresuri konj moze da se ozledi..i dresura je mucenje..i na preponama se desavalo ozlede konja....svaki sport je jednak...mada ja ne volim galopski i kasacki sport...ne mozete reci da ostale discipline ne muce konje..ili..?
[Vrh] Go down
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu   Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Emptypet 4 srp 2008 - 18:31

Pidek.. zagrljaj moje mišljenje za sve te discipline je isto..i napisala sam ga mali milijon puta Laughing
[Vrh] Go down
Sunshine
5. year of riding
5. year of riding
Sunshine


Female
Broj postova : 3417
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu   Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Emptypet 4 srp 2008 - 18:32

Mah...

Ako je konj dovoljno dobar bit će mažen i pažen.

Ako ne , ide u kobase.
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu   Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Emptypet 4 srp 2008 - 18:32

sve discipline na neki način muče konje...moje mišljenje....al...ljudima je jedino stalo do novca..a ne do ljubavi prema konjima...Wink...rijetki su ljudi koji imaju konja zbog ljubavi i pažnje prema njemu....ah..:tuga4:...
[Vrh] Go down
Picek
4. year of riding
4. year of riding



Male
Broj postova : 1816
Age : 30
Registration date : 14.04.2008

Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu   Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Emptypet 4 srp 2008 - 18:35

potpisujem magy i niku...sunny ne -.-""""
samo..magy...


rijetki su ljudi koji imaju konja zbog ljubavi i pažnje prema njemu....ah

ne..retki su ljudi koji daju konja u sport radi ljubavi...ima dosta ljudi koji imaju konje iz ljubavi...ali da..slazem se sa tim da je ljudima samo do para..ali razumite ih-ipak su oni odrasli Wink
odvratno mi je kad vidim ono na kasackim ili galopskim trkama..one sto se klade...a tek kad vidim koliko se ti konji muce..omg...
mada i dalje ostajem pri svom misljenju-svaka disciplina je na neki nacin mucenje za konja...samo drzanje konja iz ljubavi je ono sto trenutno podrzavam.. Smile
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu   Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Emptypet 4 srp 2008 - 18:39

ljudima samo do para..ali razumite ih-ipak su oni odrasli

da....baš zato kaj su odrasli bi trebali imati nekaj u tim glavama...a ne mučiti konje samo zbog masne zarade...Wink...
al ljudi su takvi kakvi su...i to se nebude promijenilo....Sad...
[Vrh] Go down
Nikec
Moderator
Moderator
Nikec


Female
Broj postova : 3288
Age : 29
Location : poso,kuca,birtija.
Registration date : 30.12.2007

Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu   Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Emptypet 4 srp 2008 - 18:40

Picek.. zagrljaj Imaš pravo....

Svoje mišljenje i stajališta o svemu tome sam već napisala,ali...ponavljam po peti put, i to se odnosi na sve discipline....

Ja osobno mislim da se većina ljudi bavi jahanjem iz ljubavi prema konjima. Ali nažalost je sve više onih koji svoju ljubav pokazuju na krivi način ili ne znaju dovoljno o konjima i jahanju jer su samo zaslijepljeni ljepotom konja i čarima jahanja,pa nisu dovoljno upučeni u to koliko nekim svojim postupcima naškode konju....Konji su prije svega živa bića s osijećajima i ne može se svatko baviti njima. Ako nema dovoljno ljubavi i razumjevenja nema niti ljepote u jahanju....Oni koji se konjičkim sportom bave samo radi natjecanja i nagrada nisu vrijedni povijerenja i ljubavi koju im to prelijepo biće može priužiti.
U jahanju možeš uživati samo ako imaš ljubavi prema konjima..... A oni koji jašu zbog nekih drugih razloga,a nemaju ljubavi,nikada neće osijetiti onu čar jahanja i povezanosti dva bića.

Ima jedna nažalost većinom istinita tvrdnja Alexandera Nevzorova:
"Istina je da svaki sport uključuje rekorde i pobijede,ali ti su rekordi i pobijede ostvareni vlastitim znojem i krvlju,vlastitim naporom i boli. Konjički sport predstavlja paratiziranje na tjelesnim sposobnostima drugog živog bića, koje u konjičkom sportu ne sudjeluje dobrovoljno,već ga na to prisiljavaju bol i udarci. Među svim sudionicima konjičkog sporta nema više od dva posto sadista,ostali jednostavno ne znaju što čine..."


Niti slijedim Alexandera i Haute Ecole,Parellia....niti nikoga drugoga...Nego mi je jedino bitno da ja i moj konj imamo lijep i odnos pun ljubavi i povijerenja,a za jahanje me nije uopćt toliko briga..... A kada imate usklađen,lijep i povijerljiv odnos na tlu i ako imate povijerenja,isto tako ćete imati dobar odnos i u sedlu
Ja osobno smatram dresuru jednim bolnim,mučeničkim...ne mogu reći sportom...nego natjeravanjem konja...Ali ne u svim slučajevima..
Užasno mi je vidjeti konja s onako ljutim žvalama u ustima,onako žalosnim pogledom i glavom prislonjenom na vrat dok onako neprirodno cupka...
Meni je to...Ne znam...Nije mi lijepo....
Nemam ništa protiv ljudi koji rade dresuru ili sl. Ali mislim da pokoji put nisu ni svjesni koliku bol nanose konju...Mislim da pravi konjev prijatelj i zaljubljenik u njih nikada ne bih radio takvo što..
Svaka čast onim malobrojnim izuzetcima koji pokušavaju prikupiti konja i svladati dresurne fogure samo uz pomoć dobre volje,ljubavi i strpljenja,a ne korbača,bičeva,mamuza i sto vrsti željeza u konjevim ustima...
Lijepo je vidjeti sklad konja i jahaća..Onome tko nema pojma o konjima se to čini nešto predivno...Ali kada se malo zagledaš dublje u dresuru...Ima mnogoooooo više tamnih nego dobrih strana...Iskreno...Ja niti jednu dobru ne vidim...
Sama dresura je,kao i samo jahanje,veoma širok pojam,pa mislim da bih sada mogla još jaaako puno pričati i razglabati,ali mislim da nema potrebe...Mislim da shvaćete što sam htjela reći....

To sam sada kopirala iz mojih prijašnjih postova...... Mislim da shvaćate što želim reći.... Very Happy zagrljaj
[Vrh] Go down
Picek
4. year of riding
4. year of riding



Male
Broj postova : 1816
Age : 30
Registration date : 14.04.2008

Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu   Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Emptypet 4 srp 2008 - 18:49

uuu mi smo tvoji fanovi,jelda magy?lekosmajl Laughing
ne fkt..svidja mi se tvoj stav nika...i potpisujem sve sto si napisala...

imam ja frendicu...bavi se dresurom..svog konja obozava..i konj nju obozava...kupila je tu kobilicu za 400e i sad napravila cudo od konja...oni se vole,i usput rade dresuru...to podrzavam..ali onaj stav "u sad je takmicenje idem da pobedim"...gadi mi se..
[Vrh] Go down
Picek
4. year of riding
4. year of riding



Male
Broj postova : 1816
Age : 30
Registration date : 14.04.2008

Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu   Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Emptypet 4 srp 2008 - 18:59

Sunshine je napisao/la:

Ako je konj dovoljno dobar bit će mažen i pažen.

Ako ne , ide u kobase.

dovoljno dobri konji,pola idu u sport,pola budu mazeni i pazeni..
dziber konji budu mazeni i pazeni
kada ljudima dosade konji,jer nikad nisu ni bili spremni na njih,idu u kobasice... -.-"""
ili kad se konj povredi Sad ja cu svog konja sahraniti kada umre....makar kopao rupu mesec dana.... Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu 625526
[Vrh] Go down
Sunshine
5. year of riding
5. year of riding
Sunshine


Female
Broj postova : 3417
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu   Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Emptypet 4 srp 2008 - 19:01

Nah...

1)Kupiš konja za trke
2)konj ne trči dobro
3)tebi trebaju pare
4)daš konja u kobase da ti ne troši resurse
5)kupiš konja koji će ti donositi lovu
[Vrh] Go down
Magdalena
Moderator
Moderator
Magdalena


Female
Broj postova : 12961
Age : 29
Location : Beretinec - Vž
Opomene : ...
Registration date : 24.12.2007

Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu   Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Emptypet 4 srp 2008 - 19:03

gle....ponekad si ljudi zeznu konja...Sad..i kaj sad...idemo ga prodati (ili dati u kobase)..Rolling Eyes....nije nam više dobar - bolestan je, šta će nam...Wink...

Ako je konj dovoljno dobar bit će mažen i pažen.

s ovim se ne bih složila...Wink...konj će se ponašati prema čovjeku tak kak i čovjek prema njemu....pa nebre kupit konja i očekivat da mu bude Anđeličić....Rolling Eyes....između njih treba biti neki lijepi odnos....
i još ovo....ak mu nije dobar, to samo dokazuje da ne radi dovoljno s njim....Wink...

oke...vjerojatno sam opet u krivu i brukam se...al oke....sorryte...Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu 461799...
[Vrh] Go down
Picek
4. year of riding
4. year of riding



Male
Broj postova : 1816
Age : 30
Registration date : 14.04.2008

Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu   Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Emptypet 4 srp 2008 - 19:10

Very Happy ma u pravu si..i ja sam tako nesto teo reci,al mi nije naletela inspiracija Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu 86067
[Vrh] Go down
liberty
1. year of riding
1. year of riding
liberty


Female
Broj postova : 113
Location : Donja Lomnica-V.G.
Registration date : 15.06.2008

Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu   Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Emptypet 4 srp 2008 - 19:11

[Vrh] Go down
Haflinger
4. year of riding
4. year of riding
Haflinger


Female
Broj postova : 1228
Age : 31
Location : Over the hills and far away
Registration date : 14.03.2008

Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu   Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Emptysub 5 srp 2008 - 0:03

[Vrh] Go down
https://kkvz95.forumcroatian.com/index.htm
atta
4. year of riding
4. year of riding
atta


Female
Broj postova : 1929
Age : 33
Location : Velika Gorica, Drnek
Registration date : 18.05.2008

Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu   Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Emptysub 5 srp 2008 - 10:10

Aaaaa, ja sam se tak najezila na ovaj prvi video.... Koja muzika jbt!!

A ovi drugi videi..... Nesto prestrasno! Ja prema tom "sportu" osjecam samo gađenje i nista drugo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[Vrh] Go down
Picek
4. year of riding
4. year of riding



Male
Broj postova : 1816
Age : 30
Registration date : 14.04.2008

Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu   Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Emptysub 5 srp 2008 - 11:00

[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu   Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Emptysub 5 srp 2008 - 11:14

Ovaj prvi video od haflinger, odvratno!!! prokleti odurni ljudi bez imalo osjecaja i razumjevanja prema tim zivotinjama, to su obicni mazohisti, koji nemaju pojma ni o cemu a osjecaji 0 bodova...gade mi, i oni i taj sport...... bubili

a sa istim misljenje i rijecima popracujem i ovaj prvi video od piceka, zenska nateze konja i gleda nekud u stranu... Suspect Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu 733809

dode mi da se rasplacem kad takvo sta vidim
ali jbga, ovaj svijet je okrutan
[Vrh] Go down
wendy
6. year of riding
wendy


Female
Broj postova : 3657
Age : 30
Location : bj
Registration date : 20.04.2008

Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu   Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Emptysub 5 srp 2008 - 11:16

omg..uzasno
https://www.youtube.com/watch?v=kLUrje1NIF8&feature=related[/quote]

i btw picek, haflinger je vec stavila taj video
[Vrh] Go down
liberty
1. year of riding
1. year of riding
liberty


Female
Broj postova : 113
Location : Donja Lomnica-V.G.
Registration date : 15.06.2008

Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu   Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Emptysub 5 srp 2008 - 11:22

Nažalost...To je surova i okrutna realnost trkaćih konja Sad Sad Sad
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Empty
PostajNaslov: Re: Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu   Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu Empty

[Vrh] Go down
 
Vaše osobno mišljenje o galopskom sportu
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konjički klub Varaždin '95 :: KONJ&JAHAČ :: Vrste jahanja :: Galoperi-
Forum(o)Bir: